Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy moja paczka została zatrzymana na cle do naliczenia VAT'u, bo zakładam że już zapłacę.

 

Data zdarzenia Jednostka pocztowa Zdarzenie Szczegóły

2011-06-14 20:22 WER Warszawa Wejście na polski obszar celny

2011-06-16 10:11 WER Zabrze Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)

2011-06-16 10:20 WER Zabrze Zatrzymanie w cle Oczekiwanie na dowód nabycia/informacje o wartości od adresata

W związku z tym mam parę pytań:

- któś pisał żeby da maila załączyć potwierdzenie z PeyPal, no właśnie ale dokładniej co załączyć skopiować i do maila wkeić szczegóły przelewu, tam nie ma żadnego potwierdzenia np. w PDF.

- ktoś pisał że można przyspieszyć gdzieś dzwoniąc, ale gdzie? Ja obdzwoniłem Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy w Zabrzu i mam wrażenie że wiedzieli mniej ode mnie.

Jak by ktoś jeszcze miał jakieś uwagi to z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dostajesz papiery do domu i musisz odpisac im listem - najlepiej priorytet za potwierdzeniem odbioru. W tresci napisz ze chodzi o paczkę nr (tu podasz to co oni Ci napisali w pismie)

Co jest w paczce, jaka kwota zapłacona , dokument potwierdzający dokonanie płatnosci i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz papiery do domu i musisz odpisac im listem - najlepiej priorytet za potwierdzeniem odbioru. W tresci napisz ze chodzi o paczkę nr (tu podasz to co oni Ci napisali w pismie)

Co jest w paczce, jaka kwota zapłacona , dokument potwierdzający dokonanie płatnosci i juz.

Ja tak robie, w 4 dni przychodzi paczka za pobraniem z Poczty. No chyba ze pilne to jedziesz z tym co masz wysłac do UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy moja paczka została zatrzymana na cle do naliczenia VAT'u, bo zakładam że już zapłacę.

 

W związku z tym mam parę pytań:

- któś pisał żeby da maila załączyć potwierdzenie z PeyPal, no właśnie ale dokładniej co załączyć skopiować i do maila wkeić szczegóły przelewu, tam nie ma żadnego potwierdzenia np. w PDF.

- ktoś pisał że można przyspieszyć gdzieś dzwoniąc, ale gdzie? Ja obdzwoniłem Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy w Zabrzu i mam wrażenie że wiedzieli mniej ode mnie.

Jak by ktoś jeszcze miał jakieś uwagi to z góry dziękuję.

Czekaj na polecony.

Jak ja dostawałem polecony z Zabrza pisałem maila, w temacie nr. przesyłki,w treści formułka, że paczka zawiera części do modeli, kupione na własny użytek. Trzeba dołączyć spis rzeczy i dowód zapłaty. Spis robiłem w Wordzie tabelkę, wszystkie produkty i ich ceny. Później eksport do pdf. Można niby zaniżać ceny ale tego nie robiłem, bo wolałem nie ryzykować. Ale chyba nawet na HK jest opcja wydruk faktury czy podgląd danych do faktury to można stamtąd to wziąć, a nie pisać samemu.

Z PayPal brałem historię operacji i gdzieś tam jest opcja eksport do pdf.

2 razy mi VAT przyłożyli i udało się wszystko mailowo załatwić, tylko nie dostawałem żadnego potwierdzenia, że maila dostali. Dlatego jak paczka po tygodniu się nie pojawi to lepiej zadzwonić i się upewnić, raz tak miałem i usłyszałem info, że ja już ze swojej strony wszystkiego dopełniłem (przez maila) i żeby czekać bo paczka już wyszła dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że się wtrącę ale czy ten wydruk z hk wystarczy czy jeszcze musi być potwierdzenie wpłaty jeśli tak to jak to zrobić skoro zaniżyłem wartość paczki? mam nadzieję, że niczego nie przeoczyłem

W moim przypadku ZAWSZE prosili o potwierdzenie wpłaty ( oni też czytają różne fora ... )

 

Posłać TYLKO potwierdzenie wpłaty ( o zaniżenie wartości na opakowaniu się nie pytają ) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tu się dziwić, nikt nie ma ochoty marnować 5 godzin na czytanie wszystkiego.

A gdy ten temat zostanie usunięty, to powstaną nowe tematy z pytaniami związanymi z kupowaniem na HobbyKingu, dlatego najlepiej uporządkować ten temat do przynajmniej 20 stron, przypiąć i zablokować.

W efekcie, każdy kto będzie chciał korzystać z HobbyKing'a przeczyta te 20 stron i nie będzie powtarzających się pytań.

 

PS Ładziak ty pewnie też nie przeczytałeś całego tego tematu, tylko poszedłeś do najbliższego kolegi modelarza który kupuje na HobbyKingu i zapytałeś, zamiast szukać na necie, a jeśli ciebie to nie do tyczy to na pewno wielu innych.

PS #2 Panie Kijuk, po co pan robił ten temat skoro wszystko jest takie oczywiste? instrukcje na HK i od UC, papiery gotowe na HK i PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie MoleHunter, że robiłem tam zakupy zanim powstał ten oraz kilka wcześniejszych wątków na ten temat. Ba, nawet sklep nazywał się wtedy inaczej.

W wielu innych sklepach całego świata też jakoś udaje mi się kupować, a także wnosić opłaty celne. Wystarczają mi podstawy angielskiego i odrobina oleum w mózgoczaszce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory nie brałem pod uwagę pana wieku, jak bym miał tyle lat co pan to bym znał 100% angielskiego i bym wiedział prawie wszystko o UC.

Ja nie mam problemów z kupowaniem poza Polską, ale nie wiem skąd dokładnie brać potwierdzenie wpłaty z PayPal'a, bo do tej pory to mi się zdawało że te "Custom Inv" to właśnie te papiery które UC wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym miał tyle lat co pan to bym znał 100% angielskiego i bym wiedział prawie wszystko o UC.

 

 

Ładziak napisał PODSTAWY A nie angielski od A do Z... wystarczy podstawowe pojęcia w języku anglojęzycznym ,oraz poprawne czytanie ze zrozumieniem (Polski) i możesz dojść daleko. Ładziak za czasów gdy miał tyle latek co ja ,bądź Ty uczył się Rosyjskiego, a uwierz mi nie jest to łatwy język w porównaniu do Angielskiego. A Ciebie w szkole to co Chińskiego, Rosyjskiego, bądź Francuskiego uczą? Podstawy angielskiego uczą już w przedszkolach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Ciebie. 5 godzin to długo? Nie będziesz miał że paczka wyjdzie z polskiego obszaru celnego, bo paczka nie idzie za granicę. po tym będziesz miał tylko status DORĘCZENIE, bo to list polecony. Od wejścia do polski do doręczenia idzie max 2 dni. ja na 2 list 2 z nich miałem w domu na następny dzień od przyloty do polski.

 

mkrawcz1, Chyba nie spojrzałeś na datę wejścia do polski- dzisiaj godzina 11.

 

U mnie na 7 paczek tracking zawsze działał OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.