Jump to content

Który balancer wybrać


Motylasty

Recommended Posts

Mając zamiar przejść na Li-pole stoję przed wyborem balancera.

Do wyboru mam dwa modele :

 

SHARK PB-5

FullyMax FB-605

 

Obecnie używam ładowarki LN-5014.

Wnikliwie czytając opis obu urządzeń nie widzę wielkich różnic między nimi, jako że nie mam doświadczenia z Lipolami stąd pytanie, który z balancerów polecalibyści i co przemawia za lub przeciw danego modelu, bo dla mnie są one bardzo podobne.

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzisiaj rano stałem dokładnie przed tym samym dylematem! Wczoraj zauważyłem, że mój mały balanserek Dualsky do pakietów 3S bardzo dziwnie się zachowuje - przy jego dotykaniu czy ruszaniu kabelkami ładowarka zaczyna zmieniać prąd łądowania o kilka %. Sprawdziłem i poprawiłem luty tam gdzie się dało, ale bez spodziewanego efektu :evil: . Stwierdziłem, że nie bedę ryzykował i kupię nowy, porządny balanser.

Tak jak piszesz, oba urządzenia są do siebie bardzo podobne. Z wyglądu bardziej podoba mi się Shark. Dodatkowo balanser ten posiada dedykowane wyjście do ładowarek Shark 20 i 30, dzięki któremu można na bierząco śledzić napięcia na poszczególnych celach. A nuż mnie napadnie i taką ładowarkę sobie kupię zamiast mojej Prodigy II?

Telefon do p. Roberta z Perfec Hobby utwierdził mnie w wyborze Sharka - oprócz standardowego tłumaczenia instrukcji Perfect Hobby dokłada własne opracowanie spostrzeżeń z eksploatacji balansera oraz schematy wykonania łączy serwisowych do pakietów innych producentów.

Przy okazji: obsługa w sklepie jak zawsze... Perfect - w końcu nazwa zobowiązuje :D. Mimo, że p. Robert miał gościa, znalazł czas, żeby chwilę porozmawiać ze mną przez telefon, no i od razu wysłał urządzenie - bez oczekiwania na uznanie konta! To miłe, bo jestem raczej stałym klientem, ale ani nie kupuję często, ani tym bardziej za pokaźne kwoty.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie jak pisze Ładziak, zakupy u Roberta to czysta przyjemność. Miesiąc temu jako zielony w ‘lipolach’, po dość długiej i rzeczowej rozmowie kupiłem w rozsądnej cenie to http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=478 tylko, że w wersji 5FC. Fakt, że to już gotowa ładowarka, ale świadomość „dobrego” ładowania jest naprawdę warte każdej kwoty. :D

Gorąco polecam

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za sugestię. Docelowo mam zamiar i tak dokupić jeszcze jedną ładowarkę, niestety jedna jak widze to za mało. Wszystko wskazuje na to że biorąc pod uwagę stosunek możliwości do ceny zdecyduję sie na Sharka-20, czyli balancer Sharka będzie idealny. A poza tym cóz podoba mi się ten błekitny kolor. Jeśłi macie jeszcze jakieś sugestie, a może zupełnie inne propozycje to chętnie wysłucham.

Link to comment
Share on other sites

Ja też kupiłem ten balancer ale w Nastiku .

Trochę tańszy.

A łądowarkę kupiłem Sharka 1 V2 bo też potrzebowałem drugą ładowarkę .

Na dodatkowych bajerach Sharka 2 mi nie zależało a na 3 nie było mnie stać.

Zresztą pewnie kupił bym Pulsara 2 zamiast Sharka3.

Link to comment
Share on other sites

http://rcskorpion.pl/product_info.php?products_id=1760 ten i tylko ten. Mialem Sharka i nie polecam. Caly czas trzeba stac przy pakiecie bo po paru minutach gdy nie ma nic do roboty wylacza sie automatycznie. W moim dodatkowo zjarala sie dioda sygnalizacyjna od celi nr 2 i ogolnie wrazenia srednie po sobie pozostawil. Fullymaxa polecam, jest rewelacyjny.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mówiłem Tomkowi wcześniej o Graupnerze i o Robbe LiPo Equalizer, ale zdecydował się jednak na Fullymaxa.

Czy ten Graupner ma w komplecie jakieś adaptery do pakietów ? O ile wiem, w Fullymaxie jest kilka różnych "przelotek". No i może parę słów opisu więcej ?

Link to comment
Share on other sites

Opis w podanym przeze mnie linku nie jest pełny. Balancer ma jeszcze dobrze działającą funkcję wyrównywania pakietu bez podłączania ładowarki.

W stosunku do porównywalnych urządzeń minusem (dla mnie niewielkim) jest brak w komplecie jakichkolwiek przejściówek do złączy serwisowych pakietów. Ja jednak nadal go chwalę za niezawodność, prostotę i solidność. Poza tym to "chińszczyzna", ale jednak firmowana jako Graupner.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Pewnikiem za jakiś czas przyjdzie mi kupować drugą ładowarkę i jakowyś balancer.

Bo jak widzę na jednej się człek nie opędzi momentami, więc informacja Twoja @Cobra nie jest zbyt późna. A co Graupner to Graupner.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.