Skocz do zawartości

Regulator Mag8 ESC25


kaczma2

Rekomendowane odpowiedzi

Ten regulator zaprogramowałem na max obroty i na 1 uruchomieniu silnika niby jest dobrze, osiąga silnik wysokie obroty ale po chwili słychać stuki. Przy nowych próbach uruchomienia silnika jest różnie, ruszy albo nie a nawet brzęczy nie ruszając. Rozciąłem koszulkę i chyba zalazłem przyczynę:

Dołączona grafika

Ten mały element obok lutu żółtego przewodu. Na tych dwóch obok jest oznaczenie 6Ct, to chyba ten nadtopiony jest taki sam. W innym uszkodzonym, Dynam 18A jest taki element ale ma oznaczenie 6Dt. Nie wiem czy taki może być wstawiony do Maga i czy to jest wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony płytki (pod radiatorem) nic się nie upaliło?

 

Ten element to tranzystor. Nalepiej żeby był identyczny jak 2 pozostałe. Ale on raczej nie ulega uszkodzeniu ot tak sobie. Z jakiegoś powodu został przeciążony i znalezienie tego powodu jest kluczowe. Inaczej tylko się narobisz, a on i tak się znowu upali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.