Skocz do zawartości

Zakupy u zachodnich sąsiadów


motyl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest dokładnie z zakupami w DE ??

 

Jest podana cena X i przesyłka Y. Czy jak to zamówię to jestem zobowiązany zapłacić VAT od tego, czy po dobnie jak z CŁEM w granicach UE jestem zwolniony ?

 

 

I jak to sie odbywa formalnie? Paczka podobnie jak z Chin trafi albo nie trafi do UC czy jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jestem zobowiązany zapłacić VAT od tego, czy po dobnie jak z CŁEM w granicach UE jestem zwolniony ?

Witam,robilem zakupy w MHZ w niemczech,trzeba placic tzw MwSt 19% do ceny netto tak ze trzeba zwrazcac na to uwage bo mozna sie podpalic a pojzniej wychodzi drozej,przy placeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vat placisz zawsze tyle ze mozesz sobie go odliczyc jak dostaniesz f-re zakupu,sprzedawca nie moze odsprzedac towaru bez vatu,przy zakupach internetowych np.w niemczech jest napisane z cena brutto i czasem osobno netto.

ja dostale f-re z MHZ z cena netto+mwst czyli razem brutto i wtedy mozna odliczyc koszt zakupu i vat osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo to kminie :/

 

Sprzedawca przysłał mi odpowiedź ze koszt tego co chce kupić to 2200€ + 30€ przesyłka i taka kwotę mam przelać na konto. Pytanie czy w trakcie przesyłki nie doliczy mi nikt czegoś dodatkowego.

Nie - nic Ci doliczyć nie może - no chyba że my ( polska ) lub oni ( de ) wystąpili z UE :jupi: .

 

Ceny netto bez VATu/MWsT podaje się tylko dla zakupów dokonywanych przez firmy - płatników podatku owego VAT/MWsT - ale to inna - długa historia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli podana jest cena 2200 + 30 Versand ...to placisz 2200 + 30 przesylka = czyli 2230 € i nic wiecej Cie nie interesuje -towar dostajesz bezposrednio do domu bez "przystankow" w Urzedzie Clowym ...

 

Na rachunku beda podane 2 ceny : jedna Brutto czyli 2200 a druga Netto ,obnizona o 19% -ta druga cena Netto jest potrzebna do rozliczen kupujacej towar Firmy lub Przedsiebiorstwa ...Ty jako prywatna osoba placisz cene Brutto.

Dawniej bywalo tak ze osoby zpoza Niemiec otrzymywaly podatek (MwSt) spowrotem ,ale teraz juz tak w EU chyba nie ma ,a jezeli wystapilbys o zwrot tego podatku niemieckiego -no bo po co placic niemcom podatek skoro jestes z Polski to mysle ze by Ci te 19 % zwrocono ale wtedy zglosil by sie do Ciebie Polski Urzad podatkowy i zarzadal by podatku 22 % ktory obowiazuje w Polsce ...tak ze jak nie Urok to Sr...a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.