Skocz do zawartości

Windows 7 i openGL - problem.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

 

Zainstalowałem sobie na moim notebooku Lenovo N100 Windowsa 7, działa ładnie i w sumie cały sprzęt poza czytnikiem palców został wykryty. Problem polega na tym, że nie mogę uruchamiać gier na OpenGl (np. Quake 3 arena) - komputer nie służy mi tylko do nauki, ale także do zabawy. Jestem ciekaw czy ktoś z was miał taki problem? Poczytałem trochę na anglojęzycznych forach ale nikt nie podaje jednoznacznej odpowiedzi w tym temacie. Co zrobić, aby uruchomić/doinstalować OpenGLa.

 

Karta w moim notebooku siedzi zintegrowana w chipsecie - 945GMA.

Miałem małego upgrade'a laptopa ;)

Wymieniłem mu procesor z Celerona M420 na C2Duo t5600, i dalem 2 gb ramu, zrobiła się całkiem przyzwoita maszyna, gdyby tylko nie ta karta ;)

 

HELP ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu to brakuje ci jakiegoś pliku "dll" (plik biblioteki ) miałem podobny problem na win7 o ile dobrze pamietam z X3 Reunion musisz poszukać tej biblioteki do OpenGl i skopiować ją do folderu system (nie system32 jak wszędzie piszą ) i powinno śmigać

 

poczytaj tu:

 

http://www.pobieralnia.pl/artykul-8-opengl--wyjasnienie-co-i-jak.html

http://forum.pcformat.pl/thread-101889.html

http://nt.interia.pl/news/opencl-rewolucja-w-pracy-komputera/komentarze,1392907,,26485286

 

aha i pamiętaj że to co na Viste też chodzi pod win7 (najczęściej)

 

i jeszcze jedno na początek to ściągnij najnowsze sterowniki do twojej karty graficznej pod win 7 a jak nie będzie to pod viste

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki mam jak bardziej aktualne. Ale tej biblioteki do OpenGLa to nie ma w necie - na żadnej stronie nic nie znalazłem na ten temat :/ To co podesłałeś mówi tylko że taki problem występuje, ale nie mówi jak go rozwiązać, czyli jak wszystko co do tej pory znalazłem :( No ale dzięki za chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę kolego ze to wina karty graficznej która nie łyka tego trybu.Ten problem przerabiałem za każdym razem jak przechodziłem na nowszy sprzęt,coraz więcej ulubionych gier nie działa :( .Teraz zainstalowałem dosboxa (emulacja) i gram.Nie wiem tylko czy wszystko na tym chodzi bo ja gram tylko strategie.Jest jeszcze jeden plus tego że mozna bez problemów grać online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiej maści emulatory korzystają ze sterowników środowiska, w którym są osadzone, więc u mnie żaden emulator nie pomoże :( Aż chciało by się powiedzieć przysłowiowe " :ass: " ale że nie wypada, to się powstrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.