Skocz do zawartości

Piper - jaka rozp. - help!!!


sak122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam zrobic model Pipera pod silnik 7,5cm i się wacham jaka rozp bedzie dobra, mi się wydaje ze spokojnie mogę zrobić 2m a nawet 2,2m, pomóżcie???

Robić możesz spokojnie 2m a nawet 2,2m - a co mi tam - nawet 2,5m.

NIEspokojnie będziesz tylko latał - tak jakby na "rzęsach" :devil:

 

Jak to mówią czesi - To se ne da, Panie Havranek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...model Pipera pod silnik 7,5cm...

Podaję metodę:

1. Szukam sklepu modelarskiego w internecie z dobrymi opisami modeli

2. Patrzę, czy w ofercie są interesujące mnie modele

3. Sprawdzam jakie silniki proponują producenci do swoich konstrukcji

4. Patrzę czy jest silnik 7,5ccm i okazuje się że wiem jaką należy zastosować rozpiętość

 

Ja proponuję po takich poszukiwaniach, które zajęły mi 2 minuty rozpiętość 1,7 do 1,8 m :)

Tylko nie zrób cegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz o rozpiętości <1,4m, to będziesz mógł nim latać jak Funfly-iem. Jak zrobisz 2m, to będziesz latał jak makietą (czyt. delikatnie). Twój rozmiar jest gdzieś pomiędzy :-) Weź jeszcze pod uwagę, że ważna jest nie tylko rozpiętość (skala) ale i masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj dobiera się silnik do modeu, model do silnika-może byc odrobinę trudniej.

Uważam, że lepiej jest zrobic mniejszą rozpiętośc (i zarazem mniejszą masę). Jezeli będziesz uważał, że model lata zbyt szybko- dołożysz trochę balastu. I po kłopocie.

 

Takie jest moje zdanie, jeżeli jest błędne- koledzy, proszę, poprawcie mnie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus, tak w uproszczeniu:

 

Skrzydła cięższego modelu, żeby utrzymać go w powietrzu muszą wygenerować większą siłę nośną. Żeby wygenerować większą siłę nośną (nie zmieniając innych parametrów) model musi lecieć szybciej.

 

 

Ale ten tekst (dołóż balastu będziesz latał wolniej), jeżeli potraktujemy go w kategoriach dowcipu, jest super :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko już wiesz, to po co pytania na forum? :P

 

Jeśli chodzi o nie dużą różnicę pomiędzy OS'ami FX a LA to... hmmm... :D

 

@Buwi777 na samym początku potwierdził Twoje przypuszczenia, że możesz zrobić Pipera 2m, 2,2m a nawet 2,5m na silnik 7,5ccm. Owszem - każdy z ww. będzie latał. Niestety w drugim przypadku a w szczególności trzecim nie będzie mowy o jakimkolwiek sensownym zapasie mocy. To nie idzie w parze z Twoim podpisem "Jestem nowy - nie bijcie" - poprostu każdy błąd w pilotażu modelu przekreśli wszelkie szanse na poprawne lądowanie, silnikiem się nie uratujesz.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.