Skocz do zawartości

SANYO 2700 nie trzymają napięcia...


AdamRC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przed wakacjami zakupiłem pakiet do nadajnika ( same ogniwa, składałem sam ). Sporo pozytywnych opinii pokierowało moim wyborem jednak teraz, podczas użytkowania ogniw krew mnie normalnie zalewa :evil:

 

SANYO HR-3U, pojemność 2700mAh. Ładowane prądem 0.5A, wchodzi w nie około 2900mAh. Napięcie trzymają... o zgrozo - OKOŁO 4 DO 5 DNI !!! Po tym czasie pakiet nadaje się tylko do ponownego ładowania.

 

Jak dla mnie jest to jakaś kpina, wczesniej posiadałem najtańsze akumulatorki z allegro firmy XXX o pojemności 2500mAh, cały pakiet kosztował mnie 20zł. Pakiet ten przy lataniu kilka razy w tyg. musiałem ładować średnio raz na miesiąc...

 

Ktoś miał kiedykolwiek podobny problem? Reklamacja ogniw chyba nie wchodzi w grę - polutowane, sklejone klejem "na gorąco"...

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

SANYO HR-3U, pojemność 2700mAh. Ładowane prądem 0.5A, wchodzi w nie około 2900mAh. Napięcie trzymają... o zgrozo - OKOŁO 4 DO 5 DNI !!! Po tym czasie pakiet nadaje się tylko do ponownego ładowania.

 

 

Raczej nikt Ci już z tym nie pomoże - prawdopodobnie wpadka z samorozładowaniem. Też używam HR-3U ale AŻ takiego samorozładowania nie mam.

Na osłodę polecam zrobić następny pakiet nadajnika z SANYO ENELOOP - te NAPEWNO się nie rozładują. Mam ich sporo i na razie 100% dobrych ( z HR3U jakieś 90% ) i faktycznie trzymają pojemność kilka miesięcy bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę marne pocieszenie, co jak co ale po ogniwach tej firmy i za tą cenę spodziewałem się jakiejkolwiek gwarancji jakości.

 

Kupić nowy pakiet? A jeśli znowu ogniwa będą wadliwe?

 

Zastanawia mnie jeszcze fakt, że nie "padło" jedno ogniwo, a dokładnie cały pakiet... wadliwa seria?

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na allegro w hurtowni o dobrej opinii (sądząc po komentarzach). Akumulatorki przyszły w ładnym blistrze, z ładnymi etykietami... no ogólnie - czuje się to w ręku że są oryginalne :)

 

Prawie że w rozpaczy wpadłem na taki szatański pomysł - może to HOT GLUE zwiera ze sobą w jakiś sposób ogniwa co wywołuje efekt szybkiego samorozładowania? :D Sam nie wierzę w to co teraz napisałem - tym bardziej że odkąd pamiętam zaklejam ogniwa hot glutem i wszystko było ok.

 

No nic - wyskrobałem ten klej - pakiet włożyłem w koszulkę - naładowałem - i się okaże czego te moje herezje były warte :P

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrzanie? - RACZEJ odpada - lutowałem dużą kolbówką, nie trzymałem więcej jak 2 sek. Bardziej prawdopodobne było by przegrzanie podczas sklejania klejem na gorąco. Ale - poprzednie akumulatorki ( te za 20zł cały pakiet ) ostro skatowałem podczas lutowania i klejenia i działały bez zarzutu.

 

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz - poprzedni pakiet odleciał ( mało brakowało a zrobiłby to dosłownie ) ponieważ kompletnie zapomniałem o odłączeniu aparatury od ładowarki "kostkowej", koszulki się zwęgliły, aparatura też pewnie trochę dostała po :ass: , głównie plastik w miejscu na pakiet. Z braku drugiego pakietu jeszcze tydzień użytkowałem tego zagotowanego truposza i napięcie tracił po mniej niż 2 dniach.

 

Może kurczę problem leży po stronie aparatury? :? Jutro chyba zrobię przegląd techniczny.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po ogniwach tej firmy i za tą cenę spodziewałem się jakiejkolwiek gwarancji jakości. Kupić nowy pakiet? A jeśli znowu ogniwa będą wadliwe?

Zastanawia mnie jeszcze fakt, że nie "padło" jedno ogniwo, a dokładnie cały pakiet... wadliwa seria?

Hey, też kupiłem takie akku. W pierwszym miesiącu użytkowania było okey, później totalna klapa jak pakiet trzymał 3dni to był max.

 

Wszystkie ogniwa w pakiecie rozładowywały się równo...

Zrobione mam z nich 4 pakiety. 2x4 i 2x8

 

Zawsze ładowane były prądem ok 0.5C do 1C

Akku kupowałem w sklepie fotograficznym. 10zł/ogniwo

 

Ten typ tak chyba ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet 8x2700 HR-3U nadajnika i dwa pakiety 5x2700HR-3U odbiornika - to moje i ze wszystkimi mam problem chodź kupowałem w sklepie modelarskim gotowe pakiety.

 

Ogólnie nie mogę ich ładować ponieważ DeltaPeak wyłącza ładowanie przed wcześnie nawet przy prądzie 0,1A. Rozładowywanie piekielnie szybkie przez co co przyjeżdzam na lotnisko to tylko doładowywanie :(

 

A kiedyś tak zachwalałem HR-3U 2500.... :( coś nie tak z tymi aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie jestem sam ze swoim problemem :| ...

 

No trudno - z pakietem w aparaturze będę się męczył dalej, za dużo mnie kosztował żeby od tak sobie się go pozbyć. Albo kupię znowu pakiet za 20zł który będzie działał lepiej niż moje 4 razy droższe MARKOWE SANYO... paranoja :evil:

 

Żeby nie zakładać nowego tematu - muszę kupić pakiety do modelu, 5 ogniw każdy. Wszędzie polecają SANYO - jednak tej firmie już podziękujemy! (dziwne rzeczy się dzieją, kiedyś SANYO, KAN = porządne ogniwa, dziś zarówno jedne jak i drugie... szkoda więcej gadać...)

 

W takim razie - jakiej firmy kupić pakiety? Prawie kupiłem już SANYO eneloop - ale chyba z nich zrezygnuję. Jakieś inne propozycje?

 

Pozdrawiam

Adam

 

PS. LiFe niestety odpadają, brak odpowiedniej ładowarki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.