Skocz do zawartości

Lutowanie aluminium.


kirow

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie ktoś pisał ze ten ruski siuwaks jest podobno idealny ale nigdy nie miałem tego w rękach .

Dla mnie aluweld to strata kasy .

nie lutował a zbyt mocne traktowanie palnikiem powodowało odrazu zmiany w strukturze aluminium a sam lut stawał się kaszkowaty i błyskawicznie się utleniał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych specyfików. Ten ruski jest absolutnie najlepszy i wszystkim kolegom go polecam. Kiedyś mi go przywieziono z Rosji. Miejsce lutowane należy oczyścić do błyszczącego aluminium, posmarować dobrze tym topnikiem i używać zwykłej cyny. Oczyszczanie jest ważne. Źle oczyszczone mimo "dobrego wyglądu spoiny", może być tylko przysmarkane. Lutować odpowiedniej mocy lutownicą, gdyż lutowane elementy aluminiowe często mają dość dużą powierzchnię i masę, a stopy aluminium na ogół świetnie odprowadzają ciepło (niewiele gorzej od miedzi)i łatwo o tzw. zimne luty. Nie jest to topnik do żadnych metod ogniowych. Tylko do cyny i lutownicy. Świetnie się też sprawuje przy lutowaniu blaszek ogniw akumulatorków (stalowych nierdzewnych), mosiądzu i miedzi. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśu nie napisałem jakiej cyny to już się poprawiam, chodziło mi o cynę którą mam w domu i wcale nie jestem pewny, że topi się w temperaturze 190 stopni, a słowo stacja w mojej okolicy jest przypisywane do takiego budynku z cegły przy którym zatrzymuje się pociąg.

 

A poważnie to lutowanie na twardo w moim przypadku odpada z powodu braku sprzętu.

Jeśli będę musiał kupić palnik i ryzykować to,że żona wyrzuci mnie z mieszkania to lepiej

zlecę robotę zawodowcowi.

Chodzi mi o prostą metodę polutowania tłumika.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.