Jump to content

Manta glider by Paul Plecan


blackriver

Recommended Posts

Mam parę rzeczy rozgrzebane, ale fajną rzecz na zimę odkopałem w necie Manta , i tak sobie myślę, że można by było jakiś napęd do tego dołożyć i na rc przerobić... :?

 

edit

 

Na razie chyba wolno rzutkę jakąś mniejszą zrobię dla córci znajomych, dziewczyna ma straszne zacięcie do samolotów wszelkiej maści.

Link to comment
Share on other sites

Pomalutku obrysowuję plany do wersji 47 centymetrowej... jak będzie latało, to dołoże 4 gramowe mikroserwa i sterowanie ogonem :crazy: . Jeszcze zobaczę jak wyjdzie 60 cm :?:

 

edit

 

54 cm rozpiętość, 38,5 cm długość, waga :crazy: - jak się zrobi to się zważy :?

Link to comment
Share on other sites

Jak go rozciągnę 2 razy to będzie miał 108 cm, może i racja. Na razie jestem na etapie przemyśliwania i rysowania. Sam na razie nie wiem, skończę rysować to zobaczę, jeszcze nie wykombinowałem łączenia dźwigarów na środku, a w przypadku dużej rozpiętości będzie to konieczne. Ewentualnie skrzydła łączone na 2 lub 3 żeberku - coby owiewek nie psuć, na dźwigarze A i D kołki ustalające, na środkowym C rura główna, lepione taśmą na zewnątrz coby się nie gubiły :devil: .

 

edit.

mozolnie mi rysowanie idzie, niestety braki czasowe - żebra i podłużnice z balsy 1,5 mm, nosek laminat na styrodurze traconym.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.