Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam pecha poprostu :P Moje zamówionko już dostało numer. Tradycyjnie niema go jeszcze w systemie trackingowym :Dmkrawcz1 to my teraz prawie że po somsiedzku - ja na mokotowie przesiaduję :wink: moglibyśmy łączyć zamówienia jesli komuś by jeszcze wagowo miejsce zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na Mokotowie pracuję

Ja niestety drałuję dzień w dzień do piaseczna :P

 

Z tym trackingiem w HC to jest chyba tak. Mają formularze do wypełnienia jak unas na Poczcie. Kompletują zamówienie, adresują paczkę i wklejają formularzyk. Podają nam mumer formularzyka a paczka siedzi nadal w magazynie HC aż do zaniesienia na poczte - wtedy dostaje notę do systemu o przyjęciu paczki.

 

Dlaczego tak myślę?

 

Ponieważ wczoraj złożyłem zamówienie na AC-RC i zapłaciłem również wczoraj. Dzisiaj dostaję maila nastepnego tylko że od własnie AC-RC że paczucha wysłana i podali mi numer. O dziwo paczka z AC-RC figuruje już w systemie, natomiast HC nie :P

 

Tu sie należą słowa pochwały: Chłopaki z AC-RC oddali mi różnicę w wysyłce!!! Okazało się ze wyszło taniej i mam przelew zwrotny :shock: Oby paczka doszła cała :mrgreen:

 

To mamy wyścigi ;> Obie paczki teoretycznie dziś zaczynają drogę do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tak nie pomyślałem. W sumie tak samo (podobnie) było jak pracowałem w kurierskiej "Siódemce" Klienci nadający dużo paczek dostawali system komputerowy. Sami drukowali listy przewozowe z kodem kreskowym a my tylko skanowaliśmy.

 

PocztaPolska kiedyś śmiesznie postąpiła. Rozleciała im się troszke moja paczka z HC. Ja zaniepokojony czekam na nią już miesiac - aż znalazłem avizo powtórne. Myślę sobie co jest u licha skoro u mnie nie było sekundy kiedy nie ma nikogo w domu! Tymbardziej, że listonosz znajomy. Okazało się tak (z relacji owego znajomego listonosza - on celowo nie dostał tej paczki tylko taki kurier co duże przesyłki wozi, co by mi nie mógł wytłumaczyć o co chodzi [a listonosze z nami żyją w zgodzie]) Awiza żadnego wcześniej nie było. Jak odbierałem przesyłkę to był przypięty formularz zagubienia paczki ale tak sprytnie w środku - o tym mi nikt nie powiedział - dopiero jak dostałem paczke po pokwitowaniu - czyli PRZYJĄŁEM TAKĄ JAKA JEST. Okazało się na szczęście, że nic nie zginęło. Ale strasznie mi się nie podobała ta sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A do mnie paczka, warta 50zł, zamówiona w listopadzie nie dotarła. Wybrałem najtańszą formę przesyłki z racji małej wartości paczki. Po 44 dniach od daty płatności otworzyłem spór na paypalu. Zobaczymy co będzie.

 

Na razie odpisano mi, że nie biorą żadnej odpowiedzialności za zgubione przesyłki wysłane w ten sposób, na co ja odpowiedziałem, że podejrzewam, iż przesyłka w ogóle nie została wysłana i proszę o dowód jej nadania, gdyż informacja na ich firmowej stronie, na której mogą pisać wszystko co chcą, jest dla mnie nie dostatecznie wiarygodna. Od tej pory responsy brak.

 

Jeżeli przesyłka nie dotrze, zamieniam zmienić spór w roszczenie i iść do końca. Właściwie to najbardziej jestem ciekawy jak paypal załatwia takie sprawy. W przypadku hobbycity było to tylko 50zł, ale z racji iż wykonywałem (na szczęście bez problemów) także transakcje na ponad tysiąc euro z innymi sklepami, to po prostu jestem ciekaw jak w pp potraktują "szarego" człowieka.

 

Tak więc moje pierwsze doświadczenia z hc są negatywne.

 

pozdrawiam,

Jakub

modelepodwodne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli wrzucasz nierejestrowany list do skrzynki (a taką formę wysyłki wybrałeś), to masz JAKIEKOLWIEK potwierdzenie nadania?

A co to ma do rzeczy? Wszystkie przesyłki wychodzące z HK z racji tego że są to przesyłki wysyłana za granicę w dodatku drogą lotniczą są rejestrowane, każda dostaje swój numer nadania. Nawet jeżeli piszą że jest to przesyłka nierejestrowana to dowód nadania z numerem muszą mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli wrzucasz nierejestrowany list do skrzynki (a taką formę wysyłki wybrałeś), to masz JAKIEKOLWIEK potwierdzenie nadania?

A co to ma do rzeczy? Wszystkie przesyłki wychodzące z HK z racji tego że są to przesyłki wysyłana za granicę w dodatku drogą lotniczą są rejestrowane, każda dostaje swój numer nadania. Nawet jeżeli piszą że jest to przesyłka nierejestrowana to dowód nadania z numerem muszą mieć.
Może w przypadku paczek każda jest rejestrowana, ale zapewniam Cię, że listy nie są.. Jakoś często dostaję z eBay rzeczy wysłane bez żadnych numerów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Registered Mail zamówiony 3.01.2011, już czeka na poczcie, widać po świątecznej kurzawie teraz paczki idą dużo szybciej. Polecam rozbijać zamówienie na małe paczki - metoda "tańszej większej paczki" nie jest moim zdaniem najlepszą metodą (vat)

 

Tak sobie nieraz myślę, ile nasi rodzimi sprzedawcy mogliby się nauczyć od hk... Nieraz łatwiej się z Chińczykiem siedzącym w Hong-kongu dogadać niż z naszymi handlarzami... ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie paczka, warta 50zł, zamówiona w listopadzie nie dotarła.

Warunki handlowe HK - na które klient wyraża zgodę przed dokonaniem zamówienia:

 

We strongly recommend customers to select (Registered) over regular Air Mail.

HobbyKing.com accepts no liability for unreceived 'Air Mail' parcels sent without registration.

 

Pozdrawiam,

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem "pakiet" jest to nic innego jak przesyłka listowa nie mieszczącą się w skrzynce - dlatego do odbioru tegoż nie jest potrzebny dowód osobisty

Ha! No fakt :P Tak też właśnie było :P heh a już myślałem, że jakiś turboexpres mi się trafił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, być morze to o co teraz zapytam dla niektórych okaże się banalne.

Będą to moje pierwsze zakupy w „hobby king” tak więc mam takie pytania:

1. Jak prawidłowo wpisać adres w polach ( Shipping Adress)

Czy dobrze dedukuję że w polu (Adress) piszemy kolejno: ulica/nr. domu/kod pocztowy/miejscowość?

2.Co piszemy w następujących polach (Line 2 / City, State ZIP Portal, Code)?

Co do ostatniego pola nie mam wątpliwości :D .

Przepraszam jeśli zagmatwałem ale nie chciał bym aby moja paczka niepotrzebnie tułała się po świecie szukając prawidłowego adresu.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.