Skocz do zawartości

Graupner MX-12 - jaki moduł 2,4 ghz wybrać ?


smootny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Leszku zgodze sie z Toba :D

tylko jak dalej czytam posty to dla normalnego modelarza nie zawodnika elity jakie ma znaczenie to czy jest 10 ms czy 50ms

dlatego oczy szeroko zamykam i az sie dziwie ze nie znajac zagadnien o ktorzych piszecie udaje mi sie bawic w modelarstwo w latanie i takie tam :mrgreen:

No ale moze nie jestem do konca modelarzem bo umie latac na hobby kingu za 30 dolarow jak i na JR za 400 dolarkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś forum ( straciłem link ,szkoda bo nie pamiętam na jakim forum) jeden człowiek robił testy aparatur, dosłownie mierzył wszystkie parametry łącznie z czasami opóźnienia sygnału na wyjściu odbiornika w stosunku do zmiany w nadajniku i faktycznie T10 w systemie Fasst biła na głowę wszystkie inne radia w tym także Futabę MZ 14.To nie tylko slogan reklasowy futaby ale fakt zmierzony przez jakiegoś człowieka.Dodam tylko że przetestował prawie wszystkie nadajniki dostępne na rynku łącznie z wykresami z oscyloskopu cyfrowego.

 

http://rc.runryder.com/helicopter/t172571p1/ znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosik - oczywiscie - to sa akademickie roznice. Czlowiek to najwolniejszy element w tym systemie. Dla czlowieko 100ms to paskudnie szybko.

A jezeli chodzi o skomplikowane aparatury - oczywiscie nie ma sensu wydawac 400USD by latac Wicherkiem 10. Troche jak strzelanie z armaty do wrobla.

Ale - na drugim koncu tej teczy, szybowiciele marudza ze to i owo daloby sie zrobic lepiej w Profi 4000 ktory to jest absolutnym krolem wsrod aparatur. Ale to juz powazny wyczyn.

 

Slawekmod - dokladnie tak, na tym forum widzialem link do wynikow pracy tego faceta. Tylko - jedyna aparatura z jego listy ktora komunikuje sie z modulem w.cz. przez szybki link szeregowy to T10. Inne ciagle analizuja sygnal PPM. To i dokladnie takich wynikow nalezaloby sie spodziewac. Ale to bylo robione dawno temu. Wiele sie zmienilo od tego czasu. W tej chwili wiekszosc szanujacych sie aparatur uzywa szybkiej komunikacji z modulem w.cz.

 

Poza tym nie zauwazyles ze te znakomite wyniki uzyskane byly przez aparature ktora dziala w High Speed Mode - 2 razy krotsza ramka. Nie jest to wlasciwe porownanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie zastanawia: czy przy czasach odpowiedzi odbiornika na sygnał z nadajnika rzędu 10ms jesteśmy to w stanie zauważyć ? Szybkie serwa cyfrowe są znacznie wolniejsze niż przetworzenie danych na drodze drążek nadajnika - wyjście odbiornika. Te 10ms dodane do czasu reakcji serwa chyba niewiele zmienia.

 

Edit:Porównanie ma na celu pokazanie najkrótszych czasów , jeżeli pozwala na to sprzęt jest to jak najbardziej prawidłowe, dlaczego nie mam korzystać z szybkiej transmisji danych skoro mój sprzęt na to pozwala?To że inne firmy mają wolniejszy link to już ich sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam T10CP na 35Mhz i w zupełności mi wystarcza, odbiornik jakiego używam to R1410DP i być może kupię kiedyś moduł TM10 ale z samym radiem nie mam zamiaru się rozstawać , przynajmniej przez najbliższe kilka lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo kurde jak czytam to nie dowierzam ,ale nie znam sie na elektronice :(

Wlasnie na Signalce sie uczylem latac oj dawno to bylo i szkrab bylem :P

a instruktor to az by go nosil za mnie byle bym nie zepsul :mrgreen:

wystarczala sama radosc ze sterowania :oops:

ilu modelarzy te aparatury i te czasy modelarstwa jeszcze pamieta?

Nauczyłem się latać na signalu w wieku 11 lat i to bez pakietu radio podłączone do akumulatora samochodowego i wio na pełnej mocy.Szkoda tylko, że ojciec zapomniał o kablach które miały tylko 2m i podczas lotu je wyrwał :mrgreen: Radyjko sprzedałem za 100zł a teraz jestem w stanie dać raz tyle żeby je odzyskać ;D to był zestaw nie do pobicia Jak 12A kadłub laminat z napisami CCCP i do tego Mvvs 4,6ccm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też nie ma znaczenia czy szybkosc transmisji jest 8ms czy 40ms, nie do tego powodu przeniosłem się na 2,4GHz, ale tez nie moge pojąc takiego czegoś , że przykładowo JETI jest lepszy od Fasstu z powodu jakiejs telemetrii, która dla mnie osobiscie jest ZBĘDNA, tu zaś moge powiedzieć, że Fasst ma również ciekawą funkcje, dioda w odbiorniku która monitoruje jakość sygnału nadajnik-odbiornik, same ceny odbiorników JETI'ego już mówią same za siebie, niestety w tych czasach nic najlepszego nie bedzie miało niskiej ceny, bądz co bądź racje może chyba każdy przyznać, że FHSS jest lepsze od DSSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebarc - nie tylko telemeria. To komus sie przyda a komus nie - w szybowcu - wtykasz wariometr i masz informacje za nieduze pieniadze. Zobacz ile wariometr kosztuje. W Jeti (w tych innych tez) wszystko jest zdwojone - czyli - jeden odbiornik (z tych co w srodku) zdechnie a my latamy dalej. Jedyne co sie dzieje to to ze dostajesz ostrzezenie.

Plus - programowanie tegoz odbiornika. Oczywiscie - moze sie przydac, moze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebarc - nie tylko telemeria. To komus sie przyda a komus nie - w szybowcu - wtykasz wariometr i masz informacje za nieduze pieniadze. Zobacz ile wariometr kosztuje. W Jeti (w tych innych tez) wszystko jest zdwojone - czyli - jeden odbiornik (z tych co w srodku) zdechnie a my latamy dalej. Jedyne co sie dzieje to to ze dostajesz ostrzezenie.

Plus - programowanie tegoz odbiornika. Oczywiscie - moze sie przydac, moze nie.

który ty bys dokładnie wybrał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smootny - odpowiedz jest trudna - technicznie najlepszy - moim zdaniem - jest Weatronic.

Ale drogi jest jak cholera.

Gdybym mial Royal Evo - na pewno wzialbym M-Link.

Ale ze wzgledow finansowych i tego ze nie mam Evo - Jeti jest w drodze.

Czyli decyzja potwierdzona JETI będzie najlepszy w tym przedziale cenowym.

 

Jaki teraz wybrac odbiornik mam mx-12 więc chyba 6 kanałów wystarczy, lecz jak mają się do tego dodatkowe moduły jeti ?? ( wysokość, temperatuta itd) potrzebuję więcej kanałów w odobiorniku czy one są podłączane w jakiś inny sposób ?

 

Doczytałem że:

Odbiornik Duplex R6F posiada na wyjściu 5 gniazd typu micro JST, do których podpinane są serwa, oraz 2 standardowe gniazda typu JR, do których podłącza się regulator silnika oraz sensor telemetryczny. 

czyli lepiej kupić 8 kanałowy by mieć 6 wolnych kanałów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanaly to kanaly a telemetria to telemetria. Jedno drugiemu nie przeszkadza.

Telemetria nie zajmuje kanalow - ma swoje wlasne zlacze. Mozliwe jast podlaczenie kilku czujnikow przez jedno zlacze - Jeti robi jakis multiplexer/expander (Expander 4) ktory to umozliwia.

Uwazaj na odbiorniki ze zlaczami JST - to nie to samo co standardowe JR. Chyba ze takie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanaly to kanaly a telemetria to telemetria. Jedno drugiemu nie przeszkadza.

Telemetria nie zajmuje kanalow - ma swoje wlasne zlacze. Mozliwe jast podlaczenie kilku czujnikow przez jedno zlacze - Jeti robi jakis multiplexer/expander (Expander 4) ktory to umozliwia.

Uwazaj na odbiorniki ze zlaczami JST - to nie to samo co standardowe JR. Chyba ze takie chcesz.

Zamówiłem finalnie to :

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6905

Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o przewadze jednych systemów 2,4GHz nad innymi, szybkościach itp. i zastanawiam się czy tak naprawdę kogoś to interesuje :) Z punku widzenia przeciętnego użytkownika chyba najistotniejsza jest niezawodność. Sam wybrałem Assan'a, kolega Jeti. Ja latam do tej pory bez problemów (całkiem sporo lotów), on rozbił 2 modele - firmowa wada odbiornika.

Generalnie szukającym niedrogiego systemu polecam Assan'a. Używam w nadajniku MC3010 z różnymi odbiornikami - anteny krótkie, długie i wersja mikro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.