Skocz do zawartości

JR PCM9x V2 - przypisanie kanałów ?


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że dziś przyszła do mnie paczka z JR PCM9x V2 to tak sobie siedzię i grzebię tu i tam w ustawieniach aby ustawić nadajnik pod model TS-11 i niestety ale mam zgryza. Model posiada sterowanie:

 

silnik, wyskość, oraz lotki z tym że na lotki dane są dwa serwa. I teraz pytanie czy da się ustawić na odbiorniku 4 kanałowym sterowanie dwoma serwami lotek ?

 

 

PS. radio bajka a ile ma możliwości aby coś zepsuć :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie, jeśli było wspomniane o mx-16 :D

 

Jak można zrobić by przypisać dany kanał do odbiornika?

Chce ustawić sobie by na 1 i 2ch mógł włączyć delta-mix. Włączam go (ustawiam w basic seting: tail -delta/coś tam) ale to nie działało gdy wtyczki od serw były w ch 1 i2.

 

Nie mam instrukcji, poza wersją na PC. Ale jakaś dziwna, strony ponumerowane inaczej niż w spisie, jakby czegoś brakowało. Nie można się nic doszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MX 16 szukaj 'receiver out' czy jakos tak - tam ustawiasz ktory kanal z nadajnika wychodzi na ktory z odbiornika.

 

Poza tym masz gotowe miksery w nadajniku. Włącz Elevon czy jakoś tak i popatrz na monitor kanałów, które kanały się ruszają i tak wepnij do odbiornika.

 

Ale:

 

nie dziala to jak ustawisz typ modelu z 2 serwami na lotki. Wtedy nadajnik jakgdyby blokuje kanaly 2 i 5 dla lotek.

 

Mellow - bedziesz mial pewnie podobnie. Ustaw sobie typ modelu na 1 lotke i kombinuj. Ja mam tak zrobionego Tom'a. Tzn nie mam kierunku, wiec ustawilem ze kanal 5 nadajnika wychodzi na 4 kanale odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin dzięki za podpowiedź już mi działa jak trzeba. Kurcze gubię się wtych wszytkich opcjach.

 

wystraczyło ustawić typ skrzydła sterowane jednym serewem , później zmiksować lotki z kirunkiem +/- 100% oraz wyłączyć drążek kierunku tj, w opcji D/R :). 10 minut roboty ale jest to wykonalne. w starej sanwe mogłem pomażyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystraczyło ustawić typ skrzydła sterowane jednym serewem , później zmiksować lotki z kirunkiem +/- 100% oraz wyłączyć drążek kierunku tj, w opcji D/R :) . 10 minut roboty ale jest to wykonalne

zrobiłeś to od :ass: strony to po pierwsze

 

po drugie sprawdź czy ci działa trymer na obie lotki.

 

po trzecie, ustawiasz skrzydło z 2 serwami jak należy i szukaj opcji zamiany kanałów.

 

Dla zagmatwania w moim Starlingu mam w ch1 w odbiorniku wpięty wariometr który w aparaturze jest jako ch9. silnik który normalnie jest jako ch1. wpięty jest w ch8 w odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MX 16 [...]

 

Ale:

 

nie dziala to jak ustawisz typ modelu z 2 serwami na lotki. Wtedy nadajnik jakgdyby blokuje kanaly 2 i 5 dla lotek.

 

 

Wyjaśnij bo ja się z tym nie zgadzam - latam z lotkami na 1 i 6 :?: :?: :?:

Już wyjaśniam:

 

Budując ASG potrzebowałem rewersów na hamulce klapy i lotki. 6 serw. Ogon kolejne 2. Brakowalo na wyczep.

 

Nie moglem fizycznie zmienić serw hamulcy i klap - poszlo na nie 4 kanaly. Lotki na Y. Jedyny uklad w jakim to moglo zadzialac, to ustawienie w nadajniku wing type 1 ail. Jak ustawilem 2 ail to automatycznie na 2 i 5 kanale mialem sygnal lotek. Dzialaly wtedy roznicowe wychylenia itp. Ale 6 7 kanal byl przeznaczony na klapy. Zabraklo dla hamulcy.

 

Wiec skonczylo sie na tym, ze kanal 1 miksuje z kanalem 5, zwolnionym z powodu ustawienia 1 ail. Lotki mam na kablu Y na kanale 2. Klapy to kanal 6 plus mikser kanalu 7 z 6 oraz 6 z 2. Dzieki temu klapy wychylaja sie albo w dol na pokretle (miks 6 i 7) lub lustrzanie, tak jak lotki (miks 6 i 2).

 

Mam nadzieje, ze jakos to wyjasnilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motylku bo ja tak lubię od ...... strony.

 

co do trymerów to jedna lotka trymowana na trymerze lotek druga na kierunku :)

 

za jakiś czas bedę znał wszystke możliwości tego Tx ale to musi trochę potrwać :)

W MX mozna wybrać typ miksera. I np jak wybierzesz typ TR to wtedy nadajnik wie, ze wychylenia są miksowane. Może to jest lekarstwem.

 

Szukaj ustawienia wyjść kanałów - to musi zadziałać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio kupiłem w dobrej cenie i traktuje ję jak tymczasowe :) przed czymś lepszym :mrgreen:

Wpisuję w google (grafika) jrpcm9xii i nie wierzę, że to radio nie ma dowolnie przypisywanych kanałów.

Szukaj, taki duży ekran i całe srebrne - musi mieć tą funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszukałem już menu , poczytałęm waldorfa , epheli , rcgroup i nic sensowengo nie znalazłem :(

 

 

teraz siedzę i myślę jak zrobić podświetlany wyświeltacz :) mam panale, sterowniki takie trzeba

 

tylko wylutować i polutować na nowo.

 

Dołączona grafika

 

różnica kolosalna.

 

cały tematu tu http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?attachmentid=2553150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszukałem już menu , poczytałęm waldorfa , epheli , rcgroup i nic sensowengo nie znalazłem

Poprzednio sobie żartowałem.

Mam nowego laptopa, stary padł i zgubiłem mnóstwo adresów, ale mam wrażenie, że widziałem instrukcję w której było coś na ten temat.

Takie radyjko powinno tą funkcję mieć bezproblemowo.

Trochę cierpliwości, może ktoś podpowie.

 

Edit:

Przypisywanie kanałów to mój problem sprzed kilku lat i stąd czuję problem.

Mam MPX Evo9 i temat działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.