Skocz do zawartości

E-SKY EK2-0905A-2 PILNE


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy ktoś może orientuje się czy E-SKY EK2-0905A-2 działać będzie w Realflight G4?

I czy można poruszać sterami w każda stronę czy tylko np. Lewy (góra/dól) a prawy (lewo/prawo)??

 

Jest mi to pilnie potrzebne i proszę nie pisać, że było bo szukałem nie minute nie dwie tylko trochę więcej i nie znalazłem więc prosiłbym życzliwych forumowiczów o możliwie jak najbardziej rzetelnej odpowiedzi ;)

 

Z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to oznacza?;> Steruje się jak normalną aparaturą czy tak jak mówie prawo lewo góra dół. Nie dziwcie się, że tego nie wiem, bo nigdy się tym nie interesowałem. Wybaczcie ;)

 

Czy równie dobrze mogę sobie podłączyć pada z analogami skalibrować i uczyć się latać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 osie i przepustnica są po prostu przypisane do drążków. Lewa strona:

G-D - przepustnica.

L-P - Ster Kierunku (obrót w koło osi). W zwykłym Joy-u oś Z.

Prawa:

G-D - ster wysokości (pochylenie dziobu) Oś Y.

L-P - Lotki (przechyła na boki) - Oś X.

Jedyna różnica to inaczej rozwiązane mechanicznie sterowanie osiami. Równie dobrze możesz użyć zwykłego Joysticka.

 

Swoją drogą, taniej ci wyjdzie zakup aparatury 0404 i kabla, niż tego E-skyowskiego joysticka. :wink:

 

Na Padzie możesz zawsze spróbować. Ale lepiej użyć aparatury, bo wtedy uczysz się jej obsługi. Samo kierowanie samolocikiem na ekranie jest proste. Chodzi o wyrobienie odruchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko, czyli co jest nie tak? Znajomy ćwiczy na padzie i mówi, że działa dobrze. Nie widziałem jak to u niego wygląda. Kiepsko tzn. co?

 

źle się steruje? nic to nie daje w nauce? trudności z kalibracją? No już nie uwierzę w to, że jest gorzej niż na samej klawiaturze. Apke za większą sumę kupie prawdopodobnie w grudniu (z możliwością podłączenia pod komputer) Ale na razie mam model i chce wykonać pierwszy lot. Czy treningi z padem na symulatorze coś mi dadzą? Jak czytałem tutaj na forum kolega trenował w FMS na klawiaturze i mówi, że to czyni cuda. Znajomy lata w real flight na padzie i mówi, że lata mu się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Latanie na symulatorze nawet powiedzmy FMS - pomaga wyrobic nawyki - machanie dragami bez patrzenia i zastanawiania sie, ktory co robi.

2. Czy pad czy normalne radyjko - male znaczenie - drazki dzialaja podobnie - wiec lepszy taki trening niz zaden.

3. RF przychodzi z "radiem" wiec kombinowanie z padami i radiami najczesciej oznacza pirata - tu pomocy z piratem nie otrzymasz - jedyne co to ostrzezenie za kilka punktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście wnerwiało trzymanie gazu w pozycji zamknietej. Pad ma sprężynki na wszystkich gałach więc gaz wraca do neutrum czyli połowa gazu w modelu (mniej więcej). No i brak mozliwości ustawiania sobie gazu w stałym położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. RF przychodzi z "radiem" wiec kombinowanie z padami i radiami najczesciej oznacza pirata - tu pomocy z piratem nie otrzymasz - jedyne co to ostrzezenie za kilka punktow.

Dobrze wiedzieć.

Jest jakiś darmowy symulator w którym będzie działać pad? Bo w RF demo to tylko klawiatura no i modele a raczej ich można powiedzieć, że brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś znalazłem ale widzę, że FMS wśród darmowych jest najlepszy, niestety nie mogę się uporać z szukaniem modelu jakiegoś motoszybowca właśnie do FMS :( Jak ktoś ma tak obszerną wiedzę i wie albo ma tak owy model to będę wdzięczny za wskazanie.

 

Coś podobnego do Sky Lady II

 

EDIT: Latam w FMS na padzie i muszę powiedzieć, że nawyki jeśli chodzi wam o np. lot w swoim kierunku i sterowanie w zamierzoną stronę jak najbardziej można się nauczyć. Skalibrowałem pada tak jak na apce i wydaję mi się, że sposób sterowania jest bardzo zbliżony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.