Skocz do zawartości

Manta glider by Paul Plecan


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

Mam parę rzeczy rozgrzebane, ale fajną rzecz na zimę odkopałem w necie Manta , i tak sobie myślę, że można by było jakiś napęd do tego dołożyć i na rc przerobić... :?

 

edit

 

Na razie chyba wolno rzutkę jakąś mniejszą zrobię dla córci znajomych, dziewczyna ma straszne zacięcie do samolotów wszelkiej maści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pomalutku obrysowuję plany do wersji 47 centymetrowej... jak będzie latało, to dołoże 4 gramowe mikroserwa i sterowanie ogonem :crazy: . Jeszcze zobaczę jak wyjdzie 60 cm :?:

 

edit

 

54 cm rozpiętość, 38,5 cm długość, waga :crazy: - jak się zrobi to się zważy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go rozciągnę 2 razy to będzie miał 108 cm, może i racja. Na razie jestem na etapie przemyśliwania i rysowania. Sam na razie nie wiem, skończę rysować to zobaczę, jeszcze nie wykombinowałem łączenia dźwigarów na środku, a w przypadku dużej rozpiętości będzie to konieczne. Ewentualnie skrzydła łączone na 2 lub 3 żeberku - coby owiewek nie psuć, na dźwigarze A i D kołki ustalające, na środkowym C rura główna, lepione taśmą na zewnątrz coby się nie gubiły :devil: .

 

edit.

mozolnie mi rysowanie idzie, niestety braki czasowe - żebra i podłużnice z balsy 1,5 mm, nosek laminat na styrodurze traconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.