Skocz do zawartości

Instrukcja do JR MX-24s


modelpiotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już do Ciebie dojdzie, to zadanie na rozgrzewkę:

Wymyśl jakiś prosty sposób na odcięcie gazu dla elektryków, takie, żeby przypadkowe przesunięcie gałki na MAX, nie spowodowało ruszenia silnika.

Ja na razie wymyśliłem oddzielną, bezsilnikową fazę lotu, ale to dość kłopotliwe z innych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśl jakiś prosty sposób na odcięcie gazu dla elektryków, takie, żeby przypadkowe przesunięcie gałki na MAX, nie spowodowało ruszenia silnika.

nie wiem jakie możliwości daje wersja softu MX ale w MC nic prostszego :D

 

Gaz wpinasz w ch1.

W ustawieniach bazowych przypisujesz że ch1 odbiornika to ch8 nadajnika

W nadajniku wpisujesz że CH8 śledzi CH1 w skali 1:1 przy użyciu wolnego mixera

Dla powyższego mixera przypisujesz dowolny wyłącznik uruchamiający.

 

Przy ustawieniu FREE MIXER nie zapominamy o zaznaczeniu opcji TR, co by man trymera słuchał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet łatwiej jest odłączyć gaz od kanału 1, a potem zmiksować gaz ręcznie 1:1 z kanałem 1. Daje to ten sam efekt bez dotykania kanału 8

 

Może jeszcze coś źle robię, ale u mnie to jednak nie działa. Jak odłączę ten mikser i kanał 1 nie reaguje na gaz, to wartość wysterowania ustawia się na 0%, czyli połowa gazu.

A jak wartość "zerową" ustawię na -150%, to z oczywistych względów wartość maksymalna jest 0%. Czyli znów połowa gazu.

 

Oczywiście da się to zrobić angażując jeszcze jeden mikser, ale mnie chodziło o prosty sposób

 

Piotrek, nie masz nic na przeciw, że przerabiam Twój temat na dyskusję o MX24s ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek pewnie że nie :)

ja przypisałem sobie narazie gaz na przełączniku a na drążku mam buterfly

z tego co się dowiedziałem to oprogramowanie MX-24s jest takie samo jak w MC-24

czyli jak by była instrukcja do MC-24pl to byłbym szczęśliwy a narazie to walczę:)

Jak mi przyjdzie Jantara programować lub Pike z fazami lotu to hehehehe bedę parował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.