Skocz do zawartości

Bindowanie odbiornika SPEKTRUM


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem Spektrum DX6i. Zestaw posiada odbiornik z satelitką AR6200. Dokupiłem także drugi odbiornik AR500 (do drugiego modelu). W domu się okazało, że na AR6200 wszystko działa, natomiast dokupiony AR500 nie może się zbindować. Przy bindowaniu AR6200 dioda najpierw miga później świeci ciągłym światłem- czyli OK. Po podłączeniu AR500 tylko miga w szybkim tempie. Jaka może być przyczyna, że AR500 nie może się zbindować z DX6i. Jednocześnie mam pytanie o ten łącznik do bindowania. Myślałem, że to jest jakiś czip elektroniczny przypisany do danego nadajnika, a to jest zwykły kabelek łączący dwa skrajne bolce w odbiorniku. Każdy odbiornik sprzedawany jest z tym łącznikiem. Czy do bindowania należy używać tylko i wyłącznie łącznika danego odbiornika, czy jest to obojętne ? Na mój gust, jeżeli to tylko kabelek to nie ma żadnej różnicy jaki użyje się. A może się mylę? Proszę o udzielenie mi krótkiej instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kabelek do bindowania to - tak jak piszesz - zwykła zwora.

W jaki sposób przeprowadzasz procedurę bindowania? Z tego, co pamiętam, włączasz odbiornik z włożonym kabelkiem do bindowania, a następnie uruchamiasz nadajnik w trybie bindowania. Nie wiem, jak się to robi w DX6i, ale w wyższych modelach nadajnik włącza się z wciśniętym przyciskiem ograniczenia zasięgu. Po chwili odbiornik potwierdza zbindowanie i tyle. :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dopiero pierwszy raz to mam w rękach. Ten oryginalny odbiornik z zestawu AR6200 podłączyłem serwa włączyłem nadajnik i nic nie kombinowałem z trybem bindowania tylko po włączeniu odbiornika sam się zbindował. Postąpiłem identycznie z drugim i nic. Milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bindowania łączysz masę z sygnałem w odbiorniku na wyjściu BAT.

Właczasz zasilanie odbiornika na innym wyjściu (np silnika)

Włączasz nadajnik z załączonym wyłącznikiem "trenera".

Dioda odbiornika powinna migać wolniej a po puszczeniu wyłącznika "trenera" zacząć śwecić na stałe.

Wszystkie odbiorniki się bindują bez problemu.

 

EDIT

tylko po włączeniu odbiornika sam się zbindował.

Nie sam się zbindował - tylko był fabrycznie zbindowany.

Odbiornik binduje się tylko raz z nadajnikiem (jest to zapamietanie numeru-kodu nadajnika przez odbiornik i odwrotnie)

Binduj kolejne nadajniki na różnych pamięciach modeli. Spectrum przypisuję osobne nadajniki do każdego modelu(pamięci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziękuję za zainteresowanie, a moderatora proszę o wyczyszczenie tematu. Dupa ze mnie do kwadratu. Dorwałem się do radia i zacząłem kombinować nie czytając instrukcji. A teraz mając problem zajrzałem i jest napisane jak to robić. WSZYSTKO DZIAŁA I JEST OK.

Dokładnie jak Mirek napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziękuję za zainteresowanie, a moderatora proszę o wyczyszczenie tematu. Dupa ze mnie do kwadratu. Dorwałem się do radia i zacząłem kombinować nie czytając instrukcji. A teraz mając problem zajrzałem i wyraźnie pisze jak to robić. WSZYSTKO DZIAŁA I JEST OK.

Dokładnie jak Mirek napisał.

No proszę - czytanie ma wielka przyszłość :D

Ale wiesz... każdy z nas to przechodził :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam! Odkopię trochę temat. Czy według opisu który podał Leda_g zbinduje trzy odbiorniki AR500 do DX5e? Czyli chcę aby jedna aparatura DX5e sterowała trzema odbiornikami na raz. Więc włączę wszystkie trzy odbiorniki ze zworkami na BAT i na koniec włączę aparaturę z ustawionym trenerem i potem trenera wyłączam i działają mi trzy odbiorniki tak samo. Dobrze myślę?

Pytam bo szukam aparatury która wysteruje mi trzy odbiorniki na raz z min. pięcioma kanałami oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.