Skocz do zawartości

Kominiarz ;)


Artur z kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

witam pracuje nad motoszybowcem :rotfl:

jest to najbardziej zaawansowany technicznie projekt w jakim brałem udział .

Z założenia jest to motoszybowiec typowo na termikę ,którym mam zamiar wkręcić pierwsze kominy .

 

Model własnego projektu i wykonania

 

Podziękowania dla malina za to iż wspaniałomyślnie policzył stateczniki :wink:

 

przewidywana masa 900 gr wszystko wskazuje na to że zmieszcze się w 800 :rotfl:

powierzchnia skrzydła to 31 dm2

Kadłub laminatowy , usterzenie wykonałem z lekkiej balsy 4 mm , profil skrzydła to hn1033

 

za kilka dni odbędzie się oblot :jupi:

 

 

 

 

img00003hl7.jpg

img00004bt5.jpg

img00005zp8.jpg

img00008gl5.jpg

img00013ox5.jpg

img00016rv7.jpg

img00021oe3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Malować nie będę bo to niemało kosztuje , model dostanie jakiś wzorek z kolorowej taśmy pakowej , na zdjęciach widać że płat jest już prawie cały oklejony taśmą bezbarwną do tego jakiś wzorek i też będzie dobrze wyglądał :jupi:

 

25 gr na dm2 to dużo ? :shock: dla mnie bomba będzie przynajmniej ładnie szedł pod wiatr

można by było zrobić lżejszego budując naprzykład skrzydła konstrukcyjne , zrzuciłbym troche wagi poprzez zastosowanie w kadłubie lżejszych serw itd itp... doszłem do wniosku że skrzydła konstrukcyjne to nie najlepszy pomysł bioronc pod uwagę to że latam czesto w trudnych warunkach .Zazwyczaj w Kołobrzegu wieje

 

 

A statecznik mi się podoba :ble:

 

 

Ta konstrukcja ma 186 cm rozpiętości kadłub ma 93 cm dł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hEJA

 

Modelik mi się podoba , nie ma co. Tylko ten statecznik pionowy wg.mnie nie pasuje do modelu i mam obawy że może szybko odpaść - albo na krzaku albo przy ostrym nurkowaniu myśle ze może go wyrwać z zawiasu (obstawiam że na 80% on odpadnie prędzej czy puźniej). Z tego co widzę to ma tylko 2 zawiasy i one są słabym punktem.

 

Mam nadzieje że niedługo zrobimy oblocik razem - Ty z maszyną nową a ja deltą którą długo juz grzebie i dłubie.

 

Te 25 g/dm2 to myśle optimum na nasze wiarty i sądze ze model nawet na zboczu polata z zamontowanym silnikiem.Już widze jak model śmiga na wydmie czy w Rewalu. Oj się bedzie działo. Ma spore wdyłużenie i dobrą rozpiętość , a to zapowiada że powinienn dobrze latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No i dziś było pieknie na wydemkach.

 

Latal Artur kominiarzem i ja 1,2m. Kominiarz dostał na plecy aparat i nagrał film. Model wogóle niepoczuł 90g aparatu na płacie i latał na żaglu bez silnika ;-)

 

Mi się filmik bardzo podba bo w tle widać mój modelik. Nawet widać moją koślawą beczuszke :rotfl:

 

Zobaczcie sami:

 

http://video.tinypic.com/player.php?v=61myngw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój motoszybol lata i lata i nawet filmy udane kręci :jupi:

 

a to film z mojego aparatu nakręcony wczoraj , przy odrobinie lepszej pogodzie ( słabiej wiało ) Lataliśmy na niewielkiej wydmie w Grzybowie

 

 

http://video.tinypic.com/player.php?v=4xwcac6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.