Skocz do zawartości

Latadło do 3D


Piotrek2136

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się tutaj. Szukam czegoś co w prosty i bezstresowy sposób pozwoli mi na naukę 3D (na zewnątrz). Jeśli chodzi o wygląd to szaleje za exTrimem, ale raczej do nauki to nie balsa (chyba że się myle i extrim do tego się nadaje). Z racji że jestem biednym studentem :D miło by było wykorzystać sprzęt który już mam (tp 2410-12, regler tp 25A, sg50/90, 3s 1300mAh). Wydaje mi się, że na moje oczekiwania (co do nauki i wyposażenia) spełniłby Yak 55 z Perfecthobby, ale cena 300 zł za sam model absolutnie nie wchodzi w gre. Dlatego szukam jakiś tańszych rozwiązań, raczej z polskich sklepów. Ew. samemu skleić coś z epp, ale co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja dziś oblatałem Extrę 330 z tych planów: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=9114&highlight=extra+330. Lata bardzo fajnie, i tu sie bardzo zdziwiłem wolno. Bardzo fajnie kręci. Waga gotowego do lotu wyszła mi ~490g. Latał na silniku 2410-12 i śmigle 10x4,7. Wystarczy do kręcenia, ale na mocne 3d to trochę za słabo. Niestety jakiś 1,5m nad ziemią przy resztce pakietu i skręcie model podwiało i kraksa :evil: Niestety ja zrobiłem bez żadnego węgla. Skrzydła na sośnie 5x10mm (wytrzymały kraksę). Teraz wiem że obowiązkowe są wzmocnienia za kabinką do stateczników oraz za wręgą silnikową. Teraz robię 2 wersję, z prętem węglowym na skrzydle i płaskownikami w kadłubie. Model lata bardzo fajnie, jest bardzo tani i prosty w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.