Skocz do zawartości

Kalkulator naukowy


muszes

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was prośbę :

Stoję przed wyborem kupna kalkulatora naukowego (tak do 70-80 zł) i chciałbym się dowiedzieć jaki moglibyście mi doradzić.

 

Jaka jest np różnica między tymi dwoma (oprócz ceny i koloru obudowy:))

:arrow: http://allegro.pl/item787688327_kalkulator_naukowy_casio_fx_991_oryginal_od_zibi.html

:arrow: http://allegro.pl/item786711033_kalkulator_naukowy_casio_fx_85_es_kurier_wroclaw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nic nie mówię, bo znam te bóle - ale poleganie na kalkulatorach okalecza umysłowo :wink:

A kiedyś nie będzie kalkulatora i będziesz miał problem z odjęciem 27 od 83... :mrgreen:

Jak wyciąga pierwiastki to wystarczy. Resztę licz sam :devil:

 

Oczywiście piszę to z pełną świadomością człowieka, który miał pierwszy kalkulator naukowy w całej swojej szkole podstawowej. Było to jeszcze przed słynną "darmową Colą Ukraińską" i posiadanie takiego kalcia, jak dziś dają w promocji do kalendarzy, było szczytem gadżeciarstwa. A ja miałem z I Komunii Prawdziwą, ruską "Elektronikę" z wyciąganiem logarytmów, funkcji trygo (choć nie miałem wtedy pojęcia co to jest) liczeniem silni, dwupoziomowymi nawiasami, dowolne stopnie pierwiastka i potęgi, a co najważniejsze "AŻ" cztery pamięci na zmienne! Cud techniki i to wielkości karty kredytowej.

Tak mi go kolega zadrościł, że go wyrzucił mi z drugiego piętra. Ale to była ruska konstrukcja z pancernej blachy i przetrzymała. :devil:

Do dziś pamiętam, że kosztowała jakieś 6 ówczesnych średnich pensji!!! W życiu już nie miałem droższego kalcia. :P

Nawet mój PC kosztował tylko 1 moją pensję :mrgreen:

I co z tego, jak skończyłem naukę, to takich kalcików leżalo w sklepach całe stosy w koszach, za 20zł. eden nawet mam, ale to zabawka, choć ma więcej funkcji.

 

Dobra. My tu baju baju, a Meritum ucieka. Zastanów się jakie funkcje NAPRAWDĘ potrzebujesz. Bo na co ci kalkulator, z którego funkcji wykorzystasz może 1/4?

 

Taaa - lepiej mieć i nie potrzebowac, niż potrzebować i nie mieć... :twisted:

Pamiętaj, że na si przodkowie 100 lat temu, wyciągali pierwiastki logarytmy za pomocą kartki papieru, długopisu i ruchomej linijki, zwanej suwakiem i liczydła. I też liczyli całki, logarytmy, pierwiastki i funkcje. :wink:

Chcesz być od nich gorszy?

(Ale wrednie jadę po ambicji) :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc :)

Madran - święte słowa ale jak się ma jednego dnia zadane np. 30 zadań z matmy to trzeba sobie tak radzić ;p ( A inne lekcje też czekają)

 

 

A skąd ja wezmę taką kasę na taki wynalazek? :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poważnie wziąłbym ten FX-991. Ma na tyle dużo funkcji, że nawet na studiach technicznych nie wykorzystuje się wszystkich. Kupiłem sobie kalkulator FX-81 do matury, a na studiach zacząłem korzystać z FX-991 bo tamten nie starczał - a taki kalkulator, jeśli tylko matematyka się nie zmieni (a się na to nie zanosi) starczy Ci na bardzo długo, o ile go nie zepsujesz/zgubisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak się ma jednego dnia zadane np. 30 zadań z matmy to trzeba sobie tak radzić ;p ( A inne lekcje też czekają)

 

 

hmm więc jak chcesz tylko policzyć i wpisać bez rozumowania to po prostu spisz sobie od kolegów... wyjdzie na to samo i kasa w kieszeni :D

 

ja nie miałęm tego typu cacka i trochę nie widzę sensu. Koledzy na studiach mają ich pełno, ale ja dalej nie widzę sensu. Nawet jak na kolosie policzę tą macierz czy całkę to i tak nie będę wiedział co wpisać między zadaniem a wynikiem... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.