Skocz do zawartości

Katana EP 3D ARTF- warto????


Lisu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie

to moj pierwszy post na tym forym i zaczynam od prozby o rade....

Zastanawiam sie nad zakupem Katana EP 3D dostepnej w nastiku

http://nastik.pl/dynam-katana-artf-ladowarki-brak-p-736.html

odrazu powiem ze w elektrykach jestem lekko mowiac zielony duzo czytalem ale praktyki zadnej :oops: :oops: do tej pory tylko spalinka :D:D ( uwielbiam ten dzwiek i zapach)

i tu prosze o rade czy to dobry pomysl, finanse mam ograniczone a ten zestaw ma bardzo ciekawe wyposazenie czytalem opinie o silniku i reglu i sa dosc pozytywne powiem tez ze model ma byc do zabawy gdyz nie mam zamiaru zbytnio rozwijac sie w kierunku elektrykow. Pracuje nad pol makieta Zlina 126 T co opisze jak zanjde wiecej czasu (za 2 tygodnie maturka :(:( ) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos podzieli sie doswiadczeniami ze sprzetem zamontowanym w modelu

silnik A22-15 Keda Model

regulator 25A firmy DYNAM

bardzo jestem ciekawy jakiej jakosci jest to sprzet

no mati jak na polskie realia to cena jest swietana po podliczeniu cen osprzetu

wychodzi ze sam osprzet jest wart kolo 400 zl :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektrykach nie znam się w ogóle (ta katana to mój pierwszy). Ale z tego co zauważyłem sam, to silnik jaki tam jest zamontowany pociągnął by chyba z 2 takie katany. Na połowie gazu robi zawis ( jak na razie mój najdłuższy to około 10 sec :D). Odbiornik świetny, mały, lekki i wydaje się dobry. Będę na nim latał też swoim JAS-em.

Wracając do katany to podwozie ma trochę zbyt delikatne. Przy lądowaniu na asfalcie ugina się tak, że śmigło haczy o ziemie, a na trawie model ląduje na nosie. Dla początkujących radziłbym zmniejszyć wychylenia bo na standardowych jest baaaardzo zwrotna.

A zresztą i tak wszystko widać na filmiku poniżej.

Jeśli chodzi o fotki to kilka jest tutaj (radio mam swoje bo w tym co było w zestawie zgubiłem kwarc :D ):

Fotki

 

Inne fotki które już tutaj pokazywałem (na razie nie mam dokładniejszych fotek bo model leży u mojego znajomego od ostatniego latania):

 

1.JPG

 

2.JPG

 

3.JPG

 

4.JPG

 

5.JPG

 

20070327034.jpg

 

A filmik nie mój ale proszę:

 

Film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten model. Lata bardzo dobrze ale jest podatny na wiatr. Kupiłem go po około 100$ w chinach z tym, że był gotowy do lotu :) więc jak na polskie realia jest dość tani.

Rozumiem, że 100$ za wersję z całym osprzętem i radiem.

Gdzie to sobie kupiłeś i ile dałeś za przesyłkę?

Może ktoś jeszcze skorzysta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznik nie jest krzywy :) To chyba kwestia zdjęć albo może był przed przymocowaniem go do kadłuba (nie pamiętam)

 

No właśnie i teraz smutne nowinki ;). Kupiłem w chinach od producenta czyli od Dynama (pisze sobie z nim maile co jakiś czas :D) teraz jest przecena i samolot kosztuje 99$ za cały komplet czyli:

kwarce, nadajnik, odbiornik, ładowarkę do lipo, baterie lipo, speed controler, silnik, śmigło, samolot, serwa, podwozie, Jednym słowem wszystko do latania.

 

Ale łącze z wysyłką kosztowało mnie to około 900zl (przed kupnem myślałem że będzie mniej)

sam przelew pieniędzy z polski kosztował mnie ok. 100zl.

 

900 złotych zapłaciłem oczywiście nie tylko za samolot ale radio podłączane pod USB, i akumulatorki zapasowe plus 22% vatu i przesyłka ok 90$.

 

Ogólnie nie tak łatwo coś z chin sprowadzić za małe pieniądze. Chyba że ktoś z was wie jak najlepiej przelać kasę żeby było taniej (pay-pal odpada). Vat można pominąć przy zamówieniach poniżej 100$ z tym, że dynam zastrzegał się na następny raz, że zamówienie ma być na ponad 1000$. Ale myślę, że i tak mógłbym się z nim dogadać bo jest bardzo ugodowym i miłym człowiekiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akceptują tylko via Westen Union and TT

3 lata temu przerabiałem Telex Transfer do Chin :evil:

Jeżeli nic się nie zmienilo, to akurat w moim banku jest to kiepska sprawa: kosztowna i czasochłonna.

Na szczęście po jakimś czasie sklep zaczął przyjmować płatności kartą.

 

dynam zastrzegał się na następny raz, że zamówienie ma być na ponad 1000$

Ale producent ma chyba jakichś dystrybutorów, którzy po prostu zajmuja się sprzedażą.

Pewnie tam trzebaby szukać; wtedy jest wszystko jasne i wiadomo ile wyjdzie koszt zakupu.

A nie ze 100$ robi się w końcu 900zł :D

 

PS Na PW ktoś prosił mnie o zakup modelu za granicą za 90$

Nie ma sprawy, często robiłem takie przysługi.

Tylko mina mu zrzedła, gdy sam koszt przesyłki tego konkretnie modelu wyniósł 100$, a jak wiadomo cło (w praktyce 22% VAT) płaci się od sumy tych dwóch składników (cena z faktury i koszt wysyłki) - i zakup przestał być opłacalny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.