Skocz do zawartości

Latające TAXI


EKSTRA14

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku zrobienie latającego taxi :faja:

Co wy na to :?:

Chciałbym zrobić tak:

-zrobić jakiś samochód najlepiej z epp :lol: w s. ma być otwierana maska :lol: aby dało się tam dać elektronikę

-ze skrzydłami ok.1-1,5m

-zamiast spoilera dać statecznik poziomy a na końcach s. poź. dać dwa s. pionowe

-oczywiście z lotkami na skrzydłach i statecznikach

-z przodu silnik

 

Boje się tylko czy to poleci bez ogona. :?:

Proszę o rady i uwagi dotyczące mojego projektu :!:

Za każdą odpowiedz z góry dziękuje :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jary, nie znasz się...

To jest jednopłat, z dużym statecznikiem, te na filmach, kolego EXSRTA14 :] Inny, mniejszy zapewne sprawi że model w locie będzie nie stabilny.

 

Ale skoro wiesz lepiej, niż ludzie którzy już to budowali [na filmach, bez sensownie zapewne te stateczniki tak duże nie są]. Rób co uważasz... Później nie miej pretensji że "popsułem akumulator bo spadło" ale "to było nie stabilne, nie opanowałem tego i teraz mam duże kuku na twarzy, a odbiornik nie działa" . Na filmach już widać że te modele są naprawdę wrażliwe na stery przeciągnięcia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jary14,w tych filmikach są "dwupłaty" a ja chcę zrobić coś na wzór samolotu, zamiast kadłuba dać model TAXI a zamiast ogona dać "spoiler"czyli statecznik poziomy i 2 stat. pionowe

Może zacznij od jakiegoś szkicu koncepcyjnego, bo jakoś ciężko się dogadać z tobą.

 

Zasadniczo, da się zrobić niemal wszystko w wersji latającej, ale... Trzeba wiedzieć co zrobić, by to latało. często trzeba się wspierać dodatkowymi pomocami w rodzaju żyroskoskopów itp. Trzeba iść na pewne ustępstwa odchodząc od "makiety" na rzecz "latadła".

Przykład masz ze wspomnianym wyżej w filmach autobusem.Gdyby był to idealny model makietowy, to szansa na ulotnienie raczej byłaby mała.

Chyba, że chcesz coś takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=DhxqzZrUIMM

Ale to są sterowce... :wink:

 

Dlatego najpierw rozrysuj sobie, co chcesz zrobić. Co będzie pełnić rolę skrzydeł, co sterów. Pamiętaj, że stery i skrzydła nie tylko "winny być", ale też mieć odpowiednią powierzchnię "by działać".

Zrób taki szkic ogólny i wklej rysunek. Wtedy pogadamy lepiej co chcesz zrobić.

Bo niestety samo "Chcem samochód i żeby latał" to trochę mało.

Poza tym, sam wspominasz, że chcesz dać SK i SW, więc "ogon" niby będzie, a gdzie, to już drobiazg. No i są modele latające bez ogona. Ale jak zwykle - muszą być odpowiednio wykonane.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może jakiś rys. koncepcyjny z zrzutu asymetrycznego? Jaki planujesz kadłub? Pełny, sylwetka, prosta deska?

Głownym problemem będzie zapewne duże parcie "przedniej szyby" która będzie działać jak hamulec, lub silnie wychylony SW.

Z wojego rysunu wynika, że możesz mieć głównie problem z niewłaściwymi proporcjami Sterów w stosunku do skrzydeł. Będziesz chyba musiał ten "Spoiler" i stery trochę powiększyć.

Jak się zmieścić wagowo w jakiś 300g, to spokojnie powinien polecieć na wyposażeniu od RWD-5.

 

Ostatnio było parę tematów o "latających dziwadłach". Podejrzyj tam parę patentów.

Było kilka niezwykłości jak latające dywany, Rumcajs, Baba Jaga, czy nawet herb miasta. :D Zobacz jakie ustępstwa są potrzebne na rzecz zmuszenia dziwności do lotu.

I oczywiście wyważenie takiej dziwnej konstrukcji zawsze jest problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madrian, co do tego rys. asym. to nie ma go ale mogę zrobić

właśnie ta przednia szyba mi przeszkadza i nie wiem co z nią zrobić

do zrobienie tego potrzebuje trochę depronu i epp dlatego proszę o podanie mi stron z najtańszymi produktami

jako wyważenie będzie służyć umieszczenie pakietu w odpowiednim miejscu

cyrax_ojz,silnik to chciałbym dać pchający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy sam depron :D no ewentualnie listewka sosnowa 6x3mm na skrzydła depron kupuje w castoramie lub praktikerze polecam arbiton ma w miarę płytkie rowki listewki sosnowe tez tam kupisz klej to polimerowy 5zł 0,5l

 

ps. na rysunku masz ciągnący chyba ze te taxi ma latać na wstecznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.