Skocz do zawartości

OS MAX 46LA zniszczony gwint do świecy w głowicy


darek.3333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Latałem modelez z silnikiem OS Max 46LA ostatni raz dwa tygodnie temu. Postanowiłem go dziś przelać olejem konserwującym ale po wykręceniu świecy okazało się , że gwint w głowicy przestał istnieć. Ponieważ jest to mój pierwszy silnik spalinowy mam klika pytań:

 

1) Jak się to mogło stać , że w japońskim silniczku materiał na głowice jest tak kiepski , że gwint się zużył , zniszczył ? (gwint przestał istnieć po wykręceniu a nie zerwany przy wkręcaniu).

2) Czy istnieje możliwość regeneracji takiej głowicy.

3) Jeśli nie istnieje możliwość regeneracji to gdzie można zakupić taką głowicę (szukam już dość długo po sklepach internetowych ale najczęściej w częściach zamiennych jest bardzo mało asortymentu lub go nie ma w ogóle).

4) Jak wykręcić śruby mocujące głowicę? Próbowałem chyba z 6 śrubokrętów krzyżykowych ale żaden nie chce się zakotwiczyć, jakiś dziwny ten krzyżyk.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Latałem modelez z silnikiem OS Max 46LA ostatni raz dwa tygodnie temu. Postanowiłem go dziś przelać olejem konserwującym ale po wykręceniu świecy okazało się , że gwint w głowicy przestał istnieć. Ponieważ jest to mój pierwszy silnik spalinowy mam klika pytań:

 

1) Jak się to mogło stać , że w japońskim silniczku materiał na głowice jest tak kiepski , że gwint się zużył , zniszczył ? (gwint przestał istnieć po wykręceniu a nie zerwany przy wkręcaniu).

2) Czy istnieje możliwość regeneracji takiej głowicy.

3) Jeśli nie istnieje możliwość regeneracji to gdzie można zakupić taką głowicę (szukam już dość długo po sklepach internetowych ale najczęściej w częściach zamiennych jest bardzo mało asortymentu lub go nie ma w ogóle).

4) Jak wykręcić śruby mocujące głowicę? Próbowałem chyba z 6 śrubokrętów krzyżykowych ale żaden nie chce się zakotwiczyć, jakiś dziwny ten krzyżyk.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :wink:

Cześć

Gwint może się uszkodzić w przypadku słabego dokręcenia świecy ale to się zdarza mało kiedy. Głowice można zregenerować robiąc większy otwór i wciskając tulejkę z gwintem ale jest to chyba nie opłacalne. Co do wykręcenia śrubek musisz zrobić tak jak ja to zrobiłem a mianowicie udałem się do sklepu z narzędziami i dopasowałem końcówkę tak żeby można było założyć mały kluczyk jako ramię i delikatnie dało się odkręcić.

Jednak myślę że lepiej kupić używany taki sam silniczek na części, może to wyjść taniej.

Decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXCJ97&P=ML

 

przesyłka chyba 8 USD i po 10-12 dniach w domu

 

ps. z tym że mój link na dzień pisania postu - dostępny

Dzięki za informację. Nigdy nie kupowałem niczego z zagranicy. Jak mogę dokonać tam zakupu? Czy pay pal jest jedyną formą zapłaty? Czy nie można po prostu dokonać przelewu na ich konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Nigdy nie kupowałem niczego z zagranicy. Jak mogę dokonać tam zakupu? Czy pay pal jest jedyną formą zapłaty? Czy nie można po prostu dokonać przelewu na ich konto?

Visa, PayPal - bez obawy - płacisz i masz ---- za przelew zapłaciłbyś "kilka" ładnych $$$ a z tego co podałem płacisz tylko to co masz zapłacić. Cały świat tak płaci i jest OK.

Pytania - skype :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Ostatecznie Ol-Pen Model odpowiedział mi , że mogą mieć głowicę za około 2 tygodnie a jednocześnie dostałem prywatną wiadomość od kolegi , że może mi naprawić głowicę. Tak więc skorzystam z pomocy naprawy a jednocześnie zamówię sobie na zapas głowicę i poczekam te 2 tygodnie.

 

Pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.