Jump to content

Jak wyeliminować zakłócenia?


Robert.

Recommended Posts

Witam. W jednym z modeli posiadam bardzo blisko siebie odbiornik R700 i regulator Tower Pro 30 A. Niestety nie mam innej możliwości umieszczenia tych komponentów i stąd rodzi się moje pytanie - w jakim sposób wyeliminować zakłócenia jakie niestety powstają z tego powodu? Można te 2 podzespoły jakoś odizolować od siebie aby nie tworzyły zakłóceń? Z góry dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Folia aluminiowa nic nie daje, próbowałem, te zakłócenia to najprawdopodobniej wina R700... one już tak mają... regulator zmieniałem i to samo, a na innym odbiorniku kolegi już jest ok. R700 w innym modelu w którym jest dalej od rega nie robi zakłóceń. A co powiecie na pierścienie ferrytowe?

Link to comment
Share on other sites

Trochę ci się dziwię, bo mam TP 30A i używam go razem z dziadowskim E-sky EK-0420 i leżą obok siebie w Delcie. Ale od kiedy mam porzadną aparaturę, nie mam żadnych zakłóceń, no chyba, że uda mi się odlecieć ponad 500m :P Wedy E-sky się poddaje.

Może najpierw sprawdź dokładnie sposób prowadzenia anteny, dociśnięcie kwarców. Dobrze było by też sprawdzić analizatorem widma lub jakimś skanerem, czy nie masz na swoim kanale jakiś zewnętrznych szmumów. Jeden z kolegów się kiedyś skarżył, na dziwne zakłócenia, któremu zwalały modele, a potem się okazało na skanerze, że to niedaleki sąsiad bawił się nową aparaturką z syntezą z niemiłymi intecjami.

Jeżeli owinięcie regla folią nic nie daje (klatka Faradaya) to raczej regiel nie jest przyczyną zakłóceń.

Może masz gdzieś antenę owiniętą lub stykającą się z węglem? (Rownig, wzmocnienia, dźwigary itp).

Link to comment
Share on other sites

W tym twoim modelu latałem z tym samym regulatorem lecz z innym odbiornikiem ,w takim samym ułożeniu wszystkiego i nie było problemów . Ja też stawiam na antenę lub twój odbiornik . W czwartek na modelarnie przywiozę swoje odbiorniki i sobie sprawdzisz .

Postaram się załatwić feryty jak obiecałem . 8)

Link to comment
Share on other sites

Robert - nawin kilka zwojow - ile sie da - kabelka od BEC/sygnalu na pierscieniu ferrytowym i - jezeli mozesz - wlutuj kondensator 100nF (ceramiczny) pomiedzy + a - najlepiej na samej wtyczce BECa, jezeli nie dasz rady - sprobuj w odbiorniku

Powinno pomoc

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.