Jump to content

Ile czasu może leżeć nowy Li-pol


tadek041

Recommended Posts

Witam mam do was takie pytanie. Zakupiłem pakiet Li-pol. Jest to nowy pakiet nie podłączany jeszcze do regulatora prosto z fabryki można by powiedzieć. I w związku z tym moje pytanie jak długo może leżeć taki nowy pakiet bez ładowania. I czy gdy pakiet jest nowy to przed pierwszym podłączeniem należy taki pakiet naładować do pełna czy też nie ? I po lotach ile mah mniej więcej trzeba naładować do pakietu aby nie stracił swoich właściwości i żywotności ? I czy w ogóle pakiety Li-pol po lotach należy naładować czy też można je pozostawić w stanie takim jakim jest po locie ? Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam,wiec nowy pakiet moze lezec do wiosny,sprawdz tylko czy napiecie jego jest powyzej 7v(raczej bedzie)....

Pakiety po rozladowaniu laduje na drugi dzien do 40-50% ich pojemnosci,i tak samo przechowuje np.prze zime,nowe powinny byc tez do polozwy naladowane.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz, żeby pakiety trochę Ci posłużyły, to przed odłożeniem pakietu w stan leżakowania ładuj każdą celę do 3.80-3.85 V. Niektóre ładowarki mają funkcję STORAGE, która automatycznie ładuje lub rozładowuje pakiet do tego napięcia. Ja zawsze jej używam po lataniu, jeśli pakiet ma leżeć kilka dni lub też dłuższy czas.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.