ali1983 Posted September 22, 2009 Posted September 22, 2009 witam. mam pytanie jakie wymiary modelu zastosować do takiego wyposażenia: - silnik tp 2406-21 35gram - regler tp mag8 12A 10gram - odbiornik hitec hfs-06 mt 15 gram - serwa turnigy 9gram x3 szt - li-pol turnigy 1000mAh lub 3Emodel 800mAh 40-60 gram co daje wagę 130-150gram wyposażenia materiał to depron 3 i 5mm dobrze celuję w rozpiętość 80cm, długość ok. 80cm???
Pawel_W Posted September 22, 2009 Posted September 22, 2009 Jeśli model ma być do halowego 3d to 80x80 będzie za mały. 85cm modele (moje) ważą gotowe do lotu poniżej 150 g. Najprościej wziąć program jakiś np. do liczenia środka ciężkości i wyliczyć sobie taką powierzchnię modelu, żeby obciążenie powierzchni było ok. 10g/dm2.
ali1983 Posted September 22, 2009 Author Posted September 22, 2009 dziś ciąłem kadłub i wyszło mi około 65cm dł, a rozp. skrzydeł to jak w mordkę strzelił 80cm. z wyposażenia nie mam jeszcze akku - nie wiem jaką pojemność 600, 800 czy 1000??? model ma służyć do robienia fiku miku na wolnym powietrzu w przestrzeni z każdej strony ograniczonej drzewami. no i moja żona chce się nauczyć latać...
blackriver Posted September 23, 2009 Posted September 23, 2009 Zobaczysz na gotowo, akku możesz tak dobrać żeby go wyważyć (akumulatorem).
Pawel_W Posted September 23, 2009 Posted September 23, 2009 Wyważyć się da przesuwaniem akumulatora. Jeśli to ma być "deska" to celuj w jak najmniejsze akumulatory, z tego względu że lepiej polatać krócej ale modelem który nie będzie zasuwał jak wściekły...
Lord Rzeźnik Posted September 23, 2009 Posted September 23, 2009 W sumie , jak model będzie zasuwać , jak wściekły, to też duże prawdopodobieństwo, że polata się nim krótko xD
ali1983 Posted September 23, 2009 Author Posted September 23, 2009 deska do spokojnego latania. lipole które mnie interesują to: - turnigy 1000mAh 20/30C 60 gram - turnigy 800mAh 20/30C 48 gram - 3emodel 800mAh tylko 15C (12A) 43 gramy dla silnika 18/25A max to może być za mało czy te 15-20 gram zrobi aż taką różnicę???
Grzechu Posted September 24, 2009 Posted September 24, 2009 deska 90cm z depronu 6mm wazy ~300g (extra, diablo z 3dbatix). z depronu 3mm na halę to ~150-170g IMO 80cm to stanowczo za mało
ali1983 Posted September 24, 2009 Author Posted September 24, 2009 chyba wezmę ten: http://www.nastik.pl/dualsky-800mah-2s1p-p-2618.html do lotu wyjdzie jakieś 200gram, obciążenie wychodzi około 16g/dm2
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.