Skocz do zawartości

Reklamacja w Hobby City


wosiekpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na forum byl zamieszczony temat zakupow w Hobby City , ja zas tym razem mam problem z regulatorem jaki zakupilem ostatnio i zastanawiam sie czy istnieje mozliwosc dokonana reklamacji i co z tego wyjdzie.

Otoz po ponad miesiecznym oczekekiwaniu otrzymalem paczke z regulatorem Turnigy Plush 40A i karta do programowania. Do pierwszych prob uzylem silnika Bm 2410 , popularnego dzwonka. Z tym silnikiem nie mialem zadnego problemu , pozniej wymienilem go na inny , Turnigy 2217 860 Kv ktory mam zarezerwowany do RWD 5 i dalej z silnikiem HXT 2835 2200 kV z Phoenixa i z tymi pojawil sie problem . Jako zrodlo zasilania uzylem naladowany pakiet LiFe 4S 2200 mA. Po podlaczeniu zasilania na b malym gazie oba silniki pracowaly tak jakby brakowalo jednej fazy. Nie obracaly sie tylko tak jakby szarpaly. Po zmianie parametrow w nadajniku udalo mi sie uzyskac poprawna prace od zera do 100 % gazu ale po wylaczeniu nadajnika silnik sam sie uruchamial ( w nadajniku T7C Futaba zmienilem parametr gaz ) co stwarza niebezpieczenstwo .Aby wiecej sie nie rozpisywac napisze ze w koncu regulator padl. Po podlaczeniu pakietu nie daje napiecia 5 v do zasilania odbiornikia i bardzo sie grzeje zas silnik nie uruchamia sie. Jesli do odbiornika podam oddzielne zasilanie 5 V wtedy regulator dziala .Z tego wynika ze padl BEC.

Karta do programowania wyswietla zwariowane parametry np cut off voltage low i high , start mode normal i very soft i inne.

 

Dlatego tez ciekaw jestem czy ktos z Kolegow skladal reklamacje w tym sklepie i co z tego wyszlo.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja nawet napiszę jak to zrobić, bo choć banalne, widzę że wielu forowiczom sprawia podstawowe problemy. A nuż ktoś jeszcze skorzysta.

 

Wchodzisz do wyszukiwarki forum - funkcja "Szukaj" na górze ekranu.

W okienko "Szukaj Słów Kluczowych:" (pierwsze na górze) wpisujesz: hobbycity gwarancja

Zaznaczasz opcję "Szukaj wszystkich słów"

Wciskasz klawisz "Szukaj"

Przeglądasz wyniki, choćby pierwszy od góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładziak, nie jest do końca tak jak piszesz. Aby otrzymać w miarę zawężone wyniki należy w wyszukiwarkę wpisać "hobbycity AND gwarancja".

Bez słowa AND wyszukiwarka znajdzie nam wszystkie tematy, w których występuje słówko "hobbycity" (niekoniecznie w parze z "gwarancja"), a samo HOBBYCITY z racji atrakcyjnych cen i bogatego asortymentu występuje a sporej liczbie wątków i przekopywanie się przez nie mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym regulatorze jest montowany BEC liniowy a ten można używać z pakietami 2s i 3s chodź przy 3s już występuje znaczny spadek wydajności prądowej. Z pakietami 4s i więcej nie powinno się już go używać.

 

Kiedyś taka informacja była normą w markowych regulatorach chodź nawet jeszcze na stronach hobbycity przy opisach innych regulatorów się pojawiała ale teraz "max dane" chyba mają lepsze wzięcie :)

 

Jeżeli już planuje się używanie regulatora z wyższymi napięciami i korzystać z wbudowanego BEC`a to lepiej jest wybierać regulator z BEC`em impulsowym który nie ma już takich ograniczeń.

 

To nie jest sugestia że sam popsułeś regulator :D to tylko rada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronce jest opisany ze działa z pakietami 2s-6s :ble: wiec to nie jego wina

Przeczytaj raz jeszcze co napisałem, nie sądzę aby był to trudny tekst do zrozumienia i ewentualnego wyciągnięcia wniosków :wink:

 

Cytować sklep też potrafię - zauważ nawet to wyżej zasugerowałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja reklamowałem regulator Hobbyking SS Series 60-70A ESC. Napisałem krótko co i jak - moja sprawa dostała numer i musiałem przesłać regulator do HK (przesyłka 5,60zł priorytetowa).

Po tym jak otrzymali uszkodzony regulator poinformowali mnie na stronie mojego konta, że rozpoczęło się sprawdzanie w/w przedmiotu. Aktualnie przesyłka jest w drodze do mnie. Co ciekawe wysłali do mnie w tym samym dniu dwie przesyłki - jedna z reklamowanym regulatorem druga z zamówionymi zabawkami - a mogli zaoszczędzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzieki wszystkim za odpowiedzi , bede probowal a raczej juz do nich napisalem list i teraz czekam na odpowiedz. Ciekawe co napisza , w koncu 37$ droga nie chodzi a noz widelec i sie uda.W sumie w tym sklepie dokonalem juz 20 zakupow wiec moze i z tego powodu pozytywnie rozpatrza moj wniosek.

 

Regulator wyslalem 7.11 i 13.11 odebrali. Teraz czekam na odpowiedz. Ciekawe co z tego wyniknie.

Mam takze nowe pytanie odnosnie tego co wkleilem ponizej. Poniewaz nie znam angielskiego nie za bardzo rozumiem o co tu chodzi

 

 

Bonus Points

1Point = $1.00

Your current bonus point level is: 2.03 ($2.03)

Convert to store credit: YES

 

 

Below are your active store credits

Type Code Amount

Return

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Przesylka kosztowala mnie 7.49 E , w miedzy czasie dokonalem nowego zamowienia. Jesli sie zorientuja to , mysle ze moga ( jesli uwzglednia gwarancje ) wsadzic regulator do nowej przesylki.

 

Odnosnie samego regulatora to przypominam ze na dzwonku uruchamial sie od 0 do 100% zas na dwoch pozostalych na malym gazie szarpal . Po ustawieniu na pol lub na max silnik sie nie krecil. I tak jak pisalem w nadajniku ustawilem GAZ w ten sposob ze silnik uruchamial sie poprawnie od poczatku tj od 0 do max gazu ale po wylaczeniu nadajnika sam sie uruchamial co stwarza duze niebezpieczenstwo. Cos w rodzaju Fail Safe , dlatego tez z powrotem powrocilem do ustawien fabrycznych. Moze regulator nie dziala poprawnie z tego typu silnikami ?

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.