Skocz do zawartości

Czas reakcji silnika na sygnal z nadajnika


wosiekpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W zeszla niedziele spalil mi sie regulator w samolocie. Po wymianie na drugi , zauwazylem ze silnik wchodzi na obroty z niewielkim opoznieniem . Silnik to HXT 2835 (380S) 2200kv Brushless Inrunner , spalony regulator to TowerPro W30A Brushless Speed Controller , zas zapasowy to TowerPro w25A Brushless Speed Controller . Pakiet to Rhino 3S 2150 mA zas aparatura to Futaba T7C 2.4 Ghz i R617 FS. Mam nadzieje ze wina nie lezy w odbiorniku bo bylby to wielki pech. Zastanawiam sie nad zakupem drugiego odbiornika do innego modelu ale to kwestia przyszlosci bo odbiornik ten jest dosc drogi.

 

Moze mi to ktos wyjasnic , co moze byc przyczyna takiej reakcji regulatora. Pod koniec tygodnia bede robil proby z innym zapasowym regulatorem :Hobbyking SS Series 40-50A ESC i BEC i wtedy okaze sie czy wina lezy po stronie odbiornika.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprogramuj dobrze regulator. Przypuszczam że nie wykrył on minimalnego położenia przepustnicy. Musisz włączyć nadajnik, ustaw gaz na full, podłącz pakiet do odbiornika. Jak regiel sobie piknie to gaz na minimum i powinno działać :wink: Też miałem nieraz podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chyba masz racje , ten drugi regulator mialem jako rezerwowy i praktycznie go nie uzywalem wiec pewnie nie byl zaprogramowany.

Dzisiaj na lotnisku staralem sie zaprogramowac wg instrukcji do regulara Tower Pro w18 A Mag 8 bo taka mam. Niestety nie wiem czy te regulatory programuje sie tak samo bo nic tego nie wyszlo. W czasie prob silnik uruchamial sie kiedy drazek gazu byl w polowie tj 50 % gazu. Dopiero po ustawieniach w nadajniku udalo sie uruchomic regulator w ten sposob ze silnik ma regulacje obrotow od 0 do 100 %

 

Odnosnie programowania to mam pytanie co moze miec wplyw na reakcje silnika ( regulatora ) w zaleznosci od ustawienia drazka gazu , w moim przypadku czas reakcji.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.