Skocz do zawartości

pomoc w wyborze motoszybowca


tomo24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Święta się zbliżają i czas pomyśleć nad jakimś prezentem :D . Latać już w miarę potrafię, a chciałbym popróbować małego latania na zboczu, lub termiki. Poczytałem trochę o EGP, Juniorze i ASW 15. I tutaj mam prośbę do kogoś kto latał dwoma z tych modeli i mógłby się wypowiedzieć, który jest lepszy. Na model z wyposażeniem mam +/- 550zł, więc może wybrać jakiś inny model (najlepiej moto-szybowiec/szybowiec).

Z góry dziękuje. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kup sobie coś z blejżyka. Modele są pożądanie wykonanie. To modele też lepiej latające niż te wymienione przez Ciebie.

Jakiś elf czy faun czy inny polata w termice i na zboczu.

 

http://www.blejzyk.com/modele.html

 

model do 2m pójdzie na silniku e-maxie, reglu 20a i pakiecie 1000-1300mah 3s lipol.

Kolegi elfa przerobiliśmy na elektroszybowca i naprawdę model lata fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Latałem EG i Junior'em.

Praktycznie oba latają tak samo ale...

Junior ma statecznik poziomy w układzie T demontowalny, co jest bardzo przydatne w transporcie i przechowywaniu modelu. Oprócz tego w cenie Junior'a masz wliczony silnik 3f, łopatki składanego śmigła i kompletny kołpak. Za 100zł (taka jest mniej więcej różnica cenowa między EG a Junior'em) do EG tego zestawu (silnik, kołpak, łopatki śmigła) nie kupisz, a silnik w Junior'ze ma wystarczajacą moc. Dodać trzeba, że Junior jest o 10cm szerszy.

Nie nakłaniam Cię do kupna Junior'a, bo wybór jest Twój ale...

Od strony pilotowania różnicy między nimi nie ma, a te trzy zalety jakie wymieniłem w Junior'ze :roll: dla mnie były to zalety a komuś innemu może to nie robić różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mało tego na youtube ?? Ja mam doświadczenie z EasyGlideremE . On nawet na zwykłej 400 z przekładnią, ciągnął kamerkę - nie zauważyłem żadnych zmian w locie. Ten model to po prostu bajka, pięknie szybuje, a na nosiciela kamerki stanowczo się nadaje. Będziesz zadowolony :wink: Generalnie, EG jest dopracowany w każdym szczególe i z czystym sumieniem mogę Ci go polecić, jako szybowca do rekreacji/nosiciela kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EG to chyba najbardziej uzasadniony wybór, mój brat lata EG z FPV i do tej pory nic lepszego za rozsądne pieniądze nie znalazł. A dźwigać EG ma co ;D , dodatkowe zasilanie do kamery, kamerka, system transmisji na 2,4 + zasilanie silnika 3000 mah. Latałem nim - EG nie bratem - w porównania do zwykłego EG bez garba nie ma znaczącej różnicy. Jest trochę większa prędkość lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobno problem EGP albo Elektro Junior S.

Jak czytałem obydwa modele są świetne, jedyne co, to do Juniora przydałoby się kilka wzmocnień.

Cenowo mnie wyjedzie identycznie:

Junior - model 415zł + jakiś pakiet 2s 2000mah, w Polsce ok. 150zł ( mam 3 sztuki 3s 1650mAh, więc nie mogą być, bo do tego silniczka z Juniora ma być 7,4V) Nie wiem jak z reglem mam tylko 30A, i nie wiem czy wytrzyma. Czyli jak regulator wytrzyma to model będzie kosztować ok. 570zł

EGP - model 320zł (cena z modele.sklep nie z cyber-fly) silniczek 115zł, do silniczka zalecane śmigiełko to 10x5, składane znalazłem tylko 10x6 więc chyba może być, czyli łopatki 30zł + kołpak (nie wiem jaki) ale coś około 40zł, wszystko razem daje ~510zł.

I do EGP mam 3 pakiety, a jak dokupię do Juniora to tylko jeden :)

Czyli raczej EGP, czy może coś źle napisałem i ten silnik Juniora pójdzie na 3s itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ma obojetnie jaki szybowiec ale holowanie ma byc szybkie i nie trwac 15 minut

jedni lataja EG na 400 tez tak mozna tylko ze po 5 minutach sa tam gdzie ja po 10 sekundach a potem.... to juz szybowanie

Jak bede sobie chcial polatac na silniku to wezne trenerka czy akrobata

 

lecz szybkie wznoszenie jest okupione pradami rzedu 40-50A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze lepiej kupic model dedykowany do FPV i aparatow/kamerek.

Taki juz powstaje.Ktos z zylka budowniczego moze zrobic sam lub za jakis czas zamowic sobie taki od naszego kolegi Kefira.

 

Tutaj wiecej info.

http://rc-cam.info/viewtopic.php?p=23361&sid=e30de938731f12a56e4cdd8527652254#23361

 

Zastosowany tam profil z szybowca (Riser 100) gwarantuje duzy udzwig i spokojny , jesli nie szkolny lot.Skrzydlo takie lata jeszcze spokojniej jak EG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.