Skocz do zawartości

Tower Pro 2515-10t wymiana osi.


pszczurkow

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety kilka dni temu po pierwszym oblocie mojego Easy Cub`a skrzywiłem oś silnika. :cry: Zaraz po powrocie zabrałem się do wymiany i przez nie uwagę zerwałem chyba gwint na jednej z śrub trzymających oś. Żaden klucz ampułowy nie skutkuje, jedne się obracają w środku inne są za duże. Co robić, jak wyciągnąć tę maleńką śrubkę? :?

 

Fotki do pomocy na pierwszej feralne miejsce z urwaną śrubą a na drugiej taka sama śruba wykręcona z przeciwnej strony..

 

pierwsza i druga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie znajdż wkrętak płaski o szerokości takiej, żeby ciasno wszedł w otwór tego imbusa. Nawet żeby się w niego "wciął", delikatnie pobijany jakimś młoteczkiem, w miejsca przeciwległych wierzchołków sześciokąta. I delikatnie, z wyczuciem spróbuj go wykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre silniczki mają wkręty mocujące wał zalane na gwintach żywicą. W tej sytuacji nie odkręcisz ich bez uprzedniego podgrzania miejscowo (okolicy śrubki), duzą lutownicą (np. 500 W). Przy tych wymiarach imbusa klucz zawsze zniszczy gniazdo łba. Próbuj odkręcać dopiero po podgrzaniu. Odkręcałem juz takie srubki i wiem, że po podgrzaniu jest to wykonalne. Nie dasz rady przewiercić tego wkręta wiertłem. Za twardy. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.