Skocz do zawartości

Ulotniony Madman


instruktor

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu perypetiach z zapakowaniem modelu do samochodu (jeżdzę Punto),zajechałem na lotnisko.Obawiałem sie że ST 40 nie da rady pociągnąć go .Model do lotu waży 2.5 kg.

Moje obawy były niepotrzebne ,3-4 m i model w powietrzu. Lot jak lot przydałoby sie jednak trochę więcej mocy ,ale lądowanie to było muśnięcie i dobieg ze 2 m .To był jego dziewiczy lot ,w sumie wypaliłem ok litra paliwa.

http://img101.imageshack.us/img101/8241/model27bm5.jpg

A oto i on jeszcze bez kabinki w korytarzu modelarni.

Jego rozpiętośc 1560 i długośc 1600.Musze pomysleć o czymś nieco mniejszym i ze składanymi skrzydłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój po kilkunastu kraksach doszedł do wagi 3300 zatankowany.

Ale i tak 4-takt pięknie go ciągnie a loty są bardzo przyjemne.

 

Powiedziałem sobie że już skrzydła nie będę więcej naprawiał.

Jak przywalę to zrobię nowe bo moje jest już 2 razy cięższe niż na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat zebra do Madmana to bardzo latwo zrobic w bloku bo sa proste nie zbiezne, niemniej poto jest nowoczesna technika zeby z niej kozystac, wkrótce przedstawie swój nowy model przy którym 50% czasu pracy spedzilem przy kompie a nie przy szlifowaniu balsy i musze przyznac ze z wynikow jestem bardzo zadowolony głownie ze wzgledu na oszczednosc tego cennego czyli czasu

oczywiscie swoim starym zwyczajem nie skozystałem z gotowca tylko sam wszystko rozrysowałem

Niemniej przyznaje ze Madman to swietny model i sam sporo z niego zaczerpnołem do swego doswiadczenia

natomiast w tym Madmanie brakuje mi 1 drobiazgu :D

owiewki na silnik

wyglada wtedy duzo bardziej okazale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebra na tokarce???

:shock:

Możesz opisać ten patent?

 

Zdejmujesz imak z tokarki i masz dzięki temu stół frezarki :D we wrzeciono wkręcasz tarcze ze sklejki z papierem ściernym i jedziesz z szlifowaniem. stołem dojeżdżasz blisko tarczy, kładziesz blok na nim i ........... 5 min i blok gotowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tylko papieru "Siacar" .Taki niebieski ,szwajcarskiej firmy do kupienia w sklepach z lakierami samochodowymi.Papier przyklejony jest w kanałku ,o grubości papieru czyli ok 0.8 mm.

Jeżeli mam robić skrzydło z poszyciem balsowym to nie wykonuję kanałka tylko występ na grubość balsy - grubość papieru .Mam kilka różnych wałków.

Uwaga do wzorników muszą być ,najlepiej doklejone ,dystanse .Wałek zrobiony jest ze sklejki ,chyba 18mm i okładziny z textolitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.