Skocz do zawartości

Jak utracić Dziewictwo z Żyroskopem.


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

:wink:

 

Jak w temacie. Nabyłem sobie Żyrko oczywiście bez rewelacji, zwykłe E-sky EK2704

Ma wyjście na jedno serwo... niestety.

Czy jest jakiś sposób, żeby sterować tym serwem dwoma serwami... ale uwaga ... na osobnych kanałach.

Da się coś takiego zmiksować na MX-16? Pewnie nie, a w każdym razie ja na taki sposób nie wpadłem.

 

Konkretnie chodzi mi o model Delta z mikserem "Delta". A później o model z lotkami (i na lotkach Żyro)

 

Chciałem po prostu zobaczyć jak model sobie poradzi z takim żyroskopem.

Model z jednym serwem na lotkach musiałbym dopiero zbudować, a Delta jest pod bokiem.

 

Inne pytanko, to czy ktoś ma elektroniczną instrukcję do tego żyroskopu? Jak się bawię :google: to wyskakuje mi tylko z dopiskiem "In box".

 

Czy jeśli nie dałoby się jednym żyrkiem tego typu sterować dwoma serwami na dwóch różnych kanałach, to tandem Zyroskopów, po jednym dla serwa by sobie poradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeżeli chodzi o deltę to bez kombinacji się nie obejdzie.

 

Aby użyć żyroskop do stabilizacji w osi modelu (lotki) musisz puścić czysty (niezmiksowany) sygnał z odbiornika. Po stronie odbiornika kanał lotek przepuścić przez żyroskop i następnie oba (lotki i wysokość) zmiksować już w modelu przy pomocy np. czegoś TAKIEGO

 

PS

Bawiłem się żyroskopem do stabilizacji steru kierunku (takie ułatwienie zawisu) ale jakoś marnie mi to wychodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wszystko będzie działać poprawnie w tej konfiguracji.

 

Sygnał lotek (czysty) będzie przechodził przez żyroskop który będzie na niego nakładał korektę wynikającą ze zmiany położenia modelu. Następnie ten "poprawiony" sygnał będzie miksowany z wysokością i podawany na oba serwa.

 

Jak dodasz 2-gi żyroskop w linię steru wysokości to będziesz miał stabilizowany dodatkowo w 2giej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikarus Wing Gyro - zwykle zyro ale dostosowane do pracy z dwoma serwami. Dziala bez pudla. Zwykle zyro bedzie dzialac TYLKO gdy oba serwa sterowane sa z jednego kanalu.

Tak właśnie mi się wydawało.

A co z układem dwóch żyroskopów? E-sky nie jest drogi, można dokupić braciszka.

Każda sterolotka sterowana osobnym żyrem?

 

Miałem cichą nadzieję, że da się dwoma kanałami sterować jednym żyrem, bo myślałem o zastosowaniu w motoszybowcu z mechanizacją płata, ale widzę, że bez bardziej zawansowanego modelu się nie obejdzie.

 

A co można zrobić z jednym takim zwykłym żyroskopem?

Powiedzmy, że mam do wyboru - prosty akrobat 4-ro kanałowy i rekreacyjny trenerek, też 4-ro kanałowy.

Co stabilizować w takich konstrukcjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% - mówimy jednak o konfiguracji tylu delta gdzie nie ma przyporządkowania serwa (lub wielu) do jednego kanału.

 

Wychylenie serwa zależy od 2 kanałów (kanał wysokości + kanał lotek).

Dlatego poniższa konfiguracja jest potrzeba aby zrobić użytek ze zwykłych zyroskopów.

 

 

--- sygnal steru wysokosci -> zyroskop w plaszczyznie X -> wejscie1 miksera delta

--- sygnal lotek -> zyroskop w płaszczyźnie Y -> wejscie 2 miksera delta

 

Do miksera następnie podłączamy serwa (zgodny wychył serw na sygnał wysokości i przeciwstawny na sygnał lotek)

 

Oba żyroskopy muszą pracować w płaszczyźnie odpowiadającej sygnałowi który modyfikują.

Oczywiście można zrezygnować z któregoś z żyroskopów ale wtedy mamy model stabilizowany tylko w jednej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.