Skocz do zawartości

Zawody w UK. Potrzebuje pomocy kogos z Lodzi


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Jakos specjalnie nie chcialem o tym pisac jeszcze, ale wybieram sie w przyszlym tygodniu na Electric Indoor Masters do Wielkiej Brytanii, aby sprobowac swoich sil z jednymi z najlepszych pilotow w Europie (Derk van der Decht, Donatas Pauzuolis, Nicolas Pietu.... i jeszcze paru innych).

Wyjazd ten pochlania ogromne pieniadze i niestety przez zmniejszenie kosztow przez sponsorow, wiekszosc kryje z mojej wlasnej kieszeni (koszt calkowity to okolo 2000zl, nie liczac kosztow materialow na model, ani sprzetu).

 

Dodatkowo nie ma to jak miec rzucane klody pod nogi. Dzwonilem ponad miesiac przed zawodami to firmy, aby ustalic koszt wysylki skrzyni z modelami (wymiary 900x840x420mm, masa 15kg) i uslyszalem, ze bedzie to 33 Euro plus Vat, czyli kolo 40. Super- 350zl w obie strony, to nie tak zle. Dzwonilem tydzien temu, zeby dogadac kuriera na konkretny termin. Paczka za duza. Przepraszamy.

No to spedzilem pare dni na szukaniu alternatywnych rozwiazan. Obdzwonilem wszystkich znajomych ,ktorzy maja umowy z kurierami itd i albo slyszalem nie da sie, bo za duza paczka, albo cenyw granicach 800zl w jedna strone!!

Ostatecznie dowiedzialem sie, ze linie lotnicze sie zgadzaja na zabranie tej skrzyni jako mojego bagazu (o ile nie przekroczy 15kg) za cene 70 euro w jedna strone. Pomyslalem trudno- przeboleje. Kolejnym problemem jest wyslanie/przetransportowanie tej skrzyni do Łodzi, z ktorej lece. Jade za chwile dogadac sie ze znajoma firma i jest szansa ze za 20zl beda mogli mi ja tam wyslac.

Lece na zawody w srode 2 Grudnia, skrzynie chcialbym wyslac kurierem w poniedzialek 30 listopada, abym mial pewnosc, ze dotrze na czas. I tutaj zwracam sie z uprzejma prosba do mieszkancow Łodzi- czy ktorys z was moglby przyjac ta paczke, i za przyslowiowa "flaszke" pomoc mi w dotransportowaniu sie na lotnisko z nia lub ew. mieszka niedaleko lotniska, to wezme taksowke lub cos podobnego na lotnisko?

Kolejne pytanie-nie znalazlem w internecie,gdzie najlepiej wysiasc (Łódź Fabryczna? Kaliska), aby miec blisko na lotnisko? Zapytacie czemu lece z Łodzi? Bo ceny biletów to zaledwie 200zł w obie strony, a nie 2000zł z Warszawy. Poza tym chcialem uniknac przesiadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie z Kaliskiego, z niego do lotniska to jakieś 3-4 km. Z Fabrycznego też nie tragedia, lotnisko to w dzisiejszych realiach urbanistycznych jest praktycznie przy centrum.

Co do przesyłki to mogę oczywiście ją przyjąć, jak nie znajdziesz nikogo bliżej lotniska. Mogę wziąć ją do mojego biura na ul. Więckowskiego/Żeromskiego, to jakbyś jechał z Fabrycznej miałbyś po drodze, a z Kaliskiej trzaby było trochę zawrócić. A biuro jest czynne 8-18 czy nawet można zostawić u portiera całą dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz znajomego który ma podpisaną umowę z DPD możesz tą paczkę wysłać na naszym pośrednictwem w cenie 99zł + VAT. Mamy w tej chwili promocję na wysyłkę do Anglii i Irlandii. Trzeba ją tylko dostarczyć do nabliższego oddziału DPD i zapłacić gotówką. W razie problemów pisz lub dzwoń.

 

 

Dane teleadresowe do oddziału

 

Gdańsk

adres: ul. Starowiejska 33, Kowale/k Gdańska

kod: 80-180

telefon: (058) 326-80-00

fax: (058) 326-80-99

telefon dyżurny: 0502-777-128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie...

Co te bilety lotnicze jakieś tanie? :roll:

A może to jak w kabarecie było, bilet złotówkę ale trzeba było zapłacić za paliwo, za krzesło, miejsce siedzące itd.

 

Albo lecisz w bagażowni :lol:

 

Oczywiście Boogie powodzenia, pokaż że Polak potrafi :wink:

bilety są tanie, bo małe lotniska (jak łódzkie) są dotowane z kasy promocji regionalnej, i każdy przewoźnik ma spore dopłaty do pasażera.

Z łódzkiego lotniska warto latać, bo jest położone bardzo blisko centrum miasta i dojazd nawet taksówką kosztuje jakieś grosze i trwa nie więcej niż 15 minut. Z dworca Kaliskiego, autobus jedzie w 10 minut. Problemem może być, że w Łodzi nie ma za dużo tanich miejsc noclegowych, jakby trzeba było przenocować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.