Skocz do zawartości

Którą aparaturę Spektrum wybrać??


M-712

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Buduję Łosia i niedługo chciałbym nim polatać, ale potrzebuję aparatury. Chciałbym aby to była aparatura Spectrum ale nie wiem jaki model wybrać. Od razu uprzedzę że chciałbym się zmieścić w 700 złotych lub trochę więcej. Również chcę aby miała odbiornik tak zwany "Satelita".

 

Dziękuję

M-712 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam!!

 

Buduję Łosia i niedługo chciałbym nim polatać, ale potrzebuję aparatury. Chciałbym aby to była aparatura Spectrum ale nie wiem jaki model wybrać. Od razu uprzedzę że chciałbym się zmieścić w 700 złotych lub trochę więcej. Również chcę aby miała odbiornik tak zwany "Satelita".

 

Dziękuję

M-712 :D

mam pytanie, czemu ccesz satelitę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Jeżeli mogę prosić jeszcze o jedną informację, czym różni się Mode 1 od Mode 2?? Dopiero zaczynam swoją przygodę z rc więc jestem zielony w tych tematach!! Aha czy jak zamawiamy w hobby city to mamy te aparatury amerykańskie< które mają większą moc niż te europejskie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-712 - z tego co piszesz wynika ze nidgy nie latales. Jezeli nie - zapomnij o Losiu. Dlugo to on nie pozyje. Znajdz modelarzy gdzies w poblizu, popytaj jak oni zaczynali i zrob to samo, najlepiej z ich pomaca. A Los niech poczeka az bedziesz dobrze umial latac. Jezeli Los o ktorym piszesz to ten Los o ktorym ja pisze (PZL 37).

A jezeli Twoj Los to rodzaj trenerka - zrob dokladnie to samo. Pros o pomoc kolegow w Twojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-712 - bedziesz trenowal na hali - czy Los tez ma latac na hali?

Pomysl z EPP jest b. dobry. To jest niezniszczalne, prawie niezniszczalne. Ale powtarzam, Losia zostaw na pozniej, duzo pozniej, kiedy naprawde bedziesz umial latac. Kiedy ladowanie to nie bedzie kontrolowana kraksa tylko LADOWANIE.

Szkoda modelu i wlozonej w niego pracy.

Szkoda byloby gdyby Twoj entuzjazm szlag trafil z powodu rozbitego modelu ktorego nie bedziesz w stanie kontrolowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łoś będzie na dwór. A ten z Epp miał by być również na dwór. Na hali będę latał modelem klubowym (chodzę do klubu), a poza tym mam jeszcze w klubie afpd. Bardzo dziękuję za porady i jeszcze małe pytanie, anie chcę robić nowego tematu. Gdzie można kupić dx6i (zależy mi na kupnie w dolarach z USA) tzn. nie wiem w jakim sklepie internetowym?? Czy bardziej opłaca się przez sklep internetowy czy przez kogoś mieszkającego w Stanach?? Mój PZL 37b Łoś miał być uwięźówką ale postanowiłem go przerobić na rc z elektrycznymi silnikami, ma mieć rozpiętość 1.2 metra!! Nie mogę się doczekać końca prac!! :D

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie za rady i podpowiedzi!! Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tej aparatury, a mianowicie czy ona jest na syntezę? Przepraszam, ale dopiero się uczę więc nie wiem!! :D

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatury Spektrum są w systemie DSM2 2,4 GHZ, czyli bezzakłóceniowe. Długo by można pisać o działaniu systemu, dlatego po krótce tylko wyjaśnię a po szczegóły odsyłam do internetu. W momencie włączenia system skanuje pasmo częstotliwości , wybiera wolny kanał i blokuje do niego dostęp. Dlatego ilu jest na lotnisku modelarzy z radiami 2,4 GHZ nikt sobie nie zakłóca i nie przeszkadza.

Jeśli chodzi o satelitkę o której wspominasz to powiem Ci co zaobserwowałem w moich doświadczeniach.

Na początku nie będziesz napewno potrzebował więcej jak 4 kanałów: 1 kierunek, 2 wysokość, 3 lotki, 4 obroty silnika. Na pierwszy model możesz również zrezygnować z lotek. Czyli wystarczą Ci trzy kanały. A co do satelitki, to nie mam nic przeciwko niej, jednak jest to dodatkowy element wyposażenia, który trzeba umieścić w modelu. Dlatego ja ostatnio masowo montuję w swoich modelach odbiorniki pięciokanałowe AR500.

 

Dołączona grafika

 

Jest to odbiornik bez satelitki, ale pełnozakresowy. I dlatego jak widzisz są odbiorniki Full Range bez satelitek. Ktoś z firmy Spektrum chyba wpadł na pomysł, aby coś zrobić, by zrezygnować z bądź co bądź kłopotliwym elementem odbiornika jakim jest satelitka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.