Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Nie demonizowałbym. Fakt, mogliby się bardziej streszczać w magazynach, ale nie jest tak źle. Gorzej z pocztą, z której korzystają, a konkretniej - Swiss Postem.

 

Zamawiałem paczki 17 i 23 sierpnia.

 

17 - Swiss Post

23 - Speed Post

 

Paczka wysłana 23 sierpnia dotarła wczoraj. Ta wysłana 17 nadal jest w drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

masz więcej do stracenia jak ją odrzucą

co masz na myśli? zabiorą mi przesyłkę?

i co ciekawe nawet po wysłaniu wydruku z pay pala nie zawsze nakładają stosowne opłaty celne :)

Wiem, ale mam w przesyłce dużo sztuk śrubek i złączek, zaistniało chyba podejrzenie że to na handel, ale to na własny użytek. Z resztą mało wartościowe. Zamówiona aparatura to 90% wartości całego zamówienia. Dołączyć do tego jakieś pismo - wyjaśnienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

takie pytanie mam:

Jako że przesyłka dotarła w końcu do Polski sprawdziłem na stronie poczty polskiej co i jak.

Oczywiście przez parę dni cisza i dzisiaj niespodzianka ? pojawiła się aktualizacja statusu.

I teraz nie wiem czy już mam się czuć "naznaczony" przez UC czy to rutynowa procedura ?

Wpisy są następujące:

 

Zdarzenia przesyłkiLiczba pozycji: 4

 

Data zdarzenia Jednostka pocztowa Zdarzenie Szczegóły

2010-09-04 11:00 International Postal System Nadanie przesyłki

2010-09-04 12:00 International Postal System Wyjście z obcego obszaru celnego

2010-09-07 08:29 WER Warszawa Wejście na polski obszar celny

2010-09-07 13:35 WER Warszawa Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)

 

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno, ale proszę o szybką poradę, nie zdążę chyba znaleźć rozwiązania.

 

Przyszła do mnie paczka z HK, żona miała ją odebrać, ale na poczcie okazało sie że została zamoczona, a następnie komisyjnie otworzona i sprawdzona, podobno nic się nie stało (jasne).

 

Kazałem jej nie odbierać, i jutro sam się tam mam pofatygować.

 

Co robić?

 

Przejrzeć komisyjnie z papierem/fakturą czy wszystko się zgadza? i czy czegoś nie brakuje?

 

Robić zdjęcia?

Ważyć?

 

Był tam model samolotu, regiel do heli, serwa do heli i kilka pierdułek jak konektory i śrubokręty. Wszystko około 200$

 

Jakieś szanse na reklamacje, jak coś będzie uszkodzone, "zagubione"?

 

 

HELP !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przed otwarciem nie zrobisz zdjęć/filmu pokazujących wygląd paczki, jej wagę a zaraz po otwarciu zawartość- to w razie niekompletnej zawartości lub uszkodzenia nie masz co się ubiegać w HC o jakiekolwiek odszkodowanie lub reklamację.

Swoją wypowiedź bazuję na niedawnych przypadkach kiedy ktoś dostał puste pudło, niekompletne lub pomyloną zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona mówi, że wykrakałem, bo nie kazałem jej odbierać jak z paczką będzie coś nie tak, uszkodzona, uderzona itp.

 

Chyba wszystko pakują w torebki foliowe? (tak się łudzę)

 

W FAQ HK pisze:

Never accept a parcel that is crushed, damaged or has been left open, possibly allowing contents to fall out.

 

Czyli mogę ją na poczcie sprawdzić czy wszystko jest ok, a jak nie będzie ok to spisać jakiś protokół?

Odeślą ją do nadawcy, i jak w międzyczasie się zgubi to jestem w :ass: ?

 

A jeżeli coś jest uszkodzone i taką paczkę odbiorę, to mogę reklamować?

Co się stanie jak jej nie odbiorę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jaka procedura?

 

-Idę na pocztę i jak niema, to spisuję protokół uszkodzenia paczki

-Robię zdjęcia przed otwarciem paczki, wraz z jej wagą (chociaż chyba dla HK to nie będzie miało żadnej mocy "prawnej" bo paczka była otwierana)

-Robię zdjęcia po otwarciu paczki i dokładnej jej zawartości

-Mam nadzieje, że jest wszystko i w dobrym stanie

-Jak coś jest zniszczone to reklamuję (ciekawe, jakie mam szanse na pozytywną reklamację otwieranej paczki?)

 

Swoją drogą wszystkie paczki otwarte na cle nie nadają się do reklamowania w/g zasad HK ?

 

- albo mogę jej nie odbierać i liczyć że HK odeśle mi ją jeszcze raz (pewnie musiałbym ich jakoś powiadomić o tym?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Idę na poczte i jak niema, to spisuję protokół uszkodzenia paczki

-Robie zdjęcia przed otwarciem paczki, wraz zjej wagą (chociaż chyba dla HK to nie będzie miało żednej mocy "prawnej" bo paczka była otwierana)

-Robie zdjęcia po otwarciu paczki i dokładnej jej zawartości

-Mam nadzieje że jest wszystko i w dobrym stanie

-Jak coś jest zniszczone to reklamuję (ciekawe jakie mam szanse na pozytywną reklamację otwieranej paczki?)

Takie działanie jak najbardziej OK.

 

Swoją drogą wszystkie paczki otwarte na cle nie nadają się do reklamowania w/g zasad HK ?

 

- albo moge jej nie odbierać i liczyć że HK odeśle mi ją jeszcze raz (pewnie musiałbym ich jakoś powiadomic o tym?)

A tutaj niestety nie pomogę. Takie sprawy są bardzo ciężkie i ciągną się miesiącami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.