Skocz do zawartości

Silnik nie rozwija pelnej mocy i wylacza sie


baranek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj problem dotyczy tego ze silnik ktory posiadam nie chce wchodzic na pelna moc, wszystko bylo wporzadku az do malego kreta 2 dni temu. Szukalem na forum informacij i jestem bogatszy o troche nowej wiedzy ale dalej nie wiem co moze byc przyczyna tej usterki. Silnik z zalozonym smiglem wkrecany na obroty i w pewnym momecie zatrzymuje sie przy pewnych obrotach(dosc niskich obrotach) i nie reaguje na zwiekszanie mocy, kreci sie na takich obortach przez moze 2-3 sekundy i nastepnie sie wylacza. Czasem zdazy mu sie wejsc na momet na max obroty ale 2 czy 3 sek i znow gasnie, nastepnie regiel odgrywa melodyjke. Silnik jaki posiadam to: silnik tower pro 2408 21t , Li-Pol TURNIGY 1000mAh 2S 20C,smiglo 10x4.7 , regulator Tower Pro MAG-8 18A. Dodam ze silnik bez smigla nie wylacza sie. pakiet ma napiecie na celach:4.05 i 4.04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał że naładowany.

 

Warto jeszcze sprawdzić napięcie pod pełnym obciążeniem, może coś się wyjaśni.

Piszesz, że tak ma po krecie. Z tego faktu i z zachowania niestety wynika że winny może być (w takiej kolejności)

Silnik (sprawdź kable, magnesy, uzwojenia)

Regulator (to się da sprawdzić jedynie z innym podobnym silnikiem)

Pakiet (to wykluczysz, jak zmierzysz napięcie w czasie pracy silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawidłowo .

Regiel rozpoznaje pakiet 2 celowy jako rozładowany 3 celowy , chwile zakręci , potem rozłącza.

Te regle często tak mają.

Albo zaprogramuj na sztywno obsługę 2 cel przez regiel ,albo jeśli się nie da to zmień regiel.

Ot i cała tajemnica. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zostalo posprawdzane i wniosek nasuwał sie iz silnik ulegl blizej jeszcze nieznanej usterce,nowy silnik dzisiaj dopiero mi dostarczono , podłączylem i wszystko wporzadku, maszyna wkoncu chodzi:) Dziekuje wszystkim za pomoc. Teraz posostaje mi tylko dojsc dlaczego silnik tak sie zachowywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.