Skocz do zawartości

Którą aparaturę Spektrum wybrać??


M-712

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na sąsiednim lotnisku miało miejsce takie zdarzenie, testowałem fassta przez przeszkody typu górki, lasy, domy, zasięg w lini prostej gdy jest odbiornik i nadajnik na ziemi to 1000m, jeżeli anteny sie nie widzą to conajmniej 600m, w powietrzu z tego co sie dowiedziałem z forum to ludzie latają kamerkami na wysokosciach 4-5km i nie ma problemu, przy czym spektrum dsm2 DSSS wysiada po 1,5 - 2km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim lotnisku miało miejsce takie zdarzenie, testowałem fassta przez przeszkody typu górki, lasy, domy, zasięg w lini prostej gdy jest odbiornik i nadajnik na ziemi to 1000m, jeżeli anteny sie nie widzą to conajmniej 600m, w powietrzu z tego co sie dowiedziałem z forum to ludzie latają kamerkami na wysokosciach 4-5km i nie ma problemu, przy czym spektrum dsm2 DSSS wysiada po 1,5 - 2km :)

Dwa posty wczesniej powiedziałeś że Fasst zakłóca DSM2. Teraz mówisz że DSM2 ma mniejszy zasięg - ustal co mówisz i przestań robić zamieszanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim lotnisku miało miejsce takie zdarzenie, testowałem fassta przez przeszkody typu górki, lasy, domy, zasięg w lini prostej gdy jest odbiornik i nadajnik na ziemi to 1000m, jeżeli anteny sie nie widzą to conajmniej 600m, w powietrzu z tego co sie dowiedziałem z forum to ludzie latają kamerkami na wysokosciach 4-5km i nie ma problemu, przy czym spektrum dsm2 DSSS wysiada po 1,5 - 2km :)

Dwa posty wczesniej powiedziałeś że Fasst zakłóca DSM2. Teraz mówisz że DSM2 ma mniejszy zasięg - ustal co mówisz i przestań robić zamieszanie ...

No chyba piszę jasno, iż FUTABA FASST (FHSS) zasięg w powietrzu 4-5km (zależne od warunków atmosferycznych, a może i wiecej) a SPEKTRUM DSM2 (DSSS) w powietrzu wysiada po około 1,5 - 2km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim lotnisku miało miejsce takie zdarzenie

A może ktoś latający na spektrum zapomniał doładować pakietu odbiornika? Ten system jest bardzo wrażliwy na spadki napięcia. A to że obok była Futaba to czysty przypadek?

Raczej nie :) Informację te może również potwierdzić sklep rcskorpion :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ktoś nie włączy radia z systemem fasst , który potrafi bez problemu zakłócic tego spektruma, ale to swoją drogą.. a DX6i na początek to dobry wybór :)

No chyba piszę jasno, iż FUTABA FASST (FHSS) zasięg w powietrzu 4-5km (zależne od warunków atmosferycznych, a może i wiecej) a SPEKTRUM DSM2 (DSSS) w powietrzu wysiada po około 1,5 - 2km..

To to są podobne teksty ??????? i chyba to nie jest takie jasne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dx6i to dobry wybór na początek. Sam ją kupiłem trochę czasu temu i nie mam żadnych zastrzeżeń co do jej działania. To jest moja pierwsza aparatura z komputerem.

A co do zakłóceń z systemem FASST, to nie miałem z nimi do czynienia, mimo, że latam na swoim Dx6i wraz z Futabą z systemem FASST. Latamy bardzo różnie, raz koło siebie, raz 30m obok siebie i jeszcze nigdy nie odczułem żadnych zakłóceń i to samo ze strony Futaby.

Może nie latam tak często jak kol. sebarc, ale mam pełne zaufanie do Spektrum, bo jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

Pozdrawiam i życzę wysokich(i bezzakłóceniowych :) ) lotów.

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się dołączę do dyskusji ;) Mianowicie-jaki odbiornik polecicie do Cessny 480? Zakupiłem DX7, teraz muszę dokupic odbiornik, ale nie wiem jaki wybrac. Czy jest sens kupowania AR7000 , czy jakiś inny np. AR6100 w zupełności wystarczy? Chciałbym bezpiecznie i bezstresowo polatac Cessną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebarc a jak masz ułożoną antenę w nadajniku?

Nie ma wiekszej róznicy na mniejszych odleglosciach ponizej 1-2km, ale staram sie nie ustawiac pionowo do modelu...

I to jest błąd teraz wiem skąd u ciebie są niby zakłócenia, to nie zakłócenia tylko źle ustawiona antena i brak łączności z odbiornikiem. Po to antena jest łamana bo ma być równolegle. Myślę że powinieneś trochę poczytać o sygnałach 2,4 GHz i o pasmach przenoszenia wtedy nie będziesz miał problemów a tak na marginesie to na forum jest kilka tematów poświęconych tej częstotliwości łącznie z rysunkami obrazującymi ułożenie anten i rozchodzeniem się sygnału.

 

Kornelitto jaki byś nie kupił odbiornik pełno zakresowy wszystko będzie śmigać może być nawet AR 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebarc a jak masz ułożoną antenę w nadajniku?

Nie ma wiekszej róznicy na mniejszych odleglosciach ponizej 1-2km, ale staram sie nie ustawiac pionowo do modelu...

I to jest błąd teraz wiem skąd u ciebie są niby zakłócenia, to nie zakłócenia tylko źle ustawiona antena i brak łączności z odbiornikiem. Po to antena jest łamana bo ma być równolegle. Myślę że powinieneś trochę poczytać o sygnałach 2,4 GHz i o pasmach przenoszenia wtedy nie będziesz miał problemów a tak na marginesie to na forum jest kilka tematów poświęconych tej częstotliwości łącznie z rysunkami obrazującymi ułożenie anten i rozchodzeniem się sygnału.

 

Kornelitto jaki byś nie kupił odbiornik pełno zakresowy wszystko będzie śmigać może być nawet AR 500

 

Ale czy ja pisałem, że mam problem ze swoją Futabą?? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ustawienie anteny nadajnika przy lataniu modelami spalinowym czy eletrykami do granic widzialnosci nie ma znaczenia.Latam na Futabie T10CG nigdy nie zwracałem uwagi na ułozenie anten nadajnika i odbiornika.Z zakłóceniem DSM przez fassta, to faktycznie juz kilka osób mi to mówiło jednak nie wiem w jaki sposób jeden system ma zakłócic drugi skoro wybierane sa tylko wolne kanały i nigdy nie pracują dwa nadajniki na jednej częstotliwosci.Widziałem sporo modeli klasy gigant w, których odbiornik jest przymocowany opaską na szybko, a anteny sobie po prostu wiszą tak samo mam u siebie w duzym modelu i latam bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim lotnisku miało miejsce takie zdarzenie, testowałem fassta przez przeszkody typu górki, lasy, domy, zasięg w lini prostej gdy jest odbiornik i nadajnik na ziemi to 1000m, jeżeli anteny sie nie widzą to conajmniej 600m, w powietrzu z tego co sie dowiedziałem z forum to ludzie latają kamerkami na wysokosciach 4-5km i nie ma problemu, przy czym spektrum dsm2 DSSS wysiada po 1,5 - 2km :)

Chciałbym i ja się dołączyć do dyskusji o zakłuceniach DSM2.

Sebarc - Pokaż mi w Twoim wpisie, gdzie jest napisane, że zakłuciłeś Spektruma swoim FASS - tem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.