Skocz do zawartości

YAK 54 EPP


mahoney

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie zakończyłem budowę pierwszego modelu z EPP a dokładnie YAK-a 54 z RC Models.

Do tej pory latałem Cessną RTF :)

Opis z czego składałem model znajdziecie tu .

 

Efekt końcowy czyli kilka zdjęć modelu --> http://picasaweb.google.pl/Mahoney2610/Yak54# .

 

Dodam, że składanie było bardzo przyjemne. Dokupiłem jeszcze trochę części w perfecthobby (zawiasy steru kierunku, mocowanie prętów węglowych do serwomechanizmów itp.).

 

Dla ciekawskich podaje cenę złożenia takiego modelu razem z aparaturą Spectrum DX6i i odbiornikiem AR6200.

 

Model - 270

Silnik + serwa + bateria - 160 (z przesyłką do W-wy z hobbycity.com - towar dostarczony w 5 dni od daty zamówienia)

Aparatura Spectrum DX6i + AR6200 - 829

Regulator - 89

Dwa śmigła APC SF (9x4.7), elementy do tylniego koła, pręty węglowe, snapy metalowe, łącznik do zasilania, rzepy do mocowania akumulatora oraz odbiorników, klej CA - 118 ( cena z przesyłką)

 

Razem 1466.

Pewnie da się złożyć model taniej ale doszedłem do wniosku, że opiszę dla osób stawiających pierwsze\drugie kroki z jakim kosztem muszą się liczyć przy złożeniu takiego modelu.

 

W moim modelu pozostaje mi ustawienie SC. Znalazłem na forum fajne przykłady urządzeń do wyważenia modelu i w tym tygodniu zajmę się tym.

 

Wrażenia z lotu? No cóż w ten weekend się nie udało ale w przyszły będzie latał :)

Aha, jak widzicie na zdjęciach jakieś błędy w montażu to bardzo proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do każdego modelu radia się nie kupuje, początki są bolesne ,a potem jeszcze bardziej kosztowne to hobby :DD

No właśnie, to taka nie kończąca się opowieść. Gdy ci wydaje się że masz już wszystko, to zobaczysz takiego Yak-a i stwierdzasz: kurcze fajny. Albo jak żona pyta co chcesz na gwiazdkę, odpowiadasz: "może jakiś samolocik", to słyszysz: "zgłupiałeś?, znowu?" Ta choroba nie ma końca. Kiedyś byłem na MŚ makiet RC, większość zawodników to dziadki. Teraz wiem dlaczego, zanim skompletuję wszystko, pewnie też już będę dziadkiem. Ale to chyba dobrze, małymi kroczkami, ale do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem dlaczego, zanim skompletuję wszystko, pewnie też już będę dziadkiem. Ale to chyba dobrze, małymi kroczkami, ale do przodu

A tu masz tylko częściowo racje .

Kto miałby tyle czasu i kasy aby przy nich dłubać ?

Emeryci.

8 godzin w modelarni zamiast w robocie , 4 godziny po, jak każdy modelarz i kasa co miesiąc ,a jak był ubekiem to nawet kasa x 4 . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.