Skocz do zawartości

Futaba 9CAP


Krzysiek Hanuszkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

9CAP to już raczej przeżytek (obecnie nie produkowany) , najwieksza wada tego modelu byla - jakosc farby: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5acfa49e6ab35063.html (z lewej Futaba T10C - Futaba 9CAP)

 

 

Ogólnie mówiąc nie opłaca się kupować Futaby, do której doczepiany będzie moduł Spektruma, dużo się na tym traci z powodu konwertowania sygnału z PPM, najlepiej zakupić nadajnik gdzie moduł jest albo wbudowany (tak jak np. T8FG, T10CG) lub przystosowany do 2,4GHz (Futaba T10CAP FASST).

 

Jeżeli zależy Ci na Futabie, rozejrzyj się za T8FG, lub T10CG, jeżeli zależy ci na Spektrumie - JR DSX9, DSX7 (DX7), lub ewentualnie T10C + moduł Spektruma - lecz tak jak mówiłem, dużo sie na tym traci i lepiej starac się o zakup nadajnika z wbudowanym modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9CAP to już raczej przeżytek (obecnie nie produkowany) , najwieksza wada tego modelu byla - jakosc farby: http://www.fotosik.pl/pok...9e6ab35063.html (z lewej Futaba T10C - Futaba 9CAP)

Miałeś?

To co, że przeżytek ? To, że chcesz mieć wszystko najnowsze ach och nei znaczy, że te starsze już są do bani bo kiedyś a nawet do teraz ludzie latają na takich nadajnikach.

Mam Futabę T9CHP (dodatkowa funkcja na śmigłowce) i ma multum funkcji.

Przy normalnym lataniu (akrobaty, szybowce, śmigłowce) nie wykorzysta się 50% funkcji jakie daje to radio.

Mam do tego akumulator Sanyo (2300 albo 2700mAh) i starcza na bardzo długo.

Apropo farby - jak dla mnie jest właśnie dobrej jakości ! Po długim użytkowaniu radia (kupiłem używaną !) stan obudowy jest świetny więc nie wiem skąd opinia o jakości farby.

Przełączaniki może Pan podporządkować do dowolnej fkcj. co czyni bardzo wygodnym radiem. Bardzo przejrzyste i miłe oprogramowanie.

Nie piszę tych och ach z racji, że posiadam te radio jak to niektórzy piszą "Chwali się to co się ma" - mogę się przyznać z czystym sumieniem, że wad nie stwierdziłem.

O ile się nie mylę Rabbitt także posiada ten nadajnik więc też może doda swoje 3grosze do tematu.

Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego nadajnika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś?

To co, że przeżytek ? To, że chcesz mieć wszystko najnowsze ach och nei znaczy, że te starsze już są do bani bo kiedyś a nawet do teraz ludzie latają na takich nadajnikach.

Tak się składa, że kolega z lotniska z Rybnika posiada ten nadajnik, widziałem go kilka razy i jego stan pogarszał się z dnia na dzień. Moim zdaniem, jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem nadajnika , kupuje go na kilka dobrych lat , a nie na sezon (nawet nie wiem czy jeszcze w jakims sklepie da się kupić nowego 9CAP) więc wg. mojej opini nie warto kupować tego nadajnika dla Spektruma.

 

:?: :?: a co farba ma do wad nadajnika :?: :?: :roll: , radyjko jest świetne, przyjemne w programowaniu i na pewno będziesz zadowolony z niego

Może i jest przyjemne w programowaniu, z tym się moge zgodzić, ale zauważ że kolega chce go zakupić i dołożyć do niego moduł Spektruma co wg. mnie jest troche nieopłacalne.

 

Widziałem gdzieś na allegro 9CAPA z modulem Spektrum, jeżeli cena nie będzie zbyt wysoka może warto zainewestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 9-tkę od kilku lat. Świetny nadajnik, chyba jeden z najpopularniejszych nadajników tej klasy na świecie (patrząc po własnym lotnisku i np. filmach na YT).

Teraz pewnie do dostania w atrakcyjnej cenie. Łatwe programowanie, wymienne, łatwo dostępne moduły.

U mnie farba trzyma się bez zarzutu - choć srebrne wykończenie nie jest w moim guście.

Póki ktoś nie jest super wyczynowcem, 9-tka jest więcej niż wystarczająca do samolotów, helikopterów i szybowców. Do tego pancernym, bez usterek i błędów.

 

Jakby co, mam angielską instrukcję w pdf, mogę podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że kolega z lotniska z Rybnika posiada ten nadajnik, widziałem go kilka razy i jego stan pogarszał się z dnia na dzień.

To ciekawe co kolega z nim robi. Jak "ćpa" nadajnikiem byle gdzie to ma jak ma.

Ja do nadajnika mam walizkę i farba trzyma się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że kolega z lotniska z Rybnika posiada ten nadajnik, widziałem go kilka razy i jego stan pogarszał się z dnia na dzień.

To ciekawe co kolega z nim robi. Jak "ćpa" nadajnikiem byle gdzie to ma jak ma.

Ja do nadajnika mam walizkę i farba trzyma się idealnie.

Twoje wypowiedzi są troche dziwne :) w tym temacie troszkę inaczej pisałeś http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=228995&highlight=#228995 , a tak wogóle to po co zaczynałeś ze mną rozmowę? kolega zapytał opinie użytkowników tego forum na temat 9cap, a ty rozpoczynasz ze mną dyskusję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wielokrotnie że FF9 to bardzo dobre radio, elastyczne w oprogramowaniu, teraz kupiłem T10CP (podobny soft)i też jestem bardzo zadowolony. Nie miałem żadnych problemów z FF9, nie zawiódł mnie ani razu.Farba nie odpadała, nie łuszczyła sie i nie ścierała.Kupowanie T10 i do tego modułu Spectrum mija się z celem bo albo kupić T10 z modułem TM 10 albo kupić T10CG.Futaba T10 posiada dodatkowe złącze w gnieździe modułu dedykowane do modułu FASST.

Sprzedałem swoje radio (9CAPS) w stanie bardzo dobrym, widziałem je po roku użytkowania i nadal tak wygląda czyli farba nie odpada.Nawet gdyby się ścierała nie zmienia to faktu że jest to bardzo dobry nadajnik.

 

T10CG kosztuje z 2500 zł , T10CP z modułem TM-10 wyjdzie ze 300zł drożej,Za 9CAPS zapłaci się połowę tego, do tego moduł 2,4 i mamy nadal świetny nadajnik z opcją 2,4 i sporo zaoszczędzonego grosza w kieszeni.

Oczywiście można kupić DSX9 za 2800zł z tym że z tego co pamiętam to ma ona 6 kanałów proporcjonalnych no i nie można zmienić modułu np.: Assana na Spectrum lub na moduł 35MHz.

Pisząc te słowa mam na uwadze iż byłem użytkownikiem nadajnika FF9CAPS oraz odbiornika R149DP PCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ze Sławkowego 9CAP bardzo zadowolony. Wykorzystuje wieksza ilosc kanalow, wszystko dziala bez zarzutów.

 

To radio z odbiornikiem r149dp to najpopularniejszy zestaw na swiecie w lataniu FPV. Wiekszosc osprzetu typu headtrackery, systemy dalekiego zasiegu itd. jest robione przewaznie pod ten model i testowane na nim ;) O czyms to chyba swiadczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się znów zaczęło...

 

Sebarc - gratuluję konstruktywnej :wink: oceny TEGO radia wyłącznie w aspekcie organoleptycznym i do tego dokonanej na nie swoim egzemplarzu :evil:

 

Sam od 2-óch lat używam 9CAP i jakoś farba mi nie schodzi. Choćby zaraz mogę to udowodnić wklejając fotki.

 

Ale pomijając już fakt farby, to uważam że jest to świetne radio. Menu bardzo intuicyjne i przejrzyste.

Jak dla mnie jedynymi mankamentami są:

- brak funkcji spowolnienia pracy serwa (np. w celu uzyskania efektu realności chowania lub wysuwania podwozia)

- oraz niskiej pojemności akku firmowe (moje miało tylko 700 mAh).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diem dostał nówkę pakiet 2700mAh, bo taki jak pisze Mars_2000 (oryginalny) faktycznie jest badziewny.W końcu jak wymieniłem pakiet to za tydzień sprzedałem radio a że Michał to porządny gość dostał do FF9 właśnie nowiutki pakiet 2700 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co kolega z nim robi. Jak "ćpa" nadajnikiem byle gdzie to ma jak ma.

Tak tylko dla sprostowania: do "ćpania" to raczej nadajnik niezbyt się nadaje :roll: - można nim co najwyżej ciepnąć, prasnąć albo też i pizgnąć- czyli rzucić :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob, weźmie chłopak kreski rozsypuje, rozgarnia żyletką, to i mu się rysuje ;) Albo rozpala ognisko z małej porcji konopi indyjskiej i od wysokiej temp. odpryskuje farba :P Ewentualnie kruszy nią LSD [i inne tabletkowe używki] bo łatwiej mu przyjmować w proszku XD Polak chce, Polak potrafi ;)

 

Niech ktoś to podsumuje i zakończy dyskusje :P Ja jestem "okaleczony" i nie zrobię tego :devil: [zresztą nie używałem FF9]

 

PS: Wtrąciłem się ni z gruchy nie z pitruchy, i pasuje tu jak kij do :ass: Wiem, ale tak dyskutujecie że mnie nie mogło zabraknąć :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszę to tak.Jak kolega chce kupić radio za niewygórowane pieniądze a może być to używany nadajnik o dużych możliwościach to FF9 jest dobrym kandydatem.Mozliwości programowania duże, możliwość wymiany modułów z 35 na 2,4 .Płacąc połowę tego co za nową T10 mamy praktycznie bardzo podobne radio pod względem ergonomii i softu.Radio wystarczy z pewnością na parę lat zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega chce kupić radio za niewygórowane pieniądze a może być to używany nadajnik o dużych możliwościach to FF9 jest dobrym kandydatem

I o to mi chodziło !

Myślę że można już zamknąć temat. Nie chcę rozpętywać wojny co lepsze "Atari czy Commodore" pamiętacie jeszcze ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.