Skocz do zawartości

kto lata w Grodzisku Maz. lub okolicach (do 20-30 km)???


10000Hz

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie szukam modelarzy którzy aktywnie latają w okolicach Grodziska Mazowieckiego i powiedzmy 20 km okolicy ( nie chodzi mi o lotnisko w Pruszków-Parzniew gdyż uważam że 450 zł rocznie tylko dlatego że ktoś jest "nowy" w porównaniu do 250 dla już tam obecnych jest przegięciem które zamiast zachęcać odpycha wręcz od tego hobby)

jak ktoś nie ma auta a zna fajne miejsca i chce latać to mam sprintera więc można przewozić modele w całości

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - o ile dobrze rozumiem regulamin własnego lotniska, to 450 zł płacisz tylko pierwszy raz; póżniej w następnych latach normalną składkę.

Po drugie - my włożyliśmy w to lotnisko naprawdę dużo pracy, niektórzy z nas wcześniej organizowali lotnisko w Falentach. Zaproponuj samodzielne wykonanie jakiś prac lotniskowych, a być może obejdzie się bez wpisowego.

Po trzecie - nie jesteśmy stowarzyszeniem tylko grupą kolegów i nie mamy w statucie zapisane, aby kogokolwiek do czegokolwiek zachęcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 zł rocznie tylko dlatego że ktoś jest "nowy" w porównaniu do 250 dla już tam obecnych jest przegięciem które zamiast zachęcać odpycha wręcz od tego hobby)

Właśnie zauważyłem temat. Oczywiście Robert ujął sprawę jasno i wyczerpująco. Proponuję ci, żebyś zajrzał do galerii lotniskowej i zobaczył ilość pracy włożonej w wykonanie i utrzymanie pasa o wymiarach 110x42m.

Osoby dołączające do lotniska nie muszą już spędzać weekendów na równaniu pasa, nie zrzucają się na traktorek do koszenia, przyczepę do jej holowania itp. Przychodzą na gotowe - zrobione i zapłacone. I stąd wpisowe.

Na lotnisku latają osoby ceniące sobie pewną wspólnotę, dyscyplinę lotów, dobre towarzystwo i warunki do latania większymi modelami. Przy koszcie modelu czy paliwa, składka lotniskowa nie jest dużym wydatkiem. Młodzież, emeryci traktowani są ulgowo.

 

Tyle reklamy ;-). Jak dotąd w ciągu roku odpychamy od tego hobby jakieś 40 osób a budżet roczny oscyluje pomiędzy 10 a 20kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ok , ja nie twierdze ze to jest na pewno ZŁE , po prostu takie mam odczucia (każdy jakieś ma...), nie umniejszam w żadnym wypadku niewątpliwemu ogromowi prac wykonanych w celu przygotowania obiektu do stanu używalności .Sprawa jest prosta : jak przejdę na spaliny (za rok) to wtedy powrócę do analizy tego zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przejdę na spaliny (za rok) to wtedy powrócę do analizy tego zagadnienia

.. lub po prostu duże modele, 2-3m elektryk też potrzebuje trochę równej trawy ;-)

 

To jest właściwy IMO sposób myślenia. Korzystanie z lotniska, zwłaszcza odpłatnie, musi mieć po prostu uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.