Skocz do zawartości

Praca nadajnika z symulatorem


rogi23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak jak przypuszczałem !! koszt budowy takiego to z 5zł i może być problem i uruchomieniem go. Jak tylko możesz odeślij to temu gościowi i wystaw MEGA Negatyw !!! to jest dobre do FMS-a lu nawet nie. Kup sobie ten ja mam i działa napewno

 

Z tego co widze to chyba nawet to jest źle polutowane czy to wogóle będzie działać ? !!!

To będze z pewnością bubel.

 

Gratuluje! Jeżeli tacy fachowcy to i takie opinie :devil:

Meloow co powiesz na to jak powiem że taki kabel DZIAŁA i to bez problemu? Skoro ma działać z FMS to dlaczego nie z innym symulatorem?

Gregorian -

 

postępowałeś zgodnie z tymi punktami?

 

1. W Biosie port LPT1 musi być ustawiony na ECP/EPP (pomiń to na początku - zacznij od punktu drugiego)

2. Wejść -> Menedżer urządzeń -> Porty (COM/LPT) -> Port drukarki LPT1

3. W ustawienia portu zaznaczyć Użyj dowolnego przypisania do portu oraz włącz wykrywanie starszego sprzętu PLUG&PLAY

4. Zrestartować komputer

5. Zainstalować PPJOY (wymagana wersja min 0.82)

6. Uruchomić Konfigure Joystick kliknąć Add w polu interface type wybrać PPM radio control tx windows sam powinien zainstalować sterowniki.

7. Pozostaje kalibracja aparatury tak samo jak Joysticka.

 

Menedżer urządzeń BARDZO WAŻNY aby zmienić ustawienia portu LPT!!

 

Miłej zabawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje! Jeżeli tacy fachowcy to i takie opinie

 

Po raz pierwszy widzę tak zrobiony kabel tzn. jest podłączony tylko do dwóch pinów (ale może się nie znam :roll: ) chociaż oglądałem spoko różnych rozwiązań dot. podłączenia TX do kompa. Jak ktoś wykona kabelek tego schematu, który przedstawiłem to napewno będzie działał !

 

 

Marcin133 czy możesz przedstawić schemat tego interface-u !!! Strasznie mnie to interesuje. A tak apropo elektroniki to mam kilka nagród z konkursów ogólnopolskich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy widzę tak zrobiony kabel tzn. jest podłączony tylko do dwóch pinów (ale może się nie znam :roll: ) ...

 

...Marcin133 czy możesz przedstawić schemat tego interface-u !!! Strasznie mnie to interesuje.

 

Ja swój kabel robiłem sam, mam też tylko na dwa piny (powód taki że taki właśnie jest schemat dla aparatur Sanwy - gdzie jest schemat? Nie wiem - szukaj sam - może przy okazji się czegoś douczysz)

 

A tak apropo elektroniki to mam kilka nagród z konkursów ogólnopolskich !

 

Tym bardziej powinieneś do takich problemów podchodzić poważniej. A nie jak to zrobiłeś tu i na shoutboxie. To że Ty czegoś nie znasz to nie znaczy że zaraz Ktoś jest oszustem czy złodziejem lub robi to na czym się nie zna.

 

Jak ktoś wykona kabelek tego schematu, który przedstawiłem to napewno będzie działał !

 

TOTALNA BZDURA! Problem nie leży po winie kabla. Oba kable (schematy) mają identyczne wymagania pod względem ustawienia sprzętu (kroki opisane wyżej)! Jeśli tam popełni się błąd to oba kable nie zadziałają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kabel ci nie będzie śmigał na LPT , a kolo nie będzie chciał zwrócić pieniędzy .To zrób tak ;

1.odlutuj kabel od wtyczki tej (do trenera)

2. Potrzebujesz kabelka od mikrofonu MIC

3 przylutuj ten kabelek do wtyczki bez żadnych tranzystorów itd ja lutowałem mase do 2 a czerwony sygnał do 6 . polutuj tak jak było w LPT

4. Napisz mi na PW prześle ci program i dalsze info

5.Zainstaluj PPJ

 

Mi ten sposób podsunął meloow, i mi śmiga wszystko bez zarzutu naprawdę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój kabel robiłem sam, mam też tylko na dwa piny (powód taki że taki właśnie jest schemat dla aparatur Sanwy - gdzie jest schemat? Nie wiem - szukaj sam - może przy okazji się czegoś douczysz)

 

mammuth aktualnie pracuje jako informatyk i nie bardzo mam teraz czas na elektronike ... :(

 

Marcinie jak tylko ten kabelek działa to OK .. być może za szybko i źle oceniłem sprawe no cóż zdarza się :oops: . Co do mojego douczenia to wiedzy nigdy nie ma się za wiele. Po co robić interface tylko pod dany nadajnik ... ten ze schematu który podałem działa ze wszystkimi FM/PPM.

 

TomekRC spokojne troche namieszałeś z tym podłączeniem przez wej. MIC ...

trzeba użyć dwóch programów

SmartPropoPLUS

PPJOY

i kabla TX na JACK mono (Mikrofonowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra bez awantury! Oczywiście kabelek działa :oops: Pomógł mi Marcin 133 za co Mu bardzo dziękuje. Postepowałem z instalacją chyba dobrze tyle że miałem inną wersję PPJOY-a, i nie miał on jednej pozycji w interface type-PPM radio control. Teraz męczę się z kalibracją. Na ilu osiowy mam ustawić joystick? miałem 6później 4 ale jest coś nie tak. Samolot w fms nie reaguje na drągi a jak kalibruje to wszystkie słupki skaczą jak głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po to jest kalibracja (w panelu sterowania) aby słupki przestały latać :)

 

Po co robić interface tylko pod dany nadajnik ... ten ze schematu który podałem działa ze wszystkimi FM/PPM.

 

Nie prawda. Ten ze schematu Twojego i Gregoriana to ten sam układ (każdy zadziała z każdą aparaturą) ale występują w przypadku złego dobrania elementów "drgania i inne zakłócenia" stąd drobne modyfikacje tego samego układu.

 

I jeszcze jedno. Nie trzeba posiadać kabla aby prawidłowo zainstalować sterowniki dla interfejsu LPT. Więc jeżeli ktoś ma kłopot z zainstalowaniem sterowników to na pewno przyczyną tego nie jest kabel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha widze, że pare dni jak jak miałem wyjazd i nie miałem dostępu do netu i tu taka awantura. A przecież są komórki i wystarczyło wysłać zwykłego SMSa i było by po kłopocie.

Interfejs działą i to super, a wiem, bo sam go używam w mojej sanwie VG6000, działa na wszystkich symulatorach FMS, AeroFLy Pro Deluxe, RealFlight G2/G3 (oprócz Reflexa).

Jedynym błędem, który zrobiłem, to było to, żę przed moim wyjazdem zapomniałem wysłać instrukcję ;-(

Dzięuję rónież wszystkim, którzy stanęli w obronie tego interfejsu, jak i po części mnie samego również.

Ze zwrotem pieniędzy za ten interfejs nie byłoby problemu, gdyby tylko kupujący zwrócił się z tym do mnie, zamiast publicznie wypisywać bzdury i oszczerstwa, tak naprawde robiąć tylko z siebie teraz pajaca. Interfejsów do różnych aparatur zrobiłem masę i wszystkie zawsze działały, a użytkownicy byli zadowoleni, więc ja nie mam się czego wstydzić !!

Cieszę się też, że interfejs działa i jakby co zawsze służe pomocą !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem interfejs tego typu, dzialal razem z radiem sanwa VG6000, futaba t6, futaba t8, hitec optic nidgy zadnych problemow, na win xp i na laptopie i na stacjonarnym. Polutowanie go nie jest jakas filozofia, szczerze to znajomy mial interfejs z takiej aukcji i nie jest on wart tych pieniedzy. Czesci kosztuja lacznie z wtyczkami ok 6-7zł a nie potrzebna jest jakakolwiek wiedza elektorniczna przy dobrze narysowanym schemacie zeby to polutowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo tyczy sie interfejsow USB, ktore mozna zrobic za ok 20 - 30 zl, lub sobie sprowadzić z np Chin, a tu masz cene interfejsu 2 krotnie mniejszą i wszystko działa tak samo jak w przypadku interfejsu USB.

Nikt nikogo nie zmusza do kupna tego interfejsu on ma poprostu działać, a nie każdy zna się na lutowaniu, bądź nie ma czasu na jeżdżenie po sklepach elektroniczych itd.

A co do kosztów to policza to tak DB25+Odubowa 5 zł, tranzystor ,50gr, 2 m kabla 3 zl, wtyczka 2,5 do 3,5 (6 - 8 zl futaba)+ koszulka termoskurczliwa + CYNA + czas powiecony na zmontowanie wszystkiego + koperta + dojazd do sklepu po te części (bilet autobusowy w 2 strony5,2zl) + prowizja dla Allegro !

Niestety tak to wyglada, to tak jak z chlepem, przecież z czego jest zrobiony wszyscy wiemy, mąka, sół cuier mleko woda, więc dlaczego nikt go sobie nie wypieka w domu tylko kupuje w sklepie ?

 

Wniosek jest taki, że my Polacy jesteśmy narodem zawistnym i każdemu, kto coś robi i może zarobić podcina się nogi, zrównuje z błotem, byle tylko upokorzyć i poniżyć.

TIKICACA, jedz do sklepu nakup czesci, lutuj w domu i sprzedawaj, masz do tego prawo, ale widocznie ci sie nie chce, bo po co za te pare marnych groszy się wysilać, lepiej opluwac innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pomoze mi ktoś z kalibracją bo jeszcze nie jest tak jak powinno :oops: W panelu jak jak zataczam kółka to krzyzyk porusza dookoła, ale w przeciwną stronę, a zachwilę lata jak mu się podoba. A jak wejdę w ustawienia i jest napis porusz osią Z w górę i dół to pasek się nie porusza razem z drągiem tylko później i to jeszcze nie tak jak ja poruszałem. Nie wiem czy jeszcze mam jakeś złe ustawienia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam

odnalazłem ten temat.

Posiadam aparaturę Multiplex z modulatorem Zbig'

Chciałbym się zapytać czy zna ktoś z Was jakis poradnik jak zrobić do tego mdoelu kabel komputer-nadajnik.(interfejs)

14xnjf5.jpg

zdjecie aparatury

 

v3dqfo.jpg

zdjecie gniazda.

 

czy znajduje sie tutaj może któreś z możliwości?

http://www.pitlab.pl/interfejs_fms_pl.html

 

W instrukcji piszę tak:

"Do współpracy z komputerem i z programem symulatora konieczny jest dodatkowy interfejs (kabel) podłączany do portu równoległego, szeregowego, karty dzwiękowej lub USB. Dostępnych jest wiele takich interfejsów do różnych aparatur. Układ ten był testowany z interfejsem portu szeregowego, zgodnego z aparaturą Sanwa (FMS), interfejsem do karty dźwiękowej (FMS), oraz oryginalnym interfejsem Aerofly.

Szczegóły takiego podłączenia można znaleźć na stronach producenta symulatora lub producenta interfejsu. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem ten watek i ........ stwierdziłem że wszyscy wszystko wiedzą a chinczycy i tak zrobią taniej :D . A od kiedy wartoscią czegos jest tylko materiał ? rozbawili mnie Ci wrzeszczacy ze mozna to polutować za 5 zł ..... no to lutujcie .....

Prosty podobny do załaczonego tematu robiłem na BS170 (chyba) z separacją , potem juz na AT8 pod USB z programowaniem joya . tzn można bylo juz sprzetowo ustawić dowolne przyporzadkowania , no i jeszcze cus ciekawego by się znalazło ale pod dedykowane symulatory .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.