Skocz do zawartości

silnik do 4d _variable pitch prop inaczej mowiac evp


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym porobic proby jak lata taki model i chcialbym zrobic silnik do niego tanim kosztem...

lopatki daloby sie skombinowac, mechanizm wzięty od ogona od belta ( mam 2 wiec jest dobrze) snapy kulowe, zamiast ośki - rurka a w środku pręcik...

 

jak zrobie to się pochwale... :D zobaczymy jak bedzie działac ma to byc napęd do halowki

 

ma ktos jakies sugestie? jakie są zasady sterowania modelem lecąc na wstecznym bo na RF G3,5 średnio mi to idzie...

 

p.s. gdzie moge znaleźć model do 4d taki z silnikiem i smiglem wewnątrz?

bo w google wpisując 4d rc models nie znajduje planow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko to ma byc niskobudzetowy model czyli bez axi:D chce wszystko wykonac samemu mechanizm zmiany skoku od helikoptera czyli bedzie jak w heliku a zamiast ośki będzie rurka 3mm i pręcik 1,5mm w środku

lopatki skombinuje z jakiegos tworzywa... teraz chodzi mi o plany modelu

znalazlem fajny- Ewolution 4d ale nie moge znaleźć planow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce kupowac, tylko zrobic

sterowanie jak w smiglowcu

z tym ze u mnie bedzie za pomocą pręcika i serwa... jak bede mial rurke mosiezna to to zrobie i dam fotki...

 

 

dzięki za plany, dokladnie o to mi chodzilo... tylko teraz ...gdzie dac elektronike zeby to bylo jakos wywazone... kiedys robilem mrbacka ale f3p czyli normalna halowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

niedlugo bede testowal to :D przyszedl mi laminat 1,6mm na czolo mechanizmu rurke tez juz mam

juz wlasciwie ośka wymieniona na rurke mosiezna :twisted: 8)

 

lopatki zalaminowane... jeśli zda egzamin to pomierze prądy porobie fotki i wypowiem sie na forum.... cóż trzeba isc konczyc co sie zaczelo :D (o extrze też mówie)

 

oto foty Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

już sprawdzilem i dizala jak należy jeszcze tylko powycinam i wywaze lopatki

 

Edit:

uruchomiłem silnik i stwierdzilem ze samolot polecieć poleci, ale śmiglo ma małą sprawność ... mechanizm działa wyśmienicie ale zeby zrobić zawis trzeba albo wiekszego wychyłu albo wiekszego śmigła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.