Jump to content

opinie o Graupner Li-Po Balancer 6 plus i kilka pytań :)


kuba r.

Recommended Posts

Witam,

zastanawiam się nad zakupem takiego balansera - http://www.rc-modele.pl/product_info.php?cPath=50&products_id=2920 , ładowarkę mam taką - http://www.rc-modele.pl/product_info.php?products_id=3091 . Co myślicie o takim połączeniu?

Dodatkowo mam pytanie - otóż mam takie pakiety:

Dołączona grafika

3 cell 1250mAh i 2 cell 400mAh, dwa te pierwsze i trzy te drugie :P i teraz moje pytanie- czy jeśli odpowiednio polutuje wtyczki to będę mógł ładować jednocześnie dwa pakiety 3 cell lub trzy dwucellowe? i czy te pakiety muszą być takie same czy mogę ładować jednocześnie różne pojemności, czy balanser da sobie z tym radę?

Link to comment
Share on other sites

Witam,wiec tak pakiety muszą byc zawsze tej samej pojemnosci ,inaczej po prostu cele byly by naladowane nie rownomiernie,moglbys ladowac dwa np pkaiety polaczone szeregowo ale co z kablem balansera? musialbys miec rowniez je razem,wiec raczej odpada chyba ze wykombinujesz jakis rozgaleznik do balansera.

Link to comment
Share on other sites

no właśnie chodzi mi o to że chce wykorzystać ten balanser :P jak wezmę kabelki do balansera z każdego pakietu i je odpowiednio połączę między pakietami i podepnę do balansera. Przecież dla balansera jeden pakiet to dwie czy trzy oddzielne celle, jeśli to odpowiednio połączę nie może wiedzieć że powiedzmy 6 cell to dwa pakiety, a nie jeden. Chyba, że się mylę ...

Link to comment
Share on other sites

No naturalnie ze nie bedzie wiedzial,rownie dobrze mozesz zrobic pakiet 6s ale warunek z kablami do balansera musza byc dobrze poolaczone i wszystko pojdzie jak trzeba tym balanserem mozesz robic 2X3s lub 3x2s max.

Link to comment
Share on other sites

no właśnie chodzi mi o to że chce wykorzystać ten balanser jak wezmę kabelki do balansera z każdego pakietu i je odpowiednio połączę między pakietami i podepnę do balansera. Przecież dla balansera jeden pakiet to dwie czy trzy oddzielne celle, jeśli to odpowiednio połączę nie może wiedzieć że powiedzmy 6 cell to dwa pakiety, a nie jeden. Chyba, że się mylę ...

 

Też tak miałem, ładowałem 2x3s i wszystko bez problemu.

Pamiętaj że musisz 10x pomyśleć jak to polutować zanim będziesz podłączać do tego lipole :mrgreen:

 

2X3s lub 3x2s

No takie pakiety ma kolega :wink:

 

PS. takie żeczy to mi brat robił :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.