Skocz do zawartości

System Futaba Fasst opinie


radek872

Rekomendowane odpowiedzi

Ten myk z serwami cyfrowymi bierze się chyba stąd, że system w czasie transmisji prawdopodobnie uaktualnia tylko te kanały z 1-6, które się zmieniły, a ze stałą ramką nadaje 7-10. Dlatego impulsy do serw 7-10 idą równo (i tu mogą być analogowe serwa) a do 1-6 mogą iść rzadziej - więc serwo samo musi trzymać pozycję.

Mam wrażenie, że gdzieś czytałem o takich rozwiązaniach jeszcze za czasów SPCM na 35MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu tylko nie odpala sie odbiornik w trybie 7CH moze jest tak, ze odbiornik HS działa tylko w trybie 10CH a tańsze FS działaja tylko w trybie 7CH.

 

Najważniejsze, że działają serwa analogowe bo takie będą w moim modelu, a przyznam ,że po zakupie zrobiło mi sie ciepło jak naczytałem sie tych dziwnych opisów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezupełnie tak. 2 odbiorniki FASST zawsze pracowały w trybie multimode zamiast 7channel - 6008 i 6014(bez znaczenia HS czy FS), a wynikało to z ilości kanałów upakowanych w ramce (vide nazwa trybu). O ile mi wiadomo HS są wersjami tylko tych 2 odbiorników.

Podobne "przyspieszanie" odbiornika już wcześniej miało miejsce, gdy odbiornik 607 zastąpiła 617, ale nie dopisywali żadnych magicznych literek na końcu nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto i skutecznie dzieki z info jednak ciagle wydaje mi sie , że zasilanie na kanale 4 odbiornika nie jest bez powodu i bardzo mozliwe ze to co mówisz jest juz w odbiorniku na układzie.Wkoncu producent pisze ciągle o dużej szybkosci odbornika, która można uzyskac na serwach cyfrowcyh, a jak wiadomo przy większym obciążeniu serwo cyfrowe pobiera więcej od analogowego.Chcę zasotosowac 5 serw typu HS 5625MG w modelu 2,2m stąd moje pytanie i obawa o odbionik.WIem, że sporo ludzi lata bez dodatkowej listwy zasilania jednak są to duże odbiorniki 8 kanałowe mój Futabowski jest mały delikatny i przypomina raczej mikro odbiornik do małego modelu chociaz można się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.