Skocz do zawartości

jaki li-pol do silnikow 400 (8,4v) + przekladnia 3:1


kelpi80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam pakietu li-pol, ktory zasilac mialby 2 szt. silnikow szczotkowych klasy 400 (normalnie 8,4v) zasilajacych normalnie Twin Stara 2. Chcialbym zastosowac patent, ktory znalazlem na pewnej stronie internetowej i zastosowac przekladnie 3:1 + wieksze smigla 10x8. Czy ktos moglby mi pomoc z doborem i wymiana pakietu w tym modelu ze standardowego na Li-pol - jakie napiecie powinien miec nowy pakiet? Zalezy pojemnosc raczej z wyzszego przedzialu.

Z gory serdeczne dzieki!

 

Ps. Czy ktos uzywa ladowarki pulsacyjnej do pakietow li-pol zasilanej z gniazda zapalniczki samochodowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kolega może nie wie ale pakiety do modeli latajacych stosuje się o wyższym napięciu czyli tzw przewoltowane.

Do jednej 400 -setki7.2 V z przekładnia stosowałem zawsze pakiet składajacy się z 8 cel NiCd (9.6V). W twoim przypadku zastosowałbym pakiet 3S, a pojemnosc to już Twoja sprawa jak długo chcesz latać, pamiętaj o chłodzeniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj o chłodzeniu!

Tak dokładnie! Moje 400-tki przy zasilaniu Lipo 3s miały raczej krótki żywot - zwykle do czwartego startu już nie dochodziło bo którys z silników już nie miał szczotek, nawet chłodzenie specjalnie nie pomagało. Dopiero wymiana na napęd bezszczotkowy spowodowało: 1. znaczne wydłużenie lotu. 2.Duo lepsze wznoszenie i nadmiar mocy. Wogole model nareszcie zaczal latac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.