Andrey Posted September 3, 2009 Posted September 3, 2009 witam, zakupiłem ostatnio model trenerka Thunder Tiger Trainer 40, będzie to moja pierwsza spalina więc jestem solidnie naładowany energią do złożenia tego sprzętu i pierwszych prób na wolnym powietrzu... Jestem początkującym modelarzem więc napewno będzie dużo zabawy i problemów po drodze... chciałbym dowiedzieć sie czy mieliście jakieś doświadczenia z tym modelem i jakie są wasze wrażenia... do modelu zakupiłem osprzęt: silnik standard - Os Mac 46 LA - mam nadzieję że uda mi się go kiedykolwiek odpalić (reg) serwa Tower Pro SG-5010 ponieważ to pierwszy poważny model zakupiłem aparature Sanwa vg 6000 wraz z odbiornikiem i zamierzam go zastosować w trenerku... czy możecie polecić mi jaki pakiet zastosować do odbiornika bo trochę nie ufam koszyczkowi fabrycznemu... pozdrawiam Andrzej
Guest Anonymous Posted September 3, 2009 Posted September 3, 2009 Jeśli chodzi o pakiet, to ja jestem kilkanaście dni temu stałem przed wyborem i za namową doświadczonego modelarza Sławka zakupiłem pakiet Sanyo 2700 4,8V. Ogólnie, z tego co zauważyłem, to nie tylko Sławek, ale i inni modelarze nie polecają pakietów X-Cell. Powodzenia w budowie i oblocie. Na taką okazję jak oblot dobrze jest zabrać ze sobą bardziej doświadczonych od siebie, zwłaszcza jeśli jest to pierwszy model, którym będziesz sterować.
Andrey Posted September 3, 2009 Author Posted September 3, 2009 myśle że ten pakiet będzie odpowiedni, a co do oblotu to jeszcze troche napewno minie poniewaz szukam narazie jakiegos modelu z EPP żeby przypomnieć sobie wszystkie podstawy a potem zabiorę sie za rozbijanie trenerka...
karlem Posted September 4, 2009 Posted September 4, 2009 Na taką okazję jak oblot dobrze jest zabrać ze sobą bardziej doświadczonych...Tym bardziej, że paru ludzi szwenda się po lotnisku http://www.rcpabianice.strefa.pl/ Nie wspomnę o Erwinie, to ta tajwańska podróba pandy - u mnie od 8 lat :wink:
Andrey Posted September 4, 2009 Author Posted September 4, 2009 Z pewnością poproszę któregoś z bardziej doświadczonych kolegów, wiem ze w Pabianicach jest strefa i napewno się tam udam, mieszkam koło wielkiego pola gdzie kiedyś urzedowal miejscowy aeroklub wiec pierwsze kroki będę u siebie próbował stawiać... Porady i wsparcie kolegów z doświadczeniem będzie nieodzowne aby wszystko wyszło jak należy... kupiłem Tigera bo mam nadzieje ze na pierwszy model spal. bedzie ok...
mikon Posted September 4, 2009 Posted September 4, 2009 Cześć, Poczytaj o Tiger Trainerze w wątku w którym ostatnio pisałem: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=19567&start=0 i sprawdź przede wszystkim czy właściwy jest kąt zaklinowania skrzydła w Twoim egzemplarzu. Szczerze mówiąc, jest to chyba jeden z gorszych trenerków (jeżeli chodzi o jakość wykonania), którego jedyną zaletą jest ładny wygląd (zwłaszcza na zdjęciu).. Pozdr., Michał
mario70 Posted September 8, 2009 Posted September 8, 2009 Hejka! Dziwią mnie opisy o złej jakości wykonania. Sam jestem posiadaczem tego modelu i uważam, że jest wykonany bardzo przyzwoicie. Do swojego włożyłem OS-a 46LA. Jedyna rzecz, którą musiałem zmienić to kółka na większe (nasze lotnisko nie jest polem golfowym i zdarzył mi się cyrkiel, ładnie uwieczniony przez kolegów tutaj . A kolekcję zdjęć modelu można obejrzeć w tym miejscu link do zdjęć .
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.