Skocz do zawartości

Ile czasu może leżeć nowy Li-pol


tadek041

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was takie pytanie. Zakupiłem pakiet Li-pol. Jest to nowy pakiet nie podłączany jeszcze do regulatora prosto z fabryki można by powiedzieć. I w związku z tym moje pytanie jak długo może leżeć taki nowy pakiet bez ładowania. I czy gdy pakiet jest nowy to przed pierwszym podłączeniem należy taki pakiet naładować do pełna czy też nie ? I po lotach ile mah mniej więcej trzeba naładować do pakietu aby nie stracił swoich właściwości i żywotności ? I czy w ogóle pakiety Li-pol po lotach należy naładować czy też można je pozostawić w stanie takim jakim jest po locie ? Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wiec nowy pakiet moze lezec do wiosny,sprawdz tylko czy napiecie jego jest powyzej 7v(raczej bedzie)....

Pakiety po rozladowaniu laduje na drugi dzien do 40-50% ich pojemnosci,i tak samo przechowuje np.prze zime,nowe powinny byc tez do polozwy naladowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz, żeby pakiety trochę Ci posłużyły, to przed odłożeniem pakietu w stan leżakowania ładuj każdą celę do 3.80-3.85 V. Niektóre ładowarki mają funkcję STORAGE, która automatycznie ładuje lub rozładowuje pakiet do tego napięcia. Ja zawsze jej używam po lataniu, jeśli pakiet ma leżeć kilka dni lub też dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.