Skocz do zawartości

szybsze ladowanie


virtuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie:

 

Mam 2 baterie 2200mah. Kazda mozna bezpiecznie ladowac pradem 1C. (2,2A)

Ale moja ladowarka moze max ladowac 1 baterie na raz. Pytanie:

 

Czy moge je polaczyc rownolegle (czyli pojemnosc 4400mah) i ladowac pradem 4,4A ?

 

Bo w ten sposob bym w tym samym czasie co 1, naladowal bezpiecznie 2 baterie.

Tak sobie mysle przynajmniej.. Nie wiem czy nie przekombinowalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 jednakowe LiPo ? Można połączyć szeregowo (nie równolegle, nie wiem co mnie zaćmiło :oops:)

Tylko trzeba mieć splitter do balancera i odpowiednio je przekabelkować.

 

Aha - i ładuje się nadal 2.2A, bo robisz baterię o 2 x większym napięciu, a nie pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam łączenie równoległe dwóch pakietów. Żeby można je było w ten sposób połaczyć, trzeba najpierw doprowadzić do wyrównania napięć na obu pakietach. To dodatkowa operacja, w dodatku wymagająca czasu.

To juz lepszy pomysł (choć też nie bez wad), żeby połączyć pakiety szeregowo i tak ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - i ładuje się nadal 2.2A, bo robisz baterię o 2 x większym napięciu, a nie pojemności.

Tak by było w przypadku połączenia szeregowego. Swoją drogą, też tak można. Wystarczy zrobić przejściówkę z 4S na 2x2S do balansera.

 

@UP Przy równoległym połączeniu cel napięcia same się wyrównają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy równoległym połączeniu cel napięcia same się wyrównają.

Jak zostawisz tak polaczone na noc bez ladowania - to pewnie im sie tam cos wyrowna, jednak do ladowania to szeregowo i lacze balansera obowiazkowo - nie bedzie problemu jakby jakas cela byla rozjechana za bardzo - bez balansera bym sie bal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.