Skocz do zawartości

Folia na folie w modelu konstrukcyjnym


Piotr K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym okleić skrzydło konstrukcyjne z kesonem (balsa) dwoma kolorami solarfilmu, całe srebne i czerwone nieregularne paski przechodzące przez keson i przestrzenie między żebrami, czy da rade kleić folie na folii na kesonie i jak połączyć dwie folie ze sobą, gdy pod nią nic nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dwoma kolorami solarfilmu, całe srebne i czerwone nieregularne paski przechodzące przez keson i przestrzenie między żebrami...

Ja okleiłbym całe skrzydło srebrnym solarfilmem, a z solartrimu (samoprzylepny) zrobiłbym te czerwone paski. Wszystkie czerwone i żółte powierzchnie w mojej Wildze (zdjęcia do obejrzenia w wątku o Wildze z Artexu) to czerwony solartrim klejony na model uprzednio oklejony na biało.

...czy da rade kleić folie na folii na kesonie i jak połączyć dwie folie ze sobą, gdy pod nią nic nie ma

Z solartrimem nie miałem żadnych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solartrimem jeszcze nie oklejałem

Miejsca, na których będziesz przyklejał solartrim, bezpośrednio przed tą czynnością spryskaj mgiełką wody z kilkoma kroplami zwykłego Ludwika lub użyj Fotonalu (ja używałem tego pierwszego). Umożliwi Ci to chwilowo przesuwanie naklejki po spodniej warstwie folii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym klejeniem foli na folię w powietrzu to dyskusyjna sprawa. Ja w sumie nie mam z tym problemu, gdy musiałem to poprostu tak robiłem i wychodziło! Piotr - sprawdź, może i Tobie się uda. Zawsze to lepsze niż 2 warstwy foli jedna na drugiej.

 

Pozdrawiam

Adam

 

PS. Dodam że oklejam solarfilmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu spróbuj zgrzać żelazkiem rózne kolory folii wg takiego wzoru jaki chcesz osiągnąć przed oklejaniem skrzydła. Czyli cześć np srebrna od końcówki skrzydła do jego połowy,następnie zakładasz 2mm folie czerwoną na folie srebrną i zgrzewasz na zakładce itd. , a potem dopiero jedną całość zgrzewasz do skrzydła lub innego elementu zgrzewanego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.