Skocz do zawartości

panel satrtowy


ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

może mi ktoś powiedzieć gdzie w tym panelu jest wyjście na grzałkę świecy:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p3199,panel-startowy-mosfet-212-q-model

 

i czy warto go kupić?

 

a może to:

http://www.nastik.pl/skrzynka-startowa-p-2587.html

Te dwa zielone z lewej strony obok pokrętła regulującego prąd żarzenia.

 

Czy z Nastika lepsze ? Wg mnie to tylko skrzynka ale trza Grzegorza zapytać bo nie chce mi się wierzyć że za te pieniądze będzie razem z panelem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to tylko skrzynka ale trza Grzegorza zapytać bo nie chce mi się wierzyć że za te pieniądze będzie razem z panelem :shock:

Cyt. z opisu: Skrzynka zawiera jedną szufladę, regulowany uchwyt na model, wydzieloną przestrzeń na kanister z paliwem, akumulator 12V, panel startowy oraz półki na rozrusznik i nadajnik.

 

... tyle że to tartaczek :devil:

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka zawiera [...] wydzieloną przestrzeń na kanister z paliwem, akumulator 12V, panel startowy

Tylko że ten opis nie jest jednoznaczny jak dla mnie, bo ja dalej nie wiem czy skrzynka zawiera "wydzieloną przestrzeń na kanister z paliwem" oraz zawiera "akumulator 12V, panel startowy" czy może skrzynka zawiera "wydzieloną przestrzeń na kanister z paliwem" oraz zwiera wydzieloną przestrzeń na "akumulator 12V, panel startowy".

:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=10148 Ta zawiera:

Ładowarkę, 12V do akumulatorów żelowych, Akumulator żelwowy TorqMaster 12V 7Ah, Rozrusznik TorqMaster 90 12V, Panel startowy Deluxe, Klips nasadowy z wyprowadzeniem kompatybilnym z panelem zawartym w zestawie, Skrzynka startowa Ultra-Tote Field Box w wersji KIT (do samodzielnego złożenia) i kosztuje 430 zł więc ta za 120zł razcej nie zawiera wyposarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka zawiera [...] wydzieloną przestrzeń na kanister z paliwem, akumulator 12V, panel startowy

Tylko że ten opis nie jest jednoznaczny jak dla mnie, bo ja dalej nie wiem czy skrzynka zawiera "wydzieloną przestrzeń na kanister z paliwem" oraz zawiera "akumulator 12V, panel startowy" czy może skrzynka zawiera "wydzieloną przestrzeń na kanister z paliwem" oraz zwiera wydzieloną przestrzeń na "akumulator 12V, panel startowy".

:shock:

Pewnie masz rację, ale w takiej sytuacji ten zapis powinien być trochę inny aby był jednoznaczny: skrzynka zawiera wydzieloną przestrzeń na: aaaaa, bbbbb, ccccc.

 

Z logicznego oraz gramatycznego punktu widzenia można spodziewać się w zestawie akumulatora, panelu startowego... a co za tym idzie, niejednoznaczność można przełożyć na niezgodność towaru z umową :)

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa zielone z lewej strony obok pokrętła regulującego prąd żarzenia.

tylko dlaczego 2 zielone??? proszę się nie śmiać, ale do tej pory używałem grzałki z miernikiem i rozrusznika podpiętego bezpośrednio do akku.

No bo świeca ma tak jakby 2 końce: ten cypcyk na górze i obudowa. No i te dwa końce - dowolnie - podłącza się do panelu i reguluje się prąd jaki płynie przez świecę tym właśnie czarnym pokrętłem co jest obok.

 

ps. i podłącza się zwykłą fajkę do świec żarowych bez żadnych mierników czy akkumulatorków. I ona ma właśnie te 2 końce :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. i podłącza się zwykłą fajkę do świec żarowych bez żadnych mierników czy akkumulatorków. I ona ma właśnie te 2 końce :lol2:

to wiem. i z tymi "zielonymi" też już wiem.

 

dzięki.

 

znalazłem ten panel za 70zł + w tym samym sklepie grzałkę za 20. rozrusznik za jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na panele! szczególnie na gniazda pompy paliwowej, sieją zakłóceniami aż strach.Doświadczyłem na własnej skórze i kolegów :oops: do dziś się wstydzę że byłem winny paru kraksom nim połapałem się o co biega.

edit.pracująca pompa podpięta do gniazd panela sieje baaaardzo daleko :D podpieta pod aku bezposrednio jest ok.Pompka standart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na panele! szczególnie na gniazda pompy paliwowej, sieją zakłóceniami aż strach.Doświadczyłem na własnej skórze i kolegów :oops: do dziś się wstydzę że byłem winny paru kraksom nim połapałem się o co biega.

:shock: a reszta gniazd? gniazda świecy? gniazda rozrusznika?

 

Akurat w gniazdach pompy paliwowej jest napięcie tylko wówczas kiedy jest załączona pompa, w przeciwieństwie do dwóch pozostałych. Jeżeli gniazdo pompy generuje dziwnym trafem zakłócenia w momencie załączenia zasilania lecz bez podpiętej pompy - to uszkodzone gniazdo. Lecz jeśli zakłócenia pojawiają się wówczas kiedy pracuje pompka paliwa to nie gniazdo tylko pompka :)

 

Szczególnie jeśli używa się przeróbek z pompek od spryskiwaczy samochodowych - nie mów tylko że posiadasz takową :)

 

Na szczęście bardzo mało prawdopodobne jest abyś coś kiedykolwiek strącił taką pompką. Rzeczywiście w momencie kiedy pracuje taka pompka w pobliżu modelu z załączonym zasilaniem lecz wyłączonym nadajnikiem serwa niemal nie pourywają sterów. Ale dzieje się to jedynie w dość bliskiej odległości i szarpanie sterami ustępuje w momencie włączenia nadajnika.

 

Dodam iż moja, normalna pompka nie generuje takich zakłóceń.

 

To co opisałem też doświadczone na własnej skórze :)

 

Edit:

 

Użytkuję już trzy sezony panel ten z pierwszego linku podanego przez ali1983. Prosta konstrukcja ale działa i nie sprawia kłopotów. Raz nawet go popsułem ale że ścieżki tam są takie że wnet palem można lutować nie było kłopotów z naprawą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.