Jump to content

tadek041

Modelarz
 • Content Count

  337
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

tadek041 last won the day on April 22 2012

tadek041 had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

About tadek041

 • Birthday 04/16/1992

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  Modelarstwo, lotnictwo, książki, kabaret, muzyka country
 • Imię
  Tadeusz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pięknie wykoszone, widoki wspaniałe, robota pierwsza klasa, brawo Panowie brawo. : )
 2. Cześć. Achh z przykrością z wielką przykrością muszę zaprzestać z modelarstwem. Piękne hobby którym człowiek zajmował się tyle czasu. Niestety z powodu zmiany pracy i sytuacji życiowej. Czytaj Dalekie wyjazdy międzynarodowe w trasy, oraz mała częstotliwość przebywania w domu a co dopiero kręcenia filmów drastycznie zakończyła moją przygodę z modelarstwem która mam nadzieje miło zaskoczy mnie kiedyś jeszcze swoim powrotem.
 3. Hejka no pomysł z budową trzech modeli super sprawa tylko kurcze kiepsko bardzo kiepsko z czasem u mnie bo mając dwie prace i jeszcze inne obowiązki nie jest to łatwo wszystko ogarnąć. Dlatego też tyle błędów i pośpiech w tworzeniu materiałów.
 4. Dziękuję za słowa krytyki i za słowa uznania - co do filmiku dla początkujących pewnie będzie tak że to zrobię i jak w każdej niszy czy to modelarzy, czy to wędkarzy czy w innym hobby, będzie tak że każdy modelarz powie że po jego myśli to powinno być inaczej zrobione. Np wędkarz powie że tak haczyka się nie wiąże tylko inaczej. A drugi powie odwrotnie. Tak samo modelarz powie że nie nie RWD to nie dla początkującego tylko inny model, drugi powie nie nie taka aparatura po co przepłacać, albo lepiej kupić od razu lepszy sprzęt bo będzie na dłużej po co cztero kanałowa np. Ja złożyłem już troszkę modeli w ten sposób i o dziwo latały, nie uważam się oczywiście za jakiegoś modelarza z dużym zapleczem doświadczenia, ale staram się jak mogę i daje mi to radość. Staram się aby wypowiadać się w filmikach w sposób jasny jakiś w miarę prosty niestety często trafiają się buble i gafy no ale staram się nad tym pracować - co jak co jednak jak nagrywam to jakaś trema zawsze się pojawia, publikuję to później w internecie a wiadomo jak jest i jak może być to później wykorzystane. Z wyważeniem tak samo po prostu w tym danym miejscu miałem miejsce na ciężarek to tam dodałem, oczywiście im bardziej ciężarek wysunięty w tył modelu tym mniejsza musi być jego masa do wyważenia płatowca. Jednak akurat w tym modelu gdzie miejsca nie jest za dużo to akurat ciężarek wylądował tam gdzie wylądował.
 5. Hej myślę, że ktoś kto miał już trochę do czynienia z jakimś modelem, zrozumie o co mi chodzi. a co do tych ustawień no powiem tak zupełnie z tymi lotkami mi nie wyszło w sensie działały poprawnie i nie przyszło mi do głowy, że ktoś właśnie może nie wiedzieć w którą stronę powinny działać. ( a sam miałem z tym jak zaczynałem cholerne problemy ). A jeżeli chodzi o polaryzację ? to inaczej się to jakoś nazywa ? poprawcie mnie bo zawsze mi się wydawał że polaryzacja to właśnie to rozdzielenie tych układów np kabelek czerwony czarny.
 6. Hej witajcie serdecznie. Chciałem zaprosić was na przed ostatni już odcinek z relacji składania Piper Cuba. Cóż powiem wam, że pierwszy raz nagrywałem manewry przy aparaturze sterującej na filmiku i jest chyba trochę zamotane. Tak czy inaczej zapraszam serdecznie do zapoznania się z treścią wideo.
 7. Hej super że ten samolot nie umiera. Jeden z moich ulubionych samolotów to właśnie Wilga. Piękny model pozdrawiam
 8. Cenna uwaga na pewno ją zastosuję. Dzięki.
 9. Wiem Wiem, że nie pokazałem tego - nie nagrałem tego bo zrobiłem to w wolnej chwili i to między jedną a drugą pracą bo pracuje w dwóch miejscach niestety i chciałem chyba za szybko opublikować i pominąłem ten szczegół.
 10. Hej Dziękuje za dobre słowo - następny odcinek już niedługo
 11. Witajcie poniżej przesyłam link do kolejnego filmiku. No już niedługo finał a i pogoda coraz to lepsza się robi zamiast zimy to sezon czas zaczynać, chociaż sezon to jest cały rok jeśli ktoś tylko chce, więc zapraszam do zapoznania się z treścią. Poprawiłem trochę muzykę, aby nie było tych drastycznych skoków. Błędów jak zwykle pewnie mnóstwo, ale jak to mówią następnym razem będzie lepiej.
 12. No fakt fakt po prostu mam jeszcze chyba stres przed nagrywaniem jakąś tremę ale dzielnie z tym walczę. Postaram się następny odcinek, który już w najbliższym czasie chcę nagrać zrobić o wiele lepiej mam nadzieję że wyjdzie, a co do napędu hmm gdzieś w opisie tego modelu widziałem, że producent pisał o silniku spalinowym do tego modelu gdzieś to było chyba na stronie hobby kinga
 13. Wiem wiem drogi Kamilu. To mój 12 film chcę już dokończyć tego piperka i jakoś inaczej zabrać się za kolejne filmy. Nie ukrywam, że trochę się mieszam z tymi filmami bo chciałbym za dużo czasami i za szybko powiedzieć i robi się chaos. Ale dzięki temu mam nadzieję że z każdym następnym filmem będzie lepiej. Po tym ostatnim wiem już, że muszę popracować nad głośnością muzyki itp. Nie jest to profesjonalne to moje modelarstwo może ale daje mi radość i zabawę i co więcej motywuje do życia i mam jakiś cel dzięki temu. Reszta mam nadzieje przyjdzie z czasem.
 14. A nawiązując jeszcze do techniki wycinania modeli CNC. No cóż, skoro żyjemy teraz w dobie komputeryzacji, jeżeli nowe technologie pozwalają nam przenieść plany papierowe do systemu komputera a następnie maszyna może wyciąć nam laserowo potrzebne elementy, dlaczego mielibyśmy tego nie robić ?
 15. Cóż mimo ostrej krytyki powiem jedno nie zamierzam przestawać kręcić tych filmów. Bo robię to bo lubię to robić. I to robił będę. A jeżeli kogoś uraziłem oczywiście od następnego filmiku postanowiłem się poprawić nie śmiem nazwać się modelarzem będę teraz używał słowa składacz modeli sklejacz hmm coś wymyślę. A na moim kanale będę pokazywał to co robię w danym momencie nie koniecznie wszystkie odcinki to będą modele dla osób początkujących do nauki latania. A konwersja na salinę tego piperka to typowo pode mnie robione. Mam już takie zboczenie, że większość modeli przerabiam na napęd spalinowy. A ja siebie za profesjonalnego modelarza nie uważam bo moja wiedza jest płytka w porównaniu z innymi modelarzami, ale robiąc te filmy wiele mogę się przecież dowiedzieć. Więc dalej będę to robił. Ja już kolegów namawiałęm do kręcenia filmików do jakiejś współpracy. Bardzo chętnie pooglądam jak inni coś robią może więcej osób zacznie nagrywać. Kręcić itp. A tak przy okazji co filmik z naprawy silnika ma wspólnego z konwersją elektryka na spalinę W końcu na kanale o tematyce modelarskiej różne filmy będą zamieszczane. Aha i ja nie tworze bazy wiedzy modelarskiej. Bo nie jestem instruktorem. Po prostu pokazuję co robię u siebie w warsztacie i tyle. Wychodzi jak wychodzi. Są osoby co oglądają, ale też ja nikogo nie na mawiam do oglądania moich filmów,to tak jak ze mną ja przeglądając kanał YT coś oglądam albo nie oglądam w zależności czy mi się to podoba czy nie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.