Skocz do zawartości

moje skrzydełko do combatu


janik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pierwszym modelem jaki chce zaprezentowac na tym forum jest moje skrzydełko do combatu na zboczu. Jest to niewielkie skrzydełko bo ma tylko 80cm rozpietosci ale dzieki lekkiemu wykonaniu utrzymuje sie na zagielku juz przy malym wietrze. Combacik odbył juz oblot i swoj pierwszy combat :)

Skrzydelko lata z pakiecikiem 4x 800mah AAA 2x hs55 i odbiornikiem rex5mpd

filmik z lotow juz w krutce

nbnb.jpg

Na zdjeciu widac jakich malych jest gabarytow :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Model na zbocze do tłuczenia dobry , choc już jak widać trochę zdezelowany.

 

Pisałeś że lekko wykonany - to sprawa względna. Lepiej jak być napisał ile waży , jaką ma pow. płata lub prościej jakie obc.powierzchni ci wyszło. Wtedy byśmy mogli ocenić jak lekko ci wyszedł.

 

Zdradzisz jaki profil ma to skrzydełko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzydelko bo ma tylko 80cm rozpietosci ale dzieki lekkiemu wzkonaniu utryzmuje sie na zagielku juz przy malym wietrze. Combacik odbył juz oblot i swoj pierwsyz combat

 

 

 

 

Proszę, błagam napisz to po Polsku. :wink:

 

soryy mam cos zwalone w kompie i na klawiaturze z jest zamienione z y...strasznie ciezko sie tak pisze...

 

co do skrzydelka profil to rg15 waga 150g cieciwy 20cm i 9cm

Prawda juz torche przezyło no ale wkoncu jest do combatu nie mam zamiaru go załowac :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde cięciwy były większe tylko że w wersji 1m rozpietości a miały kolejno 25cm i 15cm ten model jest właśnie zrobiony z takiego metrowego skrzydełka a właściwie jego szczątków :wink: z tad też ten zkasowany dziubek

 

Ja również mam nadzieje że uda nam sie pocombacic w te wakacjie, u mnie jesteż mile widziany ale predzej ja przyjade do was bo macie fajniejsze zbocza :P

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chodzi o wiatr przy jakim da się latać to nie jestem w stanie jednoznacznie tego powiedzieć bo na różnych zboczach da się latać przy różnym wietrze. Dziś latałem na praktycznie pionowym zboczu(za chwilę wrzucę fotke) przy wiatrze w porywach do 2m/s i wydaje mi się że to minimalna granica na strome ale niskie zbocze(ok 15m) a jeśli chodzi o maxymalny wiatr to nie zdażyło się żeby wiało tak mocno że niedało się latać, a maksymalny wiatr przy jakim latałem to 10m\s na tym zboczu co jest na fotkach(oczywiscie model lekko dowazyłem)

 

Na tym zboczu utrzymuje się już przy minimalnym wietrze(samolot na zdjeciu to o 10cm wieksza wersja z większymi cieciwami ale sporo cieższa(obciazenie powiezchni praktycznie takie same co w mniejszym skrzydełku)

zbocze.jpg

 

Krótki filmik z lotow obydwu skrzydełek przy wietrze 5-6m/s

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.